שתף קטע נבחר

חרף ההתנגדויות: 1,000 דירות בבת חפר

אושרה בהליך מזורז תוכנית של רשות מקרקעי ישראל למגורים ולתעסוקה ביישוב הממוקם במועצה האזורית עמק חפר באזור השרון. זאת חרף התנגדויות שהגישו בתחילת השבוע ארגוני הסביבה

למרות ההתנגדויות של ארגוני הסביבה - ועדות התכנון אישרו לפני זמן קצר (ד') תוכנית לבנייה של כ-1,000 יחידות דיור ביישוב בת חפר שבמועצה האזורית עמק חפר באזור השרון. מדובר בתוכנית של רשות מקרקעי יישראל לתוספת של מגורים ותעסוקה ביישוב, אשר הופקדה היום על ידי הוועדה למתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל), שנועדה לאשר תוכניות בנייה למגורים רחבות היקף בהליך מזורז.

 

התנגדויות ל-1,000 יחידות דיור בבת חפר

 

ברשות מקרקעי ישראל מסבירים כי התוכנית מרחיבה את היישוב בת חפר ותורמת לחיזוקו, באמצעות הגדלת מגוון יחידות הדיור ויצירת מרכז חדש אשר ישרת את הישוב הקיים ואת ההרחבה המוצעת. נוסף לכך, מתמודדת התוכנית עם אתגרי תשתית וסביבה משמעותיים, תוך מציאת פתרונות שונים להם.

 

התוכנית קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל - בניהול מתכנן מרחב מרכז, אדריכל דוד אמגדי, ובאמצעות צוותי התכנון בראשות אדריכל אילה רונאל, רונן קישון ואדריכל דורון אוהלי. היא מציעה תכנון של שני אזורים - הרחבה מוצעת למגורים ולאזור תעסוקה מצפון לישוב הקיים; ותכנון מחודש של מרכז היישוב הקיים. היא כוללת 1,017 יחידות דיור למגורים ועוד כ-250 יחידות לדיור מוגן.

 (הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל)
(הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל)

 (הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל)
(הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל)

התכנון המחודש של מרכז הישוב יאפשר הסדרה של ייעודי הקרקע השונים, ובין היתר שטחים למוסדות ציבור, ספורט ונופש וחניה. כמו כן, יתאפשר גיוון של השימושים המוצעים במרכז היישוב, בין היתר דיור מוגן, תעסוקה ועוד. בכך יתאפשר חיזוק מעמדו של מרכז היישוב כמרכז קהילתי המציע שימושים מגוונים של תרבות, פנאי ונופש.

 

שכונת ההרחבה מצפון ליישוב מבוססת על בינוי המשתלב עם הבינוי הקיים בישוב, לצד בינוי נמוך יחסית, ההולך ועולה עד לגובה של ארבע קומות בקצה המרוחק של ההרחבה. באזור התעסוקה מוצע בינוי בגובה של עד חמש קומות. עוד היא מציעה כ-110 דונם שטח עיקרי למבני ציבור וכ-160 דונם לשטחים פתוחים.

 

בין היתר מוצעים בשטח התוכנית שטחים לבית ספר אזורי, גני ילדים, מתנ"ס וצרכים נוספים כגון רווחה, ספורט, משרדי הרשות המקומית ועוד. בנוסף יוקם פארק גדול שישרת את תושבי הישוב בחלק הצפוני. היקף התעסוקה והמסחר עומד כל כ-67 אלף מ"ר, מרביתו במסגרת יעוד משולב לתעסוקה ומסחר באזור התעסוקה החדש המוצע ממערב לכביש 5714.

 

לדברי רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות, "התוכנית קודמה בשיתוף פעולה מלא עם התושבים והיא מאפשרת הרחבת ישוב בעל אופי כפרי במרכז הארץ, והגדלת ההיצע למגורים בו ביחס ניכר ובתכנון מתחשב ומותאם לתושבים ולסביבה. ההרחבה המוצעת, הן לאזור המגורים והן לתעסוקה, תאפשר ליישוב בת חפר להתקבע כישוב גדול ביחס לסביבתו הכפרית ולהוות גורם משיכה לתעסוקה, מסחר ושירותים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל
הדמיית התוכנית החדשה
הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל
מומלצים