שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אסטרואיד בגודל בניין האמפייר סטייט עלול לפגוע בכדור הארץ
  העצם המכונה 2015 BN509 חלף בשבוע שעבר על פני כדור הארץ ונתפס בעדשת טלסקופ. צורתו כשל בוטן, אורכו 400 מטרים ורוחבו 200 מטרים. בנאס"א אומרים כי הוא עלול לפגוע בעתיד בכדור הארץ

  האם אסטרואיד גדול יתנגש בכדור הארץ? תרחיש האימים הזה הולך ונהיה מוחשי יותר, בכל פעם שאסטרואיד גדול חולף על פני כוכב הלכת שלנו. בשבוע שעבר, נצפה אסטרואיד בגודל בניין האמפיר סטייט בניו-יורק, כשהוא עובר באין מפריע בסמוך לכדור הארץ ועל-פי אסטרונומים הוא עלול לפגוע בכדור הארץ באחת הפעמים הבאות שהוא יתקרב לכדור הארץ במסלולו.

  כך תועד האסטרואיד בשבוע שעבר בשמיים (צילום מסך)
  כך תועד האסטרואיד בשבוע שעבר בשמיים(צילום מסך)

   

  האסטרואיד מכונה 2015 BN509, אורכו כ-400 מטרים ורוחבו 200 מטרים, ויש לו צורה כללית של בוטן. הוא נצפה באמצעות טלסקופ חלל, במצפה הכוכבים "ארסיבו" שבפורטו ריקו. בנאס"א טוענים כי קיימת אפשרות שיום אחד האסטרואיד הזה יפגע בכדור הארץ.

   

  הנקודה הקרובה ביותר שאליה הגיע האסטרואיד ביחס אלינו, שוות ערך ל-14 פעמים המרחק שבין כדור הארץ לירח. ההתמודדות עם איום בפגיעת אסטרואידים נעשית בעיקר באמצעות תיעוד ומחקר של העצמים הללו. "אנחנו לא עוסקים בחיזוי העתיד", אומר ד"ר אדגר ריברה ולנטין, מדען פלנטרי החוקר מידע שנאסף במצפה הכוכבים ארסיבו. "אנחנו לומדים את הגודל של העצמים, את צורתם, את מהירות הסיבוב ואת התנאים הגיאולוגיים שמצויים עליהם".

   

  לטענתו, "פגיעת אסטרואיד, בניגוד לאסונות טבע אחרים - אפשר למנוע. זאת בעזרת שיתוף מידע המתקבל במצפה הכוכבים עם התוכנית להגנת כדור הארץ של נאס"א". תוכנית זו הוקמה לפני בשנה שעברה, ומטרתה להתמודד עם איומים שמגיעים מעצמים הקרובים לכדור הארץ - Near Earth Objects, או בקיצור NEO.

   

  על פי נאס"א, בכל שנה מוהים לפחות 1,500 עצמים כאלה, וכבר זוהו כ-90 אחוזים מהעצמים שגודלם קילומטר ומעלה. סוכנות החלל האמריקנית עובדת על בניתו של טלסקופ לייזר, שיסייע לאיתור וזיהוי עצמים נוספים שעלולים להוות איום.

   

  לכתבה בנושא ב-businessinsider

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אסטרואיד בגודל בניין האמפייר סטייט עלול לפגוע בכדור הארץ"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים