שתף קטע נבחר

האזינו: המוזיאון מודה - ילדים חרדים משלמים פחות

מי יסבסבד את ילדי הגן? גננת ששוחחה עם נציגה ממוזיאון "עין יעל" בירושלים הקליטה אותה מפרטת את הבדלי המחירים בין המגזרים. "אם את לא חרדית אז אין כל מיני גופים בעירייה שדואגים לך". עיריית ירושלים: "לא מדובר בהחלטה עירונית, לא ברור על איזה מידע התבססה הנציגה"

 

 

 

גננת ירושלמית שניסתה לתאם ביקור במוזיאון "עין יעל" שבעיר גילתה במהלך השיחה עם הנציגה כי ילדים חרדים זוכים להנחה בשל "סבסוד מכל מיני מקומות". נציגת המוזיאון נשמעת אומרת, בין היתר, בשיחה שהוקלטה והגיעה לידי ynet: "אם את לא חרדית אז אין כל מיני גופים בעירייה שדואגים לך".

 

נציגת המוזיאון אמרה לגננת כי מחיר לסיור של 33 ילדים יעלה 525 שקל. הגננת השיבה כי בשיחה קודמת עם המוזיאון נמסר לה מחיר אחר. "אולי אתם שייכים למגזר החרדי?", השיבה הנציגה, "יש להם סבסוד מכל מיני גורמים". לאחר מכן פירטה: "אם הייתם גן חרדי אז הייתם משלמים 200 שקל לקבוצה במקום 330 שקל".

 

מהמוזיאון נמסר בתגובה כי "מדיניות ההנחות הניתנות לתלמידי ירושלים נעשית בלעדית על ידי העירייה ומוזיאון עין יעל מבצע אותה בצורה מסודרת ושקופה, כפי שנאמר לפונה בשיחה".

מוזיאון "עין יעל", מציג שרידים ארכיאולוגיים (צילום: אתר מוזיאון יעל) (צילום: אתר מוזיאון יעל)
מוזיאון "עין יעל", מציג שרידים ארכיאולוגיים(צילום: אתר מוזיאון יעל)

"מתנות חינם למגזר החרדי". הרב אהרון ליבוביץ'  (צילום: נעם פיינר) (צילום: נעם פיינר)
"מתנות חינם למגזר החרדי". הרב אהרון ליבוביץ' (צילום: נעם פיינר)

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "מדובר בשני סלי תרבות שונים. למגזר הכללי סל תרבות רחב ומסובסד מאוד המאפשר לצוות החינוכי לבחור מבין מגוון אפשרויות שונות לפעילויות. זאת בעוד שבמגזר החרדי המצב שונה שכן לצוות החינוכי העצמאות להחליט לאן ילך הסבסוד ובאיזה גובה. לפיכך, אין המדובר בהחלטה עירונית לפיה מגזר אחד מסובסד יותר ממגזר אחר והמדובר בהחלטות פנימיות של הצוות החינוכי בלבד. עיריית ירושלים איננה אחראית על אמירותיה של נציגת המוזיאון, כמו גם לא ברור על איזה מידע התבססה ומי הסמיך אותה לקבוע את שקבעה".

 

עו"ד רן בסה, אב לילדה בת שש מהגן, אמר כי "מדובר בעזות מצח. אם מישהו סבור שאנו החילונים נשלים עם אפליה בוטה ובלתי חוקית של ילדינו בעיר הרי שהוא חי בסרט. בשלב זה נערכת על ידינו בדיקה של נקיטת הליכים משפטיים בעניין ואנו קוראים לראש העיר לנקוט בצעדים מיידיים".

 

הרב אהרון ליבוביץ', ראש סיעת ירושלמים, אמר כי "הוויתורים ומתנות החינם של ברקת למגזר החרדי לא נעשים במקריות, אלא מתוך מדיניות. העירייה בראשות ברקת מוכרת את הציבור הכללי בעיר, ומאפשרת מיסוד של הסחטנות מצד הסיעות החרדיות. ההשלכות המשמעותיות של המדיניות הזו באות לידי ביטוי במאבק על התקציב בתוך העירייה, ובכניעה לתכתיבים בנוגע לאופי השבת בעיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר מוזיאון יעל
מוזיאון "עין יעל"
צילום: אתר מוזיאון יעל
מומלצים