שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר: אירה ויגדורצ'יק תשוב לאמן את הנבחרת
  אחרי הבלאגן שהיה בתקופה האחרונה סביב חזרתה, הנהלת איגוד ההתעמלות אישרה את המינוי המחודש. מאמנת ההתעמלות האמנותית שהובילה את ישראל פעמיים למקום השישי באולימפיאדה (בייג'ינג וריו) תקבל מנדט גם לטוקיו2020: "מאושרת על הזכות שניתנה לי"
  הנהלת איגוד ההתעמלות אישרה אחר הצהרים (ב') את מינויה של אירה ויגדורצ'יק למאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית עד למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.

   

  ל-ynet ספורט נודע כי לאחרונה יו"ר האיגוד רזי פלד ערך מספר פגישות עם ויגדורצ'יק, במטרה לדון על הקדנציה הקרובה ותוכניות העבודה שלה. יש לציין כי ויגדורצ'יק היא המאמנת היחידה שהציגה את מועמדותה, ולמרות זאת ההחלטה לגביה התעכבה.

   

  ויגדורצ'יק. תשוב לאמן (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  ויגדורצ'יק. תשוב לאמן(צילום: אורן אהרוני)

   

  ויגדורצ'יק אמרה על בחירתה: "אני מאושרת על הזכות שניתנה לי להמשיך ולהוביל את מדינת ישראל לצמרת העולמית של ענף ההתעמלות הקבוצתית. אני גאה לצאת לקמפיין אולימפי נוסף במטרה להוביל את הנבחרת להישגים הטובים ביותר. האמון והקרדיט שהאיגוד בחר לי פעם נוספת ממלאים אותי בשמחה".

   

  הבעיה העיקרית שמנעה את מינויה מחדש נבעה מכך שהמאמנת סיימה את החוזה שלה באיגוד בסוף השנה שעברה וזכתה לקבל את הפיצויים והמענקים שהגיעו לה. על פי חוק רשויות המס חייבת להיות תקופת צינון של חצי שנה בין החוזים.

   

  ויגדורצי'ק תבנה נבחרת חדשה לטוקיו (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  ויגדורצי'ק תבנה נבחרת חדשה לטוקיו(צילום: אורן אהרוני)

   

  לאורך הקריירה המפוארת שלה זכתה הנבחרת תחת שרביטה בשלוש מדליות בתחרויות גביע העולם, מדליית הארד באליפות אירופה בתחרות הקרב-רב (2014), מדליית כסף באליפות העולם באותה שנה וזהב, כסף וארד באליפות אירופה שנערכה בחולון בשנה שעברה. פעמיים תחת הדרכתה סיימה נבחרת ההתעמלות האמנותית במקום השישי במשחקים האולימפיים (בייג'ינג 2008 וריו 2016).

   

  עונת התחרויות כבר נפתחה בשבוע שעבר עם גרנד פרי מוסקבה, והנבחרת החדשה תצטרך לקום במהרה ולהתחיל להשתלב בסבב, מאחר שלפי שינוי החוקים כבר מהתחרויות הקרובות של גביע העולם יהיה אפשר להשיג ניקוד שיעניק כרטיס לאליפות העולם באוגוסט באיטליה.

   

  רזי פלד (במרכז). אישר את המינוי (צילום: איגוד ההתעמלות) (צילום: איגוד ההתעמלות)
  רזי פלד (במרכז). אישר את המינוי(צילום: איגוד ההתעמלות)

   

  בנוסף להחתמתה של ויגדורצ'יק, נקבע כי קובי רוזן ישמש כמנהל הנבחרות. במקביל אישרה הנהלת האיגוד את השינוי הארגוני אותו הביא לאישור היו"ר רזי פלד. השינויים הארגוניים שהנחיל פלד משמעותיים מאוד, החל במינוי מנהל נבחרות, ועד שינוי מבנה הוועדות, שבעבר היוו מקור למחלוקות רבות.

   

  בעקבות השינוי של פלד צומצם משמעותית מספר הוועדות באיגוד והוקמו אגפים עם תקציבים ויעדים. בין השאר יוקם אגף שיפוט לכל הענפים, שיטפל בנושא מורכב זה. אגף נוסף יעסוק בהגדלת מספר הספורטאים העוסקים בהתעמלות ואיתור כישרונות צעירים והפנייתם להתעמלות מקצוענית.

   

  יו״ר האיגוד רזי פלד אמר: "מטרת מינוי מנהל לנבחרת היא פשוטה - למנוע מצב בו מאמן נבחרת עוסק בכל מיני דברים שאינם קשורים נטו לצד המקצועי

  והדבר פוגע בסופו של דבר גם בנבחרת וגם במאמן. מאמן צריך לעסוק באימון בלבד, מבלי שיוטלו עליו מעמסות נוספות שהן מעבר לתחום המקצועי. מינוי מנהל יפנה את המאמנים מכל הדברים שמסביב ויסיר מעליהם מטלות שאינן בתחום אחריותם. האגפים האחרים ינקו את ההתעמלות מעניינים מיותרים שבעבר פגעו בענפים השונים. נייצר תכניות עבודה ויעדים בצורה מסודרת ובצורה שכזו נעבוד. אחת המטרות שלי היא שהספורט שנקרא התעמלות יהווה מודל לענפים אחרים בהתנהלות שלו".


  פורסם לראשונה 27/02/2017 11:49

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים