שתף קטע נבחר

זעם במשפחת המחבל על עונשו של אזריה: "מסחרה, צוחקים עלינו בפנים"

בני משפחתו של עבד אל-פתאח א-שריף, המחבל שנורה למוות על-ידי אלאור אזריה לפני 11 חודשים, מחו על העונש שהוטל על החייל - שנה וחצי מאסר בפועל. אביו: "הכול הצגה, הבן שלי לא חיה". בן דודו של המחבל: "פלסטיני היה נשלח לכלא לכל החיים - כמו כלב"

 

 

זעם גדול במשפחתו של עבד אל-פתאח א-שריף, שנורה למוות על-ידי סמל אלאור אזריה לפני 11 חודשים בחברון, בעקבות החלטת בית הדין הצבאי בקריה להטיל מאסר של שנה וחצי בפועל על החייל שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל. "גזר דין של שנה וחצי זה מסחרה, צוחקים עלינו בפנים. הכול הצגה", אמר בכעס אביו של המחבל, יוסרי א-שריף.

 

לקריאת גזר הדין המלא - לחצו כאן

 

"אם עוצרים מישהו על זריקת אבן הוא מקבל שנתיים מאסר. כאן החייל רצח וקיבל שנה וחצי", הוסיף האב ולאחר מכן הבהיר: "הבן שלי הוא לא חיה. אני לא שבע רצון מגזר הדין".

 

אמו ואביו של המחבל עוקבים אחר ההתפתחויות בבית הדין הצבאי ()
אמו ואביו של המחבל עוקבים אחר ההתפתחויות בבית הדין הצבאי

בני משפחתו של עבד אל-פתאח. מאחור: תמונתו של המחבל ()
בני משפחתו של עבד אל-פתאח. מאחור: תמונתו של המחבל

 

בני המשפחה עקבו בדריכות אחר ההתפתחויות באולם הדיונים מביתם שבחברון, כשמסביבם נציגים של כלי תקשורת פלסטיניים וערביים. "אם זה היה פלסטיני - היו זורקים אותו לכלא לכל החיים כמו כלב", אמר דודו של המחבל, סמיר, שקודם לכן צפה כי אזריה "מקסימום יישב כמה חודשים בכלא, בתנאים טובים".

 

לאחר מתן גזר הדין אמר סמיר לאולפן ynet: "כל המשפט הזה היה שטויות. איזה בית משפט נותן שנת וחצי מאסר על הריגה? היה צריך לתת לו לפחות 10 שנים. נגיד שעבד אל-פתאח הלך להרוג. הוא לא הצליח, נפצע והיה על הרצפה כשהוא לא יכול לעשות שום דבר. למה לתת לו כדור בראש? כדי לגמור את החיים שלו. מדובר בבן אדם, לא בכלב".

 

כרזה של המחבל בכניסה לבית המשפחה בחברון ()
כרזה של המחבל בכניסה לבית המשפחה בחברון
 

 

 

דוד אחר של המחבל, אבו טארק, מחה על העונש שקיבל אזריה: "גזר הדין היה צפוי. בית הדין הזה הוא פארסה ולא בית משפט אמיתי. יש לנו הנהגה פלסטינית ואנחנו מוכנים לכל צעד שההנהגה תחליט עליה. אנחנו תומכים גם בפנייה לבית הדין הבינלאומי בהאג בנושא הזה. למה הקצין האחראי על אזריה לא הועמד לדין? בית המשפט נטה לימין הישראלי ולא למצפון".

 

קודם לכן מחה אבו טארק על היחס שקיבלה משפחתו של המחבל: "אבא ואמא של עבד אל-פתאח נמצאים כאן ולא יכולים להגיע לבית המשפט. החייל רצח אותו, וההורים שלו כן יכולים להיות שם לידו. למה ההורים של עבד אל-פתאח לא יכולים להיות שם? כך נראה בית המשפט שלכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים