שתף קטע נבחר

מאמן מיוחד: העיסוק המבורך של חיים סילבס

בזמן שהוא לא מאמן את הפועל רעננה, מגיע סילבס בהתנדבות לבית איזי שפירא שמטפל בילדים בעלי צרכים מיוחדים, ומעביר אימונים לחניכים הקטנים: "כשמגיעים למקום כזה אתה חושב שאתה נותן, אבל מהר מאוד אתה מגלה שהם נותנים לך". צפו בכתבה

 

 (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
(צילום: אורן אהרוני)

 

חיים סילבס הוא מאמן כדורגל מצוין, את זה כבר ידענו. אבל השבוע זכינו להכיר צד אחר של מאמן הפועל רעננה. בין אימון על הדשא ותדריך טקטי, סילבס מצליח למצוא כל שבוע זמן להגיע לבית איזי שפירא ולעבוד ביחד עם ילדים עם מוגבלויות.

 

פגישתנו הראשונה עם הילדים בבית איזי שפירא הייתה מאוד מפתיעה ומיוחדת, מדובר בילדים חמים וחכמים שקיבלו אותנו יפה, אבל בעיקר רצו לדעת "איפה חיים?". במהלך כל הפעילות ראינו איך הילדים מתרגשים מהאימונים עם המאמן מליגת העל.

 

הקשר בין בית איזי שפירא לסילבס החל לפני כמעט שנה, מאז חיים מגיע באופן עקבי למקום לעבודה עם הילדים, אבל בעיקר מקבל הרבה חום ואהבה: "זה נותן לי המון. כשמגיעים למקום כזה בהתחלה אתה חושב שאתה נותן, אבל מהר מאוד אתה מגלה שהם נותנים לך, כל פעם שאני מסיים פה אני מתגעגע אליהם שוב ומחכה לפעם הבאה" .

 

אילנית וייגנפלד להב, מנהלת מרכז הספורט וההידרותרפיה בבית איזי שפירא הסבירה את החשיבות של הספורט בעבודה עם הילדים: "אנחנו מנסים לתת לכל ילד וילד את האפשרות להתעסק בפעילות גופנית, חיים מחויב ונותן מעצמו, הילדים מחכים לחוג כדורגל בכל שבוע, הם מתים עליו וביחד הם יוצרים משהו מדהים".

 

בועטת... פנימה! (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
בועטת... פנימה!(צילום: אורן אהרוני)

 

סילבס עם הילדים (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
סילבס עם הילדים(צילום: אורן אהרוני)

אורית פטאל, יועצת טיפולית שעובדת בצמוד לחיים: "זה לא טיפול, זה חוג ספורטיבי ואנחנו עובדים בעיקר על כיף והנאה ואנחנו מתאימים את הפעילות הגופנית לפי הצרכים של כל ילד".


"הם נותנים לי המון" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"הם נותנים לי המון"(צילום: אורן אהרוני)

החיוך שלהם שווה הכל (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
החיוך שלהם שווה הכל(צילום: אורן אהרוני)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
חיים סילבס
צילום: אורן אהרוני
מומלצים