שתף קטע נבחר

השוטר שהפיל ראשי ארגוני פשע ימונה לראש אגף החקירות

פרסום ראשון: תנ"צ גדי סיסו יהיה המחליף של מני יצחקי שפורש לאחר ארבע שנים בתפקיד ויתמנה לתפקיד החוקר מספר 1 במשטרת ישראל. סיסו שימש כסגנו של יצחקי והיה האיש שהוביל את החקירה בפרשת 512 של ראשי העולם התחתון. מינויים נוספים בצמרת המשטרה

 

בדרך לתפקיד החוקר מספר 1. תת-ניצב גדי סיסו ()
בדרך לתפקיד החוקר מספר 1. תת-ניצב גדי סיסו

זה האיש שימונה לחוקר מספר 1 במשטרה: תת-ניצב גדי סיסו יהיה המחליף של מני יצחקי בתפקיד ראש אגף החקירות במשטרת ישראל. חילופי התפקידים אמורים להתבצע רק בקיץ הקרוב וצריכים לקבל את אישורו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן.

 

סיסו משמש היום כסגנו של ניצב יצחקי, שהודיע על פרישה מהמשטרה לאחר ארבע שנים בתפקיד, ושירת לאורך כל שירותו בתפקידי מודיעין שונים. עיקר התמחותו של סיסו התמקדה במלחמה בעולם התחתון. יש שרואים בתנ"צ סיסו כמייסד המוביל של פרשת הענק 512, כשהצליח לקבץ את מרבית ראשי ארגוני הפשע בישראל על ספסל נאשמים אחד.

פורש מהמשטרה. ניצב מני יצחקי (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
פורש מהמשטרה. ניצב מני יצחקי(צילום: אבי מועלם)

מרבית הקריירה שלו במשטרה הייתה במחוז הדרום, שם שירת ביחידת העיקוב של המחוז, ולאחר מכן שימש גם ראש מפלג המודיעין של ימ"ר דרום. סיסו תמיד נחשב לאיש מודיעין ושטח טוב, אך עם זאת, הוא סוחב על גבו הערה פיקודית מפרשת האחים פריניאן שכל משטרת ישראל מעדיפה לשכוח. למרות זאת הוא המשיך בתפקידיו. הוא מונה לנספח משטרת ישראל בתאילנד, ולאחר מכן פיקד על היחידה לחקירות בינלאומיות.

 

סיסו מונה בחודש מרס אשתקד לסגן ראש אגף החקירות, ואולם השנה האינטנסיבית, והעבודה עם המפכ"ל רוני אלשיך - שכנעו ככל הנראה את האחרון כי תנ"צ סיסו הוא שראוי להוביל את אגף החקירות.

 

בעוד שיכולתו במאבק בפשיעה המאורגנת הוכחה מעל כל ספק סביר, לא ברור כיצד יתנהל סיסו בכל הקשור לניהול מגה תיקים של אישי ציבור ופוליטיקאים. ייתכן שזהו מסר שרוצה להעביר המפכ"ל שאותו מעניינת יותר הלחימה בפשיעה, מאשר בצווארון הלבן.

 

בנוסף, מינויים נוספים שצפויים במשטרה כוללים את זה של ניצב דוד ביתן שיצפין לתל אביב וימונה למפקד המחוז. במקומו של ביתן בפיקוד על מחוז דרום במשטרה, ימונה ניצב מוטי כהן ששימש כמפקד מחוז מרכז.

 

כמו כן, תת-ניצב פרץ עמר ימונה למפקד מחוז חוף ויועלה לדרגת ניצב במקומו של ניצב עמוס יעקב שפורש מהמשטרה. תת-ניצב עמי אשד ימונה למפקד מחוז מרכז במקום של ניצב כהן שיגיע למחוז הדרומי. כמו כן, תת-ניצב אבשלום (אבשי) פלד ימונה לראש אגף במטה הארצי ויועלה לדרגת ניצב לתפקיד שיכלול את האחריות על ההדרכה וההכשרות במשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים