שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "אנחנו מקרבים את הילדים למדע"

  לקראת ועידת החינוך של ynet ו"ידיעות אחרונות", מנכ"ל World ORT שמואל סיסו מספר על תפיסת החינוך בארגון ועל הדרך שבה הם פועלים לחבר את התלמידים לחדשנות וטכנולוגיה

  בשיתוף World ORT

   

  ראיון עם מנכ"ל אורט העולמית    (צילום : אלי סגל)

  ראיון עם מנכ"ל אורט העולמית    (צילום : אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לקראת ועידת החינוך של ynet ו"ידיעות אחרונות", שתיערך ב-7 במרס, התארח באולפן מנכ"ל World ORT שמואל סיסו, וסיפר על הגישה של הרשת לסוגיות שונות בתחום החינוך.

   

  ב-7 במרס: ועידת החינוך של ynet ו"ידיעות אחרונות". לכל הפרטים

   

  "אנחנו מאמינים שחינוך צריך לפעול 24/7", סיפר סיסו. "אנחנו מפתחים תוכניות בעיקר בנושאים של טכנולוגיה וחדשנות, או בחו"ל בעניין של זהות יהודית, וגם תוכניות שמובילות לאינטראקציה בין בתי ספר שונים בעולם".

   

  מה היתרונות של חינוך כזה, שהוא במובן מסויים לא פורמלי לעומת חינוך קונבנציונלי יותר?

  "כשהייתי ראש עיריית קרית ים, סיפרו לי על תוכנית שיש שם שקוראים לה מרכזי מצויינות שנועדה לקרב ילדים מעיירות פיתוח למדע ולטכנולוגיה ולחשוף אותם לאוניברסיטאות ולחינוך על-יסודי כדי לפתוח להם את האופק. באו ואמרו: 'בואו נעשה את זה אחר הצהריים', ואני אמרתי - 'איזה ילד יוותר על הכדורגל אחר הצהריים כדי ללמוד מתמטיקה ופיזיקה?'. אבל להפתעתי הרבה, בכל המקומות שפתחנו קבוצות יש רשימת המתנה. ילדים מתים לבוא, ההורים רוצים לבוא, ומה אנחנו עושים שם? אנחנו בעצם מקרבים את הילדים למדע וטכנולוגיה דרך דברים אחרים. דרך רובוטיקה, דרך אסטרונומיה, דרך רפואה, ואז הם יותר נמשכים לעניין, אוהבים את זה, לומדים, מנסים".

   

  זה מחליף את מערכת החינוך הקיימת או שזה מהווה תוספת והשלמה?

  "לא, זו תוספת והשלמה שמחזקת את המערכת הפורמלית בנקודות שאנחנו היינו רוצים, שכולם חושבים שצריך לחזק אותה. אז היום הסיסמה של משרד החינוך היא חמש יחידות במתמטיקה, הגברת לימודי המדעים וכדומה. בנושא הזה אנחנו מקרבים אותם לזה. דוגמה עוד יותר קיצונית - בירושלים פתחנו תוכנית שנקראת 'תורת חיים', וזה בערך אותו עיקרון רק לחרדים. ואז אנחנו משלבים תורה ומדע, ומנסים לשלב ביניהם ומקרבים גם נוער חרדי לנושאים האלה, בצורה שלא תראה כסתירה בין שני הדברים".

   

  מה היעדים המרכזיים של אורט ובעצם באיזה מתווה אתם הולכים לשם?

  "בכל העולם אנחנו מתרכזים בשני נושאים: אחד, זה זהות יהודית. כל בתי הספר שלנו בכל העולם מלמדים זהות יהודית. אנחנו לא בתי ספר דתיים, אנחנו גם מקבלים תלמידים לפי חוק השבות, דהיינו מספיק שהאבא או הסבא יהיו יהודים כדי שתוכל להיות זכאי ללמוד אצלנו, בתנאי שתלמד זהות וערכים יהודים. זה יסוד אחד. היסוד השני זה נושא של חדשנות, מדע, טכנולוגיה והכוונת הילדים לנושאים האלה כדי שיצליחו בחיים".

   

  בשיתוף World ORT

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים