שתף קטע נבחר

התוצאה של צ'מטאי שונתה, לא תוכר כשיא

בעקבות הפרסום ב-ynet ספורט על אי ההכרה בתוצאה (33:47 דקות) שקבעה הרצה ב-10 קילומטר במסגרת מרתון ת"א, החליטו המארגנים לתקנה אבל לא להכיר בה כשיא ישראלי רשמי. בעלה ומאמנה, דן סלפטר: "זה הזוי, אנחנו מתעסקים בחרא"

התנהלות שכונתית ובלתי מובנת של מארגני מרתון תל אביב. בעקבות הפרסום ב-ynet ספורט על תוצאת הריצה של לונה צ'מטאי בריצה ל-10 קילומטר במסגרת האירוע הגדול ביום שישי האחרון, החליטו המארגנים לשנות את התוצאה שלה לזמן טוב יותר מהשיא הלאומי. למרות זאת, התוצאה לא תוכר כשיא.  

 

צ'מטאי, שייצגה את ישראל במשחקים האולימפיים בריו, חצתה את קו הסיום בזמן של 33:47 דקות, זמן המהווה שיא ישראלי חדש, כאשר הקודם (33:51 דקות) שנקבע ב-2004 היה שייך לנילי אברמסקי.

 

זמן קצר לאחר הריצה התברר כי התוצאה של צ'מטאי שהופיעה בלוח התוצאות הרשמי הייתה אחרת - 35:31 דקות. אם כל זה לא מספיק, בקו הסיום לא נכחו שופטים רשמיים מטעם איגוד האתלטיקה. בעקבות זאת לא הוכר הזמן שקבעה כשיא ישראלי רשמי.

 

צ'מטאי עם בעלה ומאמנה דן סלפטר (צילום: אביגיל עוזי) (צילום: אביגיל עוזי)
צ'מטאי עם בעלה ומאמנה דן סלפטר(צילום: אביגיל עוזי)

 

לאחר הפרסום שינתה דוברות המרתון כמה פעמים את גרסתה. תחילה מסרה שהמקצה ל-10 קילומטר מוגדר במרתון תל אביב כמרוץ עממי מדיד ולא רשמי. הטענה הזו התבררה כמופרכת, מאחר שבתקנון התחרות רשום במפורש כי אכן ניתן לקבוע במירוץ שיאים וקריטריונים.

 

התוצאה החדשה של צ'מטאי המופיע בלוח הרשמי (צילום מסך)
התוצאה החדשה של צ'מטאי המופיע בלוח הרשמי(צילום מסך)

 

בתגובה שהגיעה בהמשך נאמר: "לאחר בדיקה נוספת של התוצאות כפי שנעשה בכל ארוע ריצה, אכן לונה שבתאי (הטעות במקור – א.א) הגיעה למקום הראשון, אך בתוצאה של 35.40 שאינה שבירת שיא ישראלי".

 

חלפו מספר דקות - והרי זה פלא. התגובה שוב התחלפה: "אכן התוצאה שצוינה הינה התוצאה הנכונה. מנהלי המרתון ביצעו שוב בדיקה. מתנצלים.. ומברכים את הרצה - כל הכבוד על התוצאה. יחד עם זאת מרוץ 10,000 ק"מ מוגדר כמרוץ עממי מדיד".

 

תקנון מרתון תל אביב (צילום מסך)
תקנון מרתון תל אביב(צילום מסך)

 

מרגישים מבולבלים? אז עכשיו תהיו עוד יותר. אתמול בערב, במטה קסמים, השתנה התוצאה של צ'מטאי באתר המרתון, ועכשיו הוחלט כי היא סיימה אותו בזמן של 33:47 דקות, שאף הוא

טוב יותר מהשיא הלאומי, אך גם הוא לא ייחשב.

 

"על סמך מה עכשיו חזרו בהם לגבי התוצאה פתאום?", התפלא דן סלפטר, מאמנה ובעלה של לונה צ'מטאי. "תיקנו ל-33:47 דקות, שזה פשוט זמן מומצא. רושמים מה שהם רוצים, מתקנים תוצאות ומחליפים כל רגע גרסאות. ככה מתנהל אירוע שמתיימר להיות אירוע הספורט הגדול בישראל. זה פשוט הזוי מה שהולך פה. לא אכפת להם בכלל מהרצים. במקום שלונה תהיה הסמל של מרתון תל אביב, אחרי ההישג בשנה שעברה בו קבעה את הקריטריון לאולימפיאדה, אנחנו רק מתעסקים בחרא הזה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום באדיבות איגוד האתלטיקה
לונה צ'מטאי
צילום באדיבות איגוד האתלטיקה
מומלצים