שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הכתב שאותו השתיק טראמפ: הופתעתי, רציתי לדעת מה יעשה נגד האנטישמיות
  בשיחה עם ynet הגיב הכתב ג'ייק טורקס לתקרית החריגה שבמהלכה השתיק אותו נשיא ארצות הברית לאחר שעימת אותו בנוגע לאנטישמיות: "בכל פעם ששואלים אותו - הוא חושב שתוקפים אותו. לא לוקח את זה אישית, אבל מודאג יותר ממה שהממשל יעשה בנוגע לאנטישמיות"

   

   

  שיחה עם הכתב ג'ייק טורקס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כתב המגזין AMI ג'ייק טורקס, שאותו השתיק נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, אמר בשיחה עם ynet: "הופתעתי מאוד. זה לא קרה בעבר. זה מצער שהוא לא הבין את מה שניסיתי לשאול. זה לא משהו שאני לוקח אישית. ראיתי את הנשיא תוקף עיתונאים ומשבח אותם יום למחרת. אני מודאג יותר ממה שהממשל מתכוון לעשות בנוגע לאנטישמיות".

   

  הנשיא טראמפ השתיק כתב חרדי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

    

  טורקס אומר כי "איש לא חושד בטראמפ שהוא אנטישמי. ראינו את מערכת היחסים הטובה שלו עם ראש ממשלת ישראל. זה לא נוגע אליו אישית או למישהו מהצוות שלו. רציתי לברר מה הממשל יכול לעשות בנקודה זו, כי יש עלייה באנטישמיות. אני ציינתי כי היו 48 מקרים בהם סנאטורים יהודים קיבלו איומים בשבועות האחרונים ומה שרציתי לדעת הוא מה הממשל מתחייב לעשות בנושא".

  טראמפ והכתב ג'ייק טורקס במסיבת העיתונאים (צילום: רויטרס)
  טראמפ והכתב ג'ייק טורקס במסיבת העיתונאים(צילום: רויטרס)
   

  האם הקהילה היהודית מודאגת לגבי זה שהנשיא לא יעשה מספיק נגד אנטישמיות?

  "עד כה לא ראינו שהרבה נעשה לגבי זה. אנחנו רוצים לדעת אם משהו אכן ייעשה בעתיד. בהחלט אנשים מודאגים", השיב. הכתב החרדי הוסיף: "הטעות שהנשיא עושה היא שבכל פעם שאנחנו שואלים אותו - הוא חושב שאנחנו תוקפים אותו. זו לא הכוונה. הרוב של הציבור האורתודוקסי הצביע לטראמפ. זה לא עניין שאנחנו רואים אותו באור שלילי. אנחנו פונים אליו לעזרה ואומרים - אדוני הנשיא, זו סוגיה שאנחנו רוצים שתעזור לנו בה כחבר וכבעל ברית של הקהילה שלנו. והוא פשוט לא הבין שזו הייתה הכוונה שלנו".

   

  לדבריו, "הופתעתי מאוד בייחוד לאור העובדה שהיו לי יחסים מקצועיים איתו בשנתיים האחרונות", אמר טורקס בשיחה עם ynet וסיפר על חוויות חיוביות בהרבה עם הנשיא בתקופה האחרונה, "אתמול כשליווה את ראש הממשלה לרכבו הייתה לי הזדמנות לשאול את הנשיא אם יש לו מה לדווח על מהלך הפגישה והוא אמר שהפגישה הייתה נהדרת וגם נופף לעברי. מעולם לא היה לי חיכוך עמו. שאלתי שאלות בקמפיין ואפילו ראיינתי אותו. זה מעולם לא קרה בעבר. אני מעט מבולבל ואדרוש הבהרות".

  טראמפ במסיבת העיתונאים (צילום: AP)
  טראמפ במסיבת העיתונאים(צילום: AP)
   

  האירוע החריג במסיבת העיתונאים שארכה 75 דקות החל דווקא בנימה חברותית. "אני רוצה למצוא כתב ידידותי", פנה טראמפ לכתב כשחיוך גדול על פניו. ואז אמר הנשיא לכתבים האחרים: "תראו כמה ידידותי הוא". הכתב ג'ייק טורקס פתח את דבריו בכך שהוא אינו מאשים את טראמפ או אנשיו באנטישמיות, ואף ציין כי נכדיו של טראמפ הם יהודים. אחר כך ביקש לשמוע מה דעתו של הנשיא על גל האנטישמיות, וזכה לתגובה לא צפויה.

   

  טראמפ השיב: "הוא אמר שישאל שאלה פשוטה, והוא לא עשה זאת". הוא אמר לכתב: "שב, הבנתי את השאלה. אני האדם הכי פחות אנטישמי שאתם מכירים בחייכם והאדם הכי פחות גזעני". הכתב ניסה להשלים את השאלה, וטראמפ גער: "שקט, שקט, שקט. הוא שיקר כשאמר שישאל שאלה פשוטה. ברוכים הבאים לעולם התקשורת. אני שונא את ההאשמה הזו והיא דוחה אותי. אני אפילו מתעב את השאלה כי אנשים מכירים אותי. שמעתם את ראש הממשלה נתניהו. שמעתם את ביבי? הוא אמר 'אני מכיר את דונלד טראמפ במשך זמן רב', ואז אמר 'תשכחו מזה'. אז קח את זה במקום לשאול שאלה מאוד מעליבה".

   

  טראמפ ציין כאמור את הדברים שאמר עליו נתניהו יממה לפני כן: "אין תומך גדול יותר של העם היהודי ושל המדינה היהודית מאשר הנשיא דונלד טראמפ", אמר נתניהו לאחר שנשאל על ידי כתב ישראלי על החשש שהממשל "נגוע בשנאת זרים ואולי אפילו מתבטא באמצעות ביטויים גזעניים". נתניהו ענה כי הוא מכיר את טראמפ, אנשים מהצוות שלו ואת משפחתו שנים רבות. וזה כולל גם את חתנו ג'ארד קושנר, שאותו הוא מכיר מאז שהיה ילד. 

  מסיבת העיתונאים ארכה 75 דקות, ואת רובה הקדיש טראמפ למתקפה על הכתבים (צילום: AP, EPA, רויטרס)
  מסיבת העיתונאים ארכה 75 דקות, ואת רובה הקדיש טראמפ למתקפה על הכתבים (צילום: AP, EPA, רויטרס)
   

  בשיחה עם ynet הוסיף הכתב שהושתק כי "העניין הוא שבמהלך הקמפיין שלו התומכים היהודים שלו לא היו מודאגים. הרבה אמרו שהוא רק רוצה לקבל כמה שיותר קולות. חשבו שברגע שייכנס לתפקיד הוא ישים לזה קץ. העובדה שעכשיו הוא בתפקיד, עכשיו זה משחק אחר. כעת אותם אנשים שבמהלך הקמפיין לא היו כל כך מודאגים, מתחילים להיות מודאגים כי הם לא רואים צעדים מוחשיים ננקטים. ושוב, אדגיש כי זו קהילה שתומכת בנשיא. הנשיא יצא אל הקהילה בצורה חסרת תקדים עד לבחירות הכלליות. אבל בנקודה הספציפית הזו - מצער שהוא לא הבין מה ניסיתי לומר".

   

  לגבי השאלה אם הקהילה מצטערת על התמיכה בטראמפ, השיב טורקס: "אני מאמין שהקהילה סבלנית. אנחנו לא ממהרים להסיק מסקנות, אבל אנחנו רוצים הבהרות במוקדם ולא מאוחר". 

   

  טורקס תיאר את עצמו בחשבון הטוויטר שלו כ"אדם שנלחם במידע לא שלם ובחדשות מזויפות". בעבודתו, משמש טורקס ככתב במגזין החדשות "Ami" ("עמי") המופץ בקהילה היהודית האורתודוקסית. המגזין יוצא לאור אחת לשבוע בניו יורק וגם בישראל. מאז שהושק ב-2010, הפך המגזין לאחד משלושת המגזינים המובילים בקרב הקהילה האורתודוקסית של ניו יורק. 

   

  "הממשל כמכונה משומנת"  

  מסיבת העיתונאים שקיים אמש (ה') טראמפ הייתה סוערת ונמשכה לא פחות מ-75 דקות. הוא ניצל אותה כדי לצאת להגנת מייקל פלין, היועץ לביטחון לאומי שלו שאותו הוא אילץ להתפטר אחרי שנחשף כי בניגוד לחוק הוא ניהל מגעים עם רוסיה עוד לפני השבעת טראמפ לנשיא ודן עם שגריר רוסיה בוושינגטון בריכוך הסנקציות על ארצו. טראמפ אמר אמש כי פלין לא שגה במעשיו אלא רק בכך שלא דיווח עליהם. טראמפ הדגיש כי הוא עצמו לא הורה לפלין לדון עם רוסיה בסוגיית הסנקציות, אבל הוסיף כי לו הייתה ניתנת לו ההזדמנות - היה מנחה אותו לעשות זאת.

   

  במסיבת העיתונאים טען טראמפ כי הממשל שלו פועל "כמו מכונה משומנת", אבל כשהוא מדליק את הטלוויזיה ופותח את העיתונים הוא רואה "סיפורים על כאוס". לדבריו האמת היא "ההיפך הגמור". דבריו של טראמפ, נזכיר, באים בימים של דיווחים רבים על חוסר תפקוד בבית הלבן, בכלל זה הדלפות, חילוקי דעות עמוקים ופרישות של כמה בכירים. "התקשורת יצאה משליטה", טען הנשיא האמריקני. "אעביר את המסר שלי ישירות לעם".

   


  פרסום ראשון: 16.02.17, 23:18
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הכתב שאותו השתיק טראמפ: הופתעתי, רציתי לדעת מה יעשה נגד האנטישמיות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים