שתף קטע נבחר

150 שקל לכל שב"ח: חיילים נאשמים שהבריחו מאות

שני מפקדי מחסום תאנים שליד טול כרם ושני חיילים ששירתו עמם שם נאשמו בקבלת שוחד תמורת העברת שוהים בלתי חוקיים מהשטחים לתחומי ישראל מתחילת 2015, לעתים על בסיס יומי. גם האזרחים המעורבים נאשמו

ארבעה חיילים בשירות סדיר, ששירתו כבודקים ביטחוניים במעבר תאנים הסמוך לטול כרם, נאשמו אתמול (יום ב') בקבלת שוחד של סמים ואלפי שקלים לכל אחד מהם תמורת העברת מאות שב"חים פלסטינים לישראל, ללא כל בידוק והיתר.

 

כתבי אישום נגד הארבעה, שניים מהם מפקדי המחסום, הוגשו בבית הדין הצבאי ביפו, ולפיהם הם לקחו חלק בהברחות של תושב ערבי ישראלי מאזור המשולש וחברו הפלסטיני. תמורת כל שב"ח שהוברח קיבלו החיילים 150-100 שקלים.

(אילוסטרציה) (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
(אילוסטרציה)(צילום: שאול גולן)
 

חקירה סמויה של מצ"ח ומשטרת ישראל שכללה האזנות סתר העלתה כי הם החלו בכך בתחילת 2015. החיילים דאגו ל"אבטח" את ציר ההברחה על מנת שהחדרת הפלסטינים לישראל תצלח, וקיבלו מידע מדויק משני המבריחים על סוג וצבע הרכב שבו יכניסו את הפלסטינים לישראל, לעתים על בסיס יומי.

 

החיילים מואשמים כי דאגו להתריע בפני המבריחים הפלסטינים על נוכחות מפקדים בכירים או גורמי משטרה בגזרה, כדי להבטיח שההברחה תצלח. בכתבי האישום צוין שכל שב"ח שהוברח שילם לחברי הכנופייה 400-300 שקלים תמורת הכנסתו לישראל מהערים ומהכפרים הפלסטינים בגדה. עוד העלתה החקירה כי המבריחים הפלסטינים והישראלים דאגו לטפח קשר קבוע עם החיילים באמצעות הענקת "סמים מסוכנים".

 

החיילים נאשמים גם בעבירות של חריגה מסמכות תוך סיכון ביטחון המדינה, סיוע לכניסה לישראל בניגוד לחוק, הסעה לישראל בניגוד לחוק, שימוש והחזקה של סם מסוכן, שיבוש הליכי משפט והתנהגות שאינה הולמת.

 

גורמים משפטיים ציינו כי אם החיילים יורשעו בעבירות החמורות, בראשן קבלת השוחד, יוטלו עליהם עונשים מרתיעים. כתבי אישום הוגשו במקביל גם נגד האזרחים המעורבים בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים