שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מובילאיי ופולקסווגן - השת"פ מתקדם

  חברת הטכנולוגיה הישראלית ויצרנית הרכב הגרמנית ירחיבו את שיתוף הפעולה, במטרה לאסוף מידע על כבישי העולם

  שיתוף הפעולה בין חברת הטכנולוגיה הישראלית מובילאיי וקונצרן הרכב הגדול בעולם פולקסווגן, עולה מדרגה. שתי החברות מודיעות כעת כי מיליוני מכוניות חדשות שתייצר פולקסווגן יעשו שימוש בטכנולוגיה שפותחה על-ידי מובילאיי, במטרה לקבוע תקן ניווט חדש לנהיגה אוטונומית החל מ-2018, כך החברות בהודעה משותפת.

   

  חברת מובילאיי תסייע בפיתוח מכוניות ללא נהג

   

  יש להזכיר בהקשר זה כי לפני כשנה, בתערוכת CES שנערכה בלאס וגאס, ארה"ב, הכריזו שתי החברות על שיתוף פעולה אסטרטגי. במסגרת שיתוף הפעולה, יותקנו מערכות חישה ייחודיות מתוצרת החברה הישראלית במכוניות של היצרנית, הכוללות אמצעים אופטיים וחיישנים שיותקנו בעתיד גם במכוניות אוטונומיות הנמצאות כיום בפיתוח.

   

  ההכרזה על שיתוף הפעולה לפני שנה

   

  הטכנולוגיה אותה הודיעה מובילאיי כי תשלב במכוניות פולקסווגן נקראת REM (ר"ת Road Experience Management, ניהול חווית כביש), ומטרתה איסוף מידע ממצלמות וחיישנים שיותקנו במכוניות פולקסווגן, במטרה להקים מאגר נתונים ומידע ענק שיתעד בין היתר ובאופן מדויק את מערך הכבישים בעולם ברזולוציה גבוהה. המערכת כוללת מפה וטכנולוגיית מיקום מבוססת מצלמה, ותאפשר, כך מובילאיי בהצהרה עדכנית, איסוף נתונים שישמשו להפקת מפות חכמות, בעזרתן ניתן יהיה להפעיל כלי רכב אוטונומיים.

   

  במובילאיי מבהירים כי מכוניות פולקסווגן בהן תשולב המערכת יקלטו באמצעות מצלמה קדמית את סימוני נתיב הנסיעה ומידע נוסף על הכביש באמצעות מערכות חישה אופטיות שמייצרת החברה הישראלית. אותו מידע ישודר לשרתי החברה, ויאפשר לשפר באופן רציף את מפות הניווט.

   

  לדברי פרופסור אמנון שעשוע, מייסד-שותף-יו"ר ו-CTO מובילאיי, "עתיד הנהיגה האוטונומית תלוי ביכולת ליצור ולתחזק מפות מדויקות ברזולוציה גבוהה ולשפר אותן בעלות מינימלית. ההסכם עם פולקסווגן הוא נקודת מפנה. לא רק שההסכם עושה שימוש בטכנולוגיית מיקור המונים כדי ליצור באופן אוטומטי מפות ברזולוציה גבוהה ולשפר אותן באופן חסכוני, הוא גם מספק את המסגרת החשובה ביותר לשיתוף פעולה בין כל יצרני הרכב בתעשיה, בנושא הפקת תוכני המפות הדרושים לנהיגה אוטונומית".


  פורסם לראשונה 15/02/2017 21:30

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אמנון שעשוע - ביחד עם פולקסווגן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים