שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נשיא לבנון: נגיב בהתאם לכל ניסיון ישראלי לפגוע בריבונות שלנו
  לפני שבוע אמר הנשיא הלבנוני מישל עון כי חיזבאללה משלים את צבא לבנון ושהמדינה צריכה את ההתנגדות. הדבר הוביל את השגריר באו"ם דני דנון לבקש לגנות את האמירות ודובר המזכ"ל עשה זאת. היום תקף עון: "דברי הישראלים מהווים איום על לבנון ונענה בתגובה הראויה"

   

  מישל עון עם חסן נסראללה (ארכיון) ()
  מישל עון עם חסן נסראללה (ארכיון)

  מסר תקיף לישראל מארמון הנשיאות בביירות: נשיא לבנון מישל עון תקף את ישראל בעקבות איגרת ששלח שגריר ישראל באו"ם דני דנון למועצת הביטחון ולמזכ"ל אנטוניו גוטרש, לאחר שהנשיא הלבנוני אמר בראיון לפני שבוע כי על חיזבאללה להתחמש כדי להשלים את היכולת של צבא לבנון בהתמודדות מול ישראל.

   

  "כל ניסיון ישראלי לפגוע בריבונות הלבנונית או לסכן את העם הלבנוני - ייענה בתגובה הראויה", אמר היום (שבת) עון בפגישה עם מבקרים בארמון הנשיאות בבירה הלבנונית. "מה שצוין באיגרת של השגריר הישראלי באו"ם מהווה איום על לבנון. על הקהילה הבינלאומית להיזהר מהכוונות התוקפניות של ישראל נגד לבנון".

   

  עוד אמר עון כי "מי שצריך ליישם את החלטות מועצת הביטחון היא ישראל, לפני אחרים. ישראל עדיין מסרבת ליישם את החלטה 1701 לעבור משלב הפסקת פעולות האיבה לשלב הפסקת האש, אף שעברו יותר מ-11 שנה מפרסום ההחלטה".

   (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  (צילום: אביהו שפירא)

  גבול ישראל - לבנון ()
  גבול ישראל - לבנון
   

  עון המשיך ואמר: "ישראל היא זאת שעדיין כובשת את אדמותיה של לבנון בחלק הצפוני של הכפר רג'ר, חוות שבעא וגבעות כפר ושבא, בנוסף להפרות היום יומיות בקו הירוק והפרת הריבונות הלבנונית בים ובאוויר. לבנון עמדה במחויבויותיה ביחס לאו"ם וכוח יוניפי"ל בדרום, ורואה במה שנכתב באיגרת הישראלית שנשלחה לאו"ם ניסיון גלוי מצד ישראל לאיים על הביטחון והיציבות  בערים ובכפרים בדרום לבנון, באזור הפעילות של הכוח הבינלאומי. על כן היא נושאת באחריות המלאה לכל התקפה נגד לבנון. הזמן שבו ישראל מבצעת את מדיניותה התוקפנית נגד המדינה שלנו ללא גורם מרתיע - חלף ולא יחזור".

   

  דנון שלח מכתב למועצת הביטחון ולמזכ"ל גוטרש וקרא להם לפעול נגד האמירות החמורות, לדבריו, של נשיא לבנון. דוברו של המזכ"ל גינה את האמירות של עון.

   

  מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הצהיר מוקדם יותר השבוע כי הנשיא האמריקני, דונלד טראמפ. "לא מפחיד אותנו אם טראמפ יעניק אור ירוק לנתניהו לפתוח במלחמה נגד לבנון. התנאים הפוליטיים למלחמה קיימים תמיד והחיפוי האמריקני קיים תמיד". נסראללה גם הזכיר כי ישראל מקבלת היום גיבוי ממדינות ערב, יותר מאי פעם: "הגיבוי שאפשר לישראל לתקוף את לבנון ב-2006 נוכח היום עוד יותר". לדבריו, מה שמרתיע את ישראל לא קשור לאובמה או טראמפ, אלא "לכוח של ההתנגדות". נסראללה אמר כי "אם האויב היה חש שההתנגדות נחלשה, זה היה מעודד את האויב להיכנס להרפתקה. הערובות שלנו היום הן הכוח שלנו והעמידה האיתנה שלנו. זה מה שמגן על המדינה שלנו ומונע מלחמה". 

   

  מזכ"ל חיזבאללה הוסיף כי ישראל הכינה תוכניות להגנה על היישובים שלה ליד גבול הצפון, כדי להראות לדבריו עד כמה ישראל מורתעת: "אין צורך להיות מושפעים מכל מה שנאמר ומכל איום. אנחנו רואים את זה במסגרת המלחמה הפסיכולוגית, אך עלינו תמיד להיות מוכנים. היד שלנו על ההדק". 

   

  השבוע ערך נשיא לבנון ביקור במצרים ובירדן ונפגש עם נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, ומלך ירדן, עבדאללה השני. א-סיסי הביע נכונות לסייע לצבא לבנון. קודם לכן עורר עון סערה בלבנון אחרי שאמר בראיון לערוץ טלוויזיה מצרי כי "כל עוד יש אדמה שישראל כובשת והיא חומדת משאבים טבעיים לבנוניים אחרים, וכל עוד שלצבא לבנון אין מספיק כוח כדי להתמודד עם ישראל, אנו חשים שיש צורך בנשק של חיזבאללה, כי הנשק הזה משלים את הפעילות של צבא לבנון. זו ראייה לכך שההתנגדות אינה פועלת בהקשר הפנים לבנוני". הצהרותיו של עון, שנחשב למי שהגיע לתפקידו בזכות ההתעקשות של חיזבאללה, עוררו תגובות נסערות במחנה ה-14 במרס, המתנגד לחיזבאללה, שרואה בנשק של חיזבאללה כלא לגיטימי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים