שתף קטע נבחר

נתניהו וחבל תלייה: נסגר התיק נגד הסטודנטית

פרקליטות מחוז ירושלים סגרה את התיק מחוסר אשמה, חודשיים לאחר שהפוסטר מעורר המחלוקת נתלה על קירות מכללת "בצלאל" בירושלים. הסטודנטית נחקרה במשטרה בחשד להסתה, חבריה לספסל הלימודים מחו

הפוסטר שנתלה בבצלאל ועורר סערה ()
הפוסטר שנתלה בבצלאל ועורר סערה

חודשיים לאחר שפוסטר ובו ראש הממשלה עם חבל תלייה התנוסס על קירות האקדמיה לאמנות ולעיצוב "בצלאל" בירושלים ועורר סערה - הפרקליטות החליטה אתמול (ג') לסגור את התיק נגד הסטודנטית שעיצבה את הכרזה. מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר כי הוחלט לסגור את התיק בשל חוסר אשמה.

 

הפוסטר מעורר המחלוקת, שהופיע על קירות האקדמיה באמצע חודש דצמבר, שילב בין תמונתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חבל תלייה וכרזת הבחירות של נשיא ארצות הברית ברק אובמה. כעבור כמה שעות, הוסר הפוסטר מהקירות. יממה לאחר מכן נחקרה סטודנטית שלומדת בבצלאל בתחנת משטרה בירושלים בחשד להסתה בעקבות הכרזה שעיצבה.

כרזת מחאה נוספת שנתלתה בעקבות המקרה ()
כרזת מחאה נוספת שנתלתה בעקבות המקרה
 

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר כי הוחלט לסגור מחוסר אשמה את התיק נגד הסטודנטית שאחראית למיצג, וכי הדבר נעשה על דעת פרקליט המדינה שי ניצן.

 

עו"ד רמי עותמאן, פרקליטה של הסטודנטית, מסר: "זו הייתה חקירה פוליטית, כבר מהחקירה הראשונה היה ברור שהתיק הזה ייסגר ואכן כך קרה. הסטודנטית מרגישה מצוין. היא שמחה שהחקירה נסגרה".

 

הפוסטר, שכאמור הוסר במהרה, ספג ביקורות קשות מכל הקשת הפוליטית. שרת התרבות והספורט, מירי רגב, התייחסה בזמנו לפוסטר ומסרה כי "חופש האמנות אינו חופש להסתה. זהו כישרון אמנותי להסית ולרצוח". גם יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג, גינה את הכרזה ואמר כי "חופש הביטוי הוא חשוב והכרחי, אך אין מקום לעשות בו שימוש כדי להסית לפגיעה במנהיגי ציבור מימין או שמאל. את נתניהו נחליף באמצעים דמוקרטיים בלבד".

 

יומיים לאחר האירוע נתלו ברחבי בצלאל פוסטרים נוספים עם ציור של ראש הממשלה נתניהו בעירום, על ראשו כתר וסביב איבר מינו חבל תלייה לצד הכיתוב: "ככה זה טוב, היועמ"ש?". הפוסטרים נתלו במחאה על חקירתה של העמיתה ללימודים בגין הסתה. המחאה המשיכה גם ביום שלמחרת כאשר תלמידי בצלאל הפגינו והשביתו את הלימודים לשעתיים. במקביל להפגנה, הכרזות מעוררות המחלוקת שוב נתלו על קיר במוסד האקדמי, והוסרו שוב על ידי סטודנטים.

פורסם לראשונה 14/02/2017 20:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים