שתף קטע נבחר

מפוני עמונה פתחו בשביתת רעב: "נתניהו מורח אותנו"

אנשי המאחז שפונה פתחו בשביתת רעב במחאה על הסחבת בהקמת יישוב חדש עבורם, כפי שהתחייב ראש הממשלה: "ההסכם שנחתם יחייב את המדינה בבית המשפט. אנחנו לא רוצים להביא את נתניהו לדוכן העדים"

 

 

מחריפים את המאבק. מפוני המאחז עמונה הכריזו הבוקר (יום ה') כי הם פותחים בשביתת רעב במחאה על כך שטרם הוקם להם יישוב חדש, כפי שהתחייב ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אנחנו מרגישים שביבי מורח אותנו, זו תחושה של קבצנים", אמרה תמר ניזרי, ממובילי המאבק של אנשי עמונה, במסיבת עיתונאים שנערכה מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים.

 

נכון לעכשיו תושבים בודדים פתחו בשביתת הרעב וימשיכו בה עד שתושג התקדמות בהקמת היישוב החדש. המפונים הבהירו כי אם היישוב לא יוקם, הם יעלו בחזרה לעמונה.

"מרגישים כמו קבצנים". אנשי עמונה, מחוץ לבית ראש הממשלה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"מרגישים כמו קבצנים". אנשי עמונה, מחוץ לבית ראש הממשלה(צילום: גיל יוחנן)

"ההסכם נחתם בשם ראש הממשלה והדרג המדיני כולו, על-ידי ראש לשכת ראש הממשלה יואב הורביץ, מנכ"ל המשרד אלי גרונר והחשב אבי ביטן - שלושת אנשי הצוות הקרובים ביותר לנתניהו, שלא היו חותמים בלי הנחייתו הישירה", אמר יו"ר מטה עמונה, אביחי בוארון.

 

על הסחבת ביישום ההסכם אמר בוארון: "בהתחלה אמרו לנו להמתין כי דונלד טראמפ רק נכנס לתפקיד נשיא ארה"ב. אחר כך אמרו לנו לחכות לפגישה איתו, ובתום אותה פגישה טענו בפנינו שזה לא פשוט וחיכו שנישבר, שנרפה ושנרד מהדרישה שלנו. קיוו שהציבור ישכח. לנו אין כוונה להרפות וגם הציבור לא שוכח ולא סולח".

 

בין היתר סיפרו תושבי עמונה כי במהלך השבוע שעבר יצר עמם קשר ראש לשכת נתניהו יואב הורביץ, שאמר להם כי ראש הממשלה לא נסוג בו מהבטחתו להקמת היישוב.

 

במסיבת העיתונאים התייחסו אנשי עמונה גם להיבט המשפטי של ההסכם, ואמרו כי לאחר ייעוץ משפטי שקיבלו הם יוכלו לתבוע את המדינה אם היישוב החדש לא יוקם. "הסכם זה, אם יעמוד למבחן משפטי, יחייב את המדינה בבית המשפט. אנחנו לא רוצים להביא את ראש הממשלה לדוכן העדים", אמר בוארון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אנשי עמונה, הבוקר בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים