שתף קטע נבחר

הסמפכ"ל לשעבר למתלוננות בהטרדה מינית: "כשלתי ברגעי חולשה, מתנצל מעומק הלב"

ניצב בדימוס ניסים מור, שהורשע בהסדר טיעון בעבירות של הטרדה מינית והפרת אמונים, פנה לרחמי בית המשפט בשלב הטיעונים לעונשו: "לא הייתה לי שום כוונה ושום זדון, אני רוצה להתנצל בפני הבנות". המפכ"ל לשעבר אהרונישקי מסר עדות אופי: "ניסים מור הוא דמות למופת"

 

ניצב בדימוס מור. ביקש את רחמי בית המשפט (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
ניצב בדימוס מור. ביקש את רחמי בית המשפט(צילום: חיים הורנשטיין)

סגן מפכ"ל המשטרה לשעבר, ניצב בדימוס ניסים מור, התייצב הבוקר (יום א') בבית משפט השלום בבאר שבע והודיע על לקיחת אחריות בפני קורבנותיו. הקצין לשעבר, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של הטרדה מינית והפרת אמונים, אמר בשלב הטיעונים לעונשו: "כשלתי ברגעים של חולשה אנושית. אני מתנצל על כך מעומק הלב".

 

בדיון שהתקיים באולמו של השופט רון סולקין פנה מור לרחמי בית המשפט ואמר כי "לא הייתה לי שום כוונה ושום זדון, לא לפגוע בנשים וברגשות שלהן. אני רוצה להתנצל בפני הבנות, בני המשפחה שלהן, השוטרים, המתנדבים, המשפחות השכולות וכל מי שאכזבתי אותו".

 

בפתח דבריו ציין הקצין הבכיר לשעבר שהטריד מינית שוטרות: "אני עומד כאן היום במלוא הכבוד והיראה לבית המשפט. בחרתי לעמוד ולומר, חשוב שאומר אותם. לאורך כל חיי ידעתי לקחת אחריות על מעשיי והתנהגותי, כך חונכתי, כך השתדלתי לחנך את פקודיי. מהרגע הראשון שלי בחקירה לפני שנתיים שמתי את האמת על השולחן, הייתי כן ושקוף ושיתפתי פעולה עם החוקרים".

 

"מאמין שיותר סלחנים לבעלי מצפון" 

הוא הוסיף: "כבוד השופט, לא גיהצתי ולא כבשתי את גרסתי פעם אחת. לקחתי אחריות מלאה על התנהגותי ומעשיי. ישבתי ופתחתי את לבי מבלי לבחון אם זה עומד או לא ברף פלילי. גם היום אני לא מתחרט על התנהגותי, על זה ששיתפתי פעולה. גם אם יש כאלה שראו את הדברים בצורה אחרת ואמרו שיצאתי פראייר. בלב שלם אני מאמין שהחברה והסביבה יותר סלחנים וסבלנים לאנשים בעלי מצפון שכשהם טועים הם לוקחים חרטה ואחריות, מאשר אלה שמנסים להתכחש לעניין ולברוח ואפילו מנסים לטשטש את מעשיהם".

 

לסיכום דבריו אמר ניצב בדימוס מור: "אני לא רוצה להלאות את בית המשפט, מה עבר ועובר עליי מאותו היום. אנו מכירים את האמירה שצריך ללמוד מניסיונם של אחרים. הייתי אומר זה לא שווה, זה לא כדאי לא שווה פרומיל מהצונאמי שמגיע. אני סומך על בית המשפט שיראה במקרה זה מקרה חריג ביותר במארג החיים שתואר כאן. ככל האדם, אני חושב שגם לי מגיע הזדמנות לשקם את ביתי".

 

"מור השאיר חותם מרכזי". המפכ"ל לשעבר אהרונישקי מאחורי מור (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
"מור השאיר חותם מרכזי". המפכ"ל לשעבר אהרונישקי מאחורי מור(צילום: חיים הורנשטיין)

במחלקה לחקירות שוטרים ביקשו לגזור על מור שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות. כמו כן מבקשת מח"ש לפצות את המתלוננת הראשונה נגד מור בעשרת אלפים שקלים, ואת שאר המתלוננות לפי שיקול בית המשפט. מנגד, סנגורו עו"ד מיכה גבאי, ביקש לבטל את הרשעת מרשו לנוכח עברו, ואף ציין כי מאז פיטוריו מהמשטרה מצבו הכלכלי של מור נפגע. את מור מייצגת גם עו"ד ליאור מרכס-גבאי.

 

המפכ"ל לשעבר רב-ניצב בדימוס שלמה אהרונישקי הופיע כעד אופי. אהרונישקי אמר כי מור שימש כעוזר שלו בעת תפקידו כמפכ"ל בתקופת האינתיפאדה. "הייתה תקופה שכמעט כל יום היינו בישיבות אצל ראש הממשלה. הוא השאיר חותם מרכזי לא פחות חשוב ממפכ"ל. כל מה שאני רוצה להגיד הוא שזה בן אדם שאני לא מכיר הרבה כאלה. קשה לי להוציא מחמאות לאנשים. במקרה הזה הוא דמות למופת, מיוחדת במינה בהתנהלות המקצועית האישית. ראוי לו לאדם שיזכרו לו את זה ושלא ישכחו אותו".

 

נציגת מח"ש עו"ד קרן אלטמן שאלה את המפכ"ל לשעבר האם הוא קרא את כתב האישום, וביקשה לקבל את דעתו למעשים שמתוארים שם. "זה חמור מאוד, זה מעשה שלא ייעשה", אמר אהרונישקי. "ניסים מודע לזה ומבין את זה. בצד השני חשוב לזכור ולהגיד את הדברים האחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
ניצב בדימוס מור בבית המשפט
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים