שתף קטע נבחר

רשות ההגבלים תקנוס את יינות ביתן ב-25 מיליון שקל

לפי רשות ההגבלים, הפרה הרשת את תנאי המיזוג עם מגה. המועדים שנקצבו ליינות ביתן למכירת סניפים בתנאי המיזוג חלפו ואולם בשלב זה יינות ביתן קיימה רק את התנאי ביחס למכירת החנויות באזור הרצליה. לרשת יינות ביתן יש אפשרות להגיב על הרשות

רשות ההגבלים העסקיים הודיעה לרשת יינות ביתן כי בכוונתה לקנוס אותה ב-25 מיליון שקל בשל הפרת תנאי מיזוג בינה לבין מגה. על נחום ביתן, בעלי הרשת, יש כוונה להטיל קנס של 700 אלף שקל. לרשת יינות ביתן יש אפשרות להגיב על הרשות.

  

בינואר 2016 נכנסה רשת מגה להקפאת הליכי ונכסיה הועמדו למכירה על ידי הנאמני שמונו לה. הנאמנים מכרו חלק משמעותי מרשת מגה ליינות ביתן והמכירה הייתה כפופה לאישור הממונה.

 

אישור המיזוג בין יינות ביתן לבין מגה הותנה בכך שיינות ביתן תמכור סניפים בשמונה אזורים שונים, שבהם ישנה חפיפה בין סניפי מגה לסניפי יינות ביתן - ברעננה, הרצליה, אייר פורט סיטי, קריית שמונה, אילת, מגדל העמק, תל מונד, קדימה וקריית אתא. באזורים אלו איחוד בין סניפי מגה לסניפי יינות ביתן יכול היה ליצור לרשת המאוחדת כוח שוק כלפי הצרכנים וזאת בשל מיעוט רשתות מזון קמעונאיות באותו אזור.

 

מכרה רק את החנויות באזור הרצליה

המועדים שנקצבו ליינות ביתן למכירת הסניפים בתנאי המיזוג חלפו ואולם בשלב זה יינות ביתן קיימה רק את התנאי ביחס למכירת החנויות באזור הרצליה. סניפים שהיה עליה למכור ביתר האזורים טרם נמכרו. בכך הפרה יינות ביתן את תנאי המיזוג.

 

משחלף המועד הקבוע בתנאים למכירת הסניפים על ידי יינות ביתן והמכירה לא בוצעה, הועברו הזכויות בסניפים שלא נמכרו לנאמן לשם מכירה. לאחר העברת הזכויות בסניפים לידי הנאמן, התנהלה יינות ביתן לכאורה באופן הפוגע ומסכל את עבודת הנאמן. "יינות ביתן נמנעה, לכאורה, במשך זמן רב לפתור מחלוקת שנתגלעה בינה לבי הריבוע הכחול, שהיא בעלת המקרקעין עליה פעלו חלק מסניפי מגה אותם הייתה צריכה יינות ביתן למכור.

   ()
 

יינות ביתן לא קידמה את המו"מ מול הריבוע הכחול ולא פתרה את הסכסוך ובשל כך נמנעה הריבוע הכחול להעביר את הזכויות של יינות ביתן בנכסים. בהתאם מנע הסכסוך גם את מכירת הסניפים על ידי הנאמן. כמו כן עיכבה יינות ביתן במשך זמן רב העברה של מידע שהיה נחוץ לנאמן לגבי החנויות על מנת לבצע את תפקידו". נכתב בהודעת הרשות.

 

סיכלה את מכירת החנות בקריית שדה התעופה

עוד לטענת הרשות, יינות ביתן סיכלה את מכירת החנות שלה בקריית שדה התעופה באמצעות פניה לבעלת הנכס ובכך מנעה אפשרות של רכישת הנכס על ידי מתחרה. כן סיכלה יינות ביתן את מכירת החנות בעיר שהם בכך שניסתה למכור את הזכויות באותה החנות לויקטורי לאחר שאלה כבר נמכרו על ידי הנאמן לרמי לוי, ולא ניסתה לשדל את עובדיה שלא להמשיך להיות מועסקים בחנויות שהיו אמורות להימכר על ידה לידי ויקטורי.

 

ניסיון זה נעשה למרות שיינות ביתן התחייבה באופן מפורש בהסכם עם ויקטורי לאפשר לויקטורי להעסיק את עובדי החנויות הנמכרות במשך תקופה מסוימת, וגם בכך יש כדי לפגוע במאמצי מכירת החנות לויקטורי ובאפשרות של ויקטורי לפתוח את החנויות לפעילות, ולהתחרות עם יינות בית באותם אזורים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים