שתף קטע נבחר

קריאות במערכת הפוליטית: "להעניק חנינה מיידית לאזריה"

שרים וחברי כנסת קראו לחון את אלאור אזריה, שנשלח לשנת וחצי מאסר בגין הריגת מחבל מנוטרל. בנט: "אסור שאלאור יישב בכלא". גלנט: "חנינה - עוד היום". גלאון: "מקווה שריבלין יסרב להרכין ראש מול הקריאות לחנינה"

 

הכרזת בית הדין הצבאי על עונשו של סמל אלאור אזריה, שנת וחצי מאסר בפועל, לוותה בגל של קריאות מצד בכירים במערכת הפוליטית להעניק חנינה לחייל שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל.

 

לקריאת גזר הדין המלא - לחצו כאן

 

"ביטחון אזרחי ישראל מחייב חנינה מיידית לאזריה שנשלח להגן עלינו, התהליך זוהם מייסודו", צייץ שר החינוך נפתלי בנט בטוויטר, והוסיף: "אסור שאלאור יישב בכלא, כי כולנו נשלם את המחיר".

 

אלאור אזריה, היום בבית הדין הצבאי בקריה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אלאור אזריה, היום בבית הדין הצבאי בקריה(צילום: רויטרס)

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט פנה לשר הביטחון אביגדור ליברמן ולרמטכ"ל גדי איזנקוט בבקשה לחון את אלאור אזריה. בפנייתו ציין גלנט: "פרשת אזריה גבתה מחיר כבד מהצבא ומהחברה הישראלית. לאור העונש שריצה במעצר ולמען איחוי הקרעים בין חלקי העם, עלינו לגלות גם שכל ישר ומידת רחמים. אני קורא לשר הביטחון ולרמטכ"ל להעניק חנינה עוד היום".

 

גם שר התחבורה ישראל כץ הצטרף לקריאות לחון את אזריה. "בית הדין אמר את דברו - ההליך המשפטי מוצה. כעת הגיע העת לחנינה. להחזיר את אלאור הביתה", צייץ בטוויטר.

 

שר הביטחון ליברמן התייחס גם כן לגזר הדין וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "עכשיו, אחרי גזר הדין, אני מקוה שכל הצדדים יעשו מה שצריך על מנת לסיים סופית את הענין. כפי שכבר אמרתי בעבר, גם מי שאינו אוהב את פסק הדין או את גזר הדין מחוייב לכבד את בית הדין, וכפי שגם אמרתי - מערכת הביטחון צריכה לעמוד לצד החייל והמשפחה. מדובר מצד אחד בחייל מצטיין ומצד שני במחבל שבא להרוג יהודים, ואת זה כולם צריכים לקחת בחשבון".

 

ח"כ זהבה גלאון ביקרה את חברי הכנסת שקראו להעניק חנינה לאזריה. "בית הדין פסק לאלאור אזריה שנה וחצי בכלא. זה הרף התחתון לעברות מהסוג הזה, והוא נקבע למרות שהשופטים העירו שאזריה 'עשה עצמו למוציא להורג ולשופט'. ועדיין, לא במפתיע, כבר נשמעות הקריאות לחון אותו", כתבה בפייסבוק.

 

 

גלאון הוסיפה: "יותר מדי פוליטיקאים רכבו על סיפור אזריה בשנה האחרונה, לא משנה מה המחיר. הכול הפך לגיטימי במאמץ להלבין את הדגל השחור הזה. טוב שבית הדין והרטמכ"ל סירבו להתכופף מול הלחץ, ואני מקווה שגם הנשיא יסרב להרכין ראש מול הקריאות לחנינה, כי אם לא נדע לזהות דגל שחור כשהוא כל כך מובהק, נאבד יותר מהיכולת להחזיק צבא מקצועי. נאבד את סולם הערכים הבסיסי ביותר שלנו".

 

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, שיבח את החלטת בית הדין הצבאי וכתב: "בית המשפט גילה רגישות והבנה למצוקת החייל, ומצד שני יישם כמתחייב את ההקפדה המוחלטת על עקרון טוהר הנשק בצה"ל. אלאור אזריה הוא קורבן של נסיבות מדיניות בלתי אפשריות שמדינת ישראל מתחמקת מהן עשרות בשנים. על הממשלה, שר הבטחון, צה"ל והגורמים הביטחוניים הבכירים לבחון כעת את הדרכים למנוע את המקרה הקשה הבא".

 

ראש העיר רמלה יואל לביא שהעיד לטובת אזריה שמתגורר בעיר סיכם: "אני תקווה שבערעור, אם יוגש, או דרך חנינה ישוחרר אלאור ויחזור לחיק משפחתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומר אפלבאום
אלאור אזריה
צילום: תומר אפלבאום
מומלצים