שתף קטע נבחר

נשות עסקים מספרות: זו ההשראה שלי

לבנת פורן מעריצה את מנכ"לית אינטל לשעבר, משנה למנכ"ל הדקה ה-90 עוקבת אחרי לי קורזיץ ומנכ"לית מיקרוסופט ישראל צופה באופרה וינפרי. לרגל יום האישה: בכירות במשק מספרות על הנשים שמהוות עבורן מודל לחיקוי

זו ההשראה שלי: בישראל 2017 ענף העסקים בנוי מרוב גברי. למרות ההתקדמות שנרשמה בתחום, הגעתן של נשים לתפקידים בכירים עדיין אינה עניין של מה בכך. לכבוד יום האישה הבינלאומי, ynet שוחח עם נשות עסקים בכירות, שסיפרו על הנשים שלימדו אותן מהי הצלחה וכיצד אפשר להגיע הכי רחוק שאפשר.

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה

 

מנכ"לית חברת ההשמה Manmpower, מיכל דן הראל, מספרת על דליה נרקיס

"לדליה יש כישרון לזהות בעיות ארוכות טווח ולייצר עבורן פתרונות, עוד לפני שרובנו זיהו שיש בעיה. היא הייתה מנהלת איזור בקבוצת Manmpower העולמית, והמנהלת הישירה שלי שנים רבות. כיום היא מתפקדת כחברת דיריקטוריון שטראוס.

 

דליה האמינה שיכולת הצמיחה של הכלכלה הישראלית מוגבלת ללא שילוב כל האוכלוסיות במשק. לכן פעלה במשך שנים רבות לשילוב המגזר הערבי והחרדי בשוק התעסוקה, בדגש על נשים. עבדתי תחת דליה שנים רבות, וסגנון הניהול שלה הביע סובלנות ופתיחות לדעות וצרכים של העובדים תחתיה, גם אם הן מנוגדות לשלה".

מיכל דן הראל ודליה נרקיס (צילום: רמי זרנגר ויח"צ) (צילום: רמי זרנגר ויח
מיכל דן הראל ודליה נרקיס(צילום: רמי זרנגר ויח"צ)

 

מנכ"לית משותפת של אולפני הרצליה, אפרת דרור,  מספרת על שונדה ריימס

"מדובר ביוצרת, תסריטאית ומפיקה של סדרות הטלוויזיה המצליחות 'האנטומיה של גריי', 'סקנדל' 'המדריך לרוצח' ועוד. במרכז יצירותיה היא העמידה דמויות נשיות מעצימות, מורכבות ומרתקות, בהן נשים שחורות, כדוגמת אוליביה פופ בסדרה 'סקנדל' וד"ר ביילי בסדרה 'האנטומיה של גריי'.

 

"בעולם הנשלט ברובו ע"י גברים, שונדה היא מודל לאישה שחורה מנצחת שאתגרים אישיים ומקצועיים הם לחם חוקה וחותמה טבוע בברור בתרבות העולמית".

אפרת דרור ושונדה ריימס (צילום: ליאת קוטנר ו-AP) (צילום: ליאת קוטנר ו-AP)
אפרת דרור ושונדה ריימס(צילום: ליאת קוטנר ו-AP)
  

 

לבנת פורן מספרת על מנכ"לית אינטל ישראל לשעבר, מקסין פסברג 

"היא משמשת עבורי כהשראה, כיוון שהיא מזכירה לי תמיד שכל מה שנראה כבלתי אפשרי - אפשרי. פסברג הגיעה לארץ כעולה חדשה בשנות העשרים לחייה. בתחילה היא השתלבה בתחום ההוראה. כשהרגישה שהקריירה אינה מתקדמת בקצב הנכון, היא ניצלה את ההזדמנות, החלה את דרכה במפעל אינטל בירושלים והתמודדה על תפקידים כאישה יחידה בעולם גברי.

 

"פסברג היא ההוכחה שהדרך להצלחה כרוכה בעבודה קשה ולא במזל. היא ניהלה את התאגיד ביד רמה עם כ-10,000 עובדים תחתיה, ושמרה לאורך השנים על שקיפות ונגישות גבוהה לעובדים, מתוך תפישה לפיה המשאב העיקרי והיקר ביותר בחברה הוא ההון האנושי, גישת ניהול שאני מאד מחוברת אליה".

לבנת פורן ומקסין פסברג (צילום: כפיר זיו ויח"צ) (צילום: כפיר זיו ויח
לבנת פורן ומקסין פסברג(צילום: כפיר זיו ויח"צ)
 

 

משנה למנכ"ל קבוצת הדקה ה-90, דנה לביא, מספרת על לי קורזיץ

"מדובר בספורטאית שנלחמה נגד גופה, נפשה ונגד המתחרות, וזכתה שלוש פעמים בתואר אלופת העולם. קורזיץ קורצה מהחומר שמעטים האנשים שמקבלים אותו במנות גדולות: חוסן נפשי, עוצמה מתפרצת ודבקות במטרה.

 

"בזמן שאחרים עסוקים בהישרדות יומיומית, התמודדות עם המציאות המורכבת ורחמים עצמיים על המקום שהחיים הובילו אותם, קורזיץ קפצה למים העמוקים והוכיחה שלוש פעמים, שלמרות הכל יש לה רוח במפרשים וזכתה בתואר אלופת העולם בגלישת רוח".

דנה לביא ולי קורזיץ (צילום: חן גלילי ובן פינקלשטיין) (צילום: חן גלילי ובן פינקלשטיין)
דנה לביא ולי קורזיץ(צילום: חן גלילי ובן פינקלשטיין)
 

 

מנכ"לית מיקרוסופט ישראל, שלי לנצמן, מספרת על אופרה ווינפרי

"הדרך אותה עשתה ווינפרי מהווה בעיניי מקור להשראה, אני מעריכה אותה על היכולת הייחודית שלה להתחבר לאנשים, לעשות עסקים, להיות רלוונטית ולהמציא את עצמה בכל פעם מחדש. ווינפרי היא דמות אייקונית שלא מפסיקה להתפתח עם השנים.

 

"בווינפרי יש משהו מלא חיים, יוזמה ולא תמיד צפוי. היא תמיד בוחרת להפתיע. היכולת שלה לנסות ולטעום ממגוון רחב של עולמות ודיסציפלינות מעוררת בי השראה. היא מייצרת סדר יום למיליוני אנשים, ומובילה אג'נדות חברתיות מגוונות".

שלי לנצמן ואופרה וינפרי (צילום: רמי זרנגר ו-AP) (צילום: רמי זרנגר ו-AP)
שלי לנצמן ואופרה וינפרי(צילום: רמי זרנגר ו-AP)

 

יעל רבהון, מנכ"לית אבוט ישראל מספרת על פרופסור עדה יונת

"זכייתה של פרופ' עדה יונת בפרס נובל לכימיה בשנת 2009 היוותה עבורי מקור השראה וגאווה כישראלית, כאישה וכאוהבת מדע מושבעת.

 

"עדה יונת הביאה עימה בשורה פורצת דרך בתחום המדע והמחקר, וקידמה את ישראל ואת העולם צעד אחד נוסף לעבר אורח חיים בריא וטוב יותר. תרומתה להבנת המבנה והתפקוד של הריבוזום שינו וישנו באופן משמעותי את איכות החיים של אנשים מכל רחבי העולם.

 

"מדובר ביכולת אינטלקטואלית פורצת דרך, ובעיקר מורגשת אישיותה חסרת הפשרות לעשות את הטוב ביותר, לא להפסיק לחקור ולחפש את הגילוי הבא שבמרכזו הפוטנציאל לסייע למין האנושי.

 

"דרכה המקצועית המבוססת על ניסיון, מחקר, מדע והחיבור לחברה, מהווים עבורי בסיס מרכזי ומשמעותי בעבודתי היומיומית כמנכ"לית".

 

יעל רבהון ועדה יונת (צילום: יוסי צבקר ובאדיבות משרד החוץ) (צילום: יוסי צבקר ובאדיבות משרד החוץ)
יעל רבהון ועדה יונת(צילום: יוסי צבקר ובאדיבות משרד החוץ)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים