שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מתנדבת עם מוגבלות: "עוזרת לאלו שעזרו לי כל חיי"
  פרויקט חדש "עוצמת ההתנדבות", מאפשר לאנשים עם מוגבלויות לצאת ולהתנדב למען האחר. "בגלל שאני אבא ואני לא עובד, זה נותן לילדים שלי תחושה כזאת שאבא שלהם באמת נותן ועושה", משתף נחום שלום, מתנדב בכסא גלגלים, "אני חושב שכל אחד יכול להתנדב והגיע הזמן שיעשו את זה". צפו

  "תמיד החזקים נותנים לחלשים. הרעיון שעומד מאוחרי 'עוצמת ההתנדבות', היה לאפשר לאנשים עם צרכים מיוחדים להתנדב. מתוך התפיסה, שזוהי זכותו הבסיסית של כל אדם" מספר רמי סטויצקי, יזם ומייסד עוצמת ההתנדבות - יוזמה שמעודדת אנשים עם מוגבלויות, להיות חלק ממערך ההתנדבות הקהילתית.

   

  התנדבות היא מקור לעוצמה

  התנדבות היא מקור לעוצמה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במסגרת התכנית, הוכשרו מובילי התנדבות של אנשים עם מוגבולויות, שהחלו להפעיל תוכניות התנדבות ברחבי הארץ. "כשאני מתנדב, אני מרגיש שאני מסופק באופן מלא. אני חושב שכשאתה תורם, אתה נתרם יותר. בגלל שאני אבא ואני לא עובד, זה נותן לילדים שלי תחושה, שאבא באמת נותן מעצמו ועושה. אני חושב שכל אחד יכול להתנדב, והגיעו הזמן שיעשו זאת", אומר נועם נחום, מתנדב ב"עוצמת ההתנדבות".

   

  "ההתנדבות מעלה להם את הדימוי העצמי" ()
  "ההתנדבות מעלה להם את הדימוי העצמי"

   

  "עוצמת ההתנדבות" היא תכנית לאומית, שמטרתה לשלב כ-200 אלף אנשים עם צרכים מיוחדים במערך ההתנדבות בקהילה, בתוך כחמש שנים. בשנה החולפת, החלו לפעול פיילוטים של התכנית ברחבי הארץ, כשמטרת ההתנדבות, להוות כלי מרכזי בשילוב של אנשים עם מוגבלויות בחברה.

   

  "בשלב הראשון אמרנו בואו ניקח אנשים עם צרכים מיוחדים, וניתן להם להתנדב. זאת זכותם הבסיסית וגם כלי לשיפור הדימוי העצמי שלהם. החלום הרחוק, הוא לקחת את כל אוכלוסיות הרווחה ולאפשר להם להתנדב. בכך נוכל ליצור שוויון בתוך עולם ההתנדבות", מספר סטויצקי.

   

   

  "כשאתה תורם, אתה נתרם יותר. כל אחד יכול להתנדב" ()
  "כשאתה תורם, אתה נתרם יותר. כל אחד יכול להתנדב"

   

   

  להשתלבות אנשים עם מוגבלויות בעשייה חברתית, יתרונות רבים. עצם ההתנדבות והמפגש הקהילתי, מפחית דעות קדומות ועמדות שליליות כלפיהם, וגורם להם לשפר מיומנויות חברתיות. "רמי ואני כתבנו את התוכנית, ממקום של לתת לאנשים עם מוגבלויות, את העוצמה שלהם, שירגישו שהם משמעותיים. תראו איזה שמחה יש, כשבני נוער רוקדים יחד. זה חוזק של קהילה", מציינת אסנת סטוצ'ינר, מייסדת "עוצמת ההתנדבות".

   

  חוזק של קהילה: לתת להם עוצמה ()
  חוזק של קהילה: לתת להם עוצמה

   

  ביום מעשים טובים הקרוב שיחול ב-28 למרס, גם המתנדבים ב"עוצמת ההתנדבות" יעבירו פעילויות שונות ועל כך הם עומלים קשה בימים אלו. "יום מעשים טובים, הוא יום נהדר גם להוציא את הנכים, שדווקא אנחנו נתרום לאנשים אחרים" מוסיף נחום.

   

  "אני חושב שביום מעשים טובים, אפשר להציף הרבה דברים למעלה. המטרה שלנו, היא שעוד אנשים יכירו את העולם הזה של ההתנדבות. אני רוצה לקרוא לאוכלוסיות, שמוכרות כאוכלוסיות רווחה, לבוא להתנדב ולגלות כמה כוחות ויכולות יש להם. כיצד ההתנדבות, מסייעת להם ולמשפחותהם, לחזור לתוך מעגל התעסוקה, להיות חלק משמעותי בחברה" מסכם סטויצקי.

   

   

  מעשים טובים מכולם, לכולם ()
  מעשים טובים מכולם, לכולם

   

  לאור ההצלחה של התכנית, תחום ההתנדבות במשרד הרווחה, בשיתוף 'עוצמת ההתנדבות' , יצרו תוכנית אסטרטגית שתקדם את התנדבותם של אוכלוסיות המטופלות ברווחה בכלל, ואת התנדבותם של אנשים עם צרכים מיוחדים בפרט.

   

  "התכנית מאפשרת לאוכלוסיה גדולה של אנשים להביא לראשונה את עולמם הפנימי ליוזמות התנדבותיות, ובכך לחזק את עצמם ואת הקהילה", מציין יונתן שוורצמן, מנהל תחום התנדבות במשרד הרווחה.

   

  "אחד היעדים המרכזיים של המשרד הוא שילובם של אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה. מתן הזכות להתנדב ולתרום לסביבתי הוא אחד הצעדים המשמעותיים למימוש יעד זה".

   

  ב-28 למרס יתקיים יום מעשים טובים, המהווה יום שיא לפעילות שנתית למען הקהילה והסביבה. למעלה ממיליון וחצי ישראלים, צפויים להשתתף בפרויקט שיתקיים השנה ב-87 מדינות. הרעיון מאחורי היוזמה, הוא כי כל אדם יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, מעשה טוב גדול או קטן, שיכול לסייע לאחר - החל בחיוך למישהו, ביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה.

   

  רוצים לעשות טוב ולהצטרף ליום מעשים טובים? חפשו בגוגל "יום מעשים טובים" או חייגו *9093

  לפרטים נוספים חפשו 'יום מעשים טובים' בגוגל או בפייסבוק

  http://www.good-deeds-day.org.il/

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים