שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ליצמן מודיע: תורים לניתוחים דחופים - תוך 30 יום, לא יותר

  שר הבריאות יעקב ליצמן דיבר הבוקר בכנס על יעדי הבריאות לשנה הקרובה ואמר כי יטפל בעומסים בבתי החולים, מכת הזיהומים וטיפוח הפריפריה. הוא אמר כי "אם לא נקבל תקציבים בבתיה"ח בצפון, לא נהסס להפסיק את אשפוזם של הפליטים הסורים"

  רפורמה בקיצור התורים בבתי החולים. כך הודיע הבוקר (ג') שר הבריאות, יעקב ליצמן, בכנס שהתקיים בהיכל התרבות בחבל מודיעין על יעדי מערכת הבריאות לשנה הקרובה.

   

  "מטופל שצריך ניתוח דחוף יקבל אותו תוך 30 יום, אחרת יוכל לפנות לכל בית חולים שהוא ירצה שהוא יקבל תור זמן קצר יותר וקופת החולים תשלם לבית החולים. אם זה לא ניתוח דחוף, מטופל יוכל לפנות לכל בית חולים שיבחר אם לא יקבל תור תוך 60 יום ואולי אפילו פחות", אמר ליצמן.

   

  הוא הוסיף כי: "לא ייתכן שמטופל ייאלץ להמתין חמישה או שישה חודשים לניתוח. העוזרים שלי ואני יום יום רואים את התורים הארוכים ואת ההבדלים בתורים בין בתי החולים השונים. ​הצדק מחייב לכך שחולים לא ייפגעו רק כי קופת החולים שלהם אינה בהסכם עם בית חולים המספק תור קצר – במיוחד בניתוחים דחופים ומצבים מסכני חיים".

   

  צפו בדבריו במהלך הדיון:

   

   

  "נטפל בעומסים בבתי החולים"

  בדבריו, ליצמן סקר את האתגרים שעומדים בפני מערכת הבריאות בשנים הקרובות. "במהלך השנה החולפת הדגשתי את נושא הג'אנק פוד, סוכריות, השוקו והלחימה וסופגניות. בימים הקרובים ניכנס לשלב סימון מוצרים בצבעים אדום למוצרים שאינם בריאים וירוק למוצרים בריאים".

   

  ליצמן הכריז על שלושה יעדים שהציב לשנה הקרובה: "השנה אנחנו הולכים לטפל בעומסים הקשים בבתי חולים, מיגור הזיהומים וטיפוח הפריפריה".

    

  שר הבריאות הביע תרעומת על כך שהפליטים הסורים מטופלים בבתי החולים בצפון, אבל המדינה לא מתקצבת. "אני בעד הפעולה שעושים עם הסורים עם בתי החולים בצפון. צריך לקלוט פצועים אבל אני לא מוכן שזה יהיה על חשבוננו אחרת בתי החולים יתמוטטו.

   

  "יש לנו ישיבה עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה ואם לא נגיע להסדר לשביעות רצוננו, אני לא אהסס לתת הוראה לא לאפשר לקלוט עשרות פצועים סורים. גם ככה אני בוכה שאין לי מספיק תקציב.

   

  "אין מספיק מיטות, אין מספיק מענקים בפריפריה. אני מבקש להבהיר כי אם לא נגיע להסכמות בנושא תקצוב הטיפולים לחולים הסורים בבתי חולים, לא נהסס להפסיק את אשפוזם".

   

  "רפורמת הסיעוד בראש סדר העדיפויות"

  ליצמן התייחס גם לרפורמת הביטוח הסיעוד. "כולנו יודעים שקיים קושי רב, בלתי נתפס ובלתי אנושי בהליך האשפוז הגריאטרי. לאור זאת, שיתפנו גורמים רבים מתוך המשרד ומחוצה לו לצורך הקלת הסבל הנדרש היום מהמטופל ומשפחתו.

   

  "רפורמת הסיעוד עומדת בראש סדר היום במערכת הבריאות. אני שמח ששר האוצר מצטרף איתי למהלך ויחד נוביל שינוי במצב הסיעודיים ושינוי חברתי לאוכלוסייה המתבגרת בישראל".

   

  שר הבריאות הודיע שיבטל את הגשת הערבות (שהייתה נדרשת מהמשפחות, לכך שכל התשלומים היו מועברים למוסדות). "שמנו לב שאנחנו לא מפעילים את הערבות ולכן פשוט ביטלנו אותה", אמר ליצמן והוסיף, "נקצר באופן משמעותי תהליך הגשת הבקשה ונבחן אפשרות של הפחתת השתתפויות של המשפחות".

   

  ליצמן התייחס גם לתחקיר ערוץ 2 הקשור לעישון: "כעת הגיע הזמן לשים דברים על דיוקם בנושא ההשמצות נגדי בעניין העישון. אני נגד עישון ובצורה הכי ברורה ביותר. לא היה שר או סגן שר במשרד הבריאות שעשה כל כך הרבה נגד עישון ולמען מניעת עישון.

   

  "משום מה מנסים גורמים שונים לאלץ אותי לפעול בנושא בדרך שהם רוצים ושאיני יודע את המניעים שלהם. אני נגד עישון ואמשיך לפעול לכך בכל דרך, ותבדקו את החוקים והנהלים שהעברנו.

   

  "נכון, אני נגד לשים דמויות מזעזעות על גבי חפיסות, נגד לפגוע בעיתונות ולאסור פרסום סיגריות באופן גורף. הצעתי חלופה שהיא עדיפה והוגנת יותר, שגם תביא להעמקת הסברה נגד עישון. אמשיך לפעול בדרכי נגד עישון למרות ההכפשות וההשמצות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי
  יעקב ליצמן. לטפל בעומסים בבתי החולים
  צילום: עמית שאבי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים