שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד: פלסטינים רוגמים ג'יפ מג"ב באבנים
  ג'יפ שהגיע לתחנת דלק בפאתי נבי סלאח בדרום השומרון הותקף על-ידי עשרות פלסטינים באבנים. במג"ב מציינים כי שהסרטונים שהציגו הפלסטינים ערוכים ומגמתיים. "המתפרעים יידו אבנים למשך שניות בודדות והלוחמים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות", מסרו במג"ב

   

  תיעוד ממצלמות האבטחה בתחנת הדלק

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  תקרית חריגה יחסית במהלך הפגנת יום שישי השבועית בכפר נבי סלאח בדרום השומרון: בסרטון שתועד אתמול (ו') על-ידי פלסטינים נראה ג'יפ של משמר הגבול עומד בתוך תחנת הדלק שנמצאת בפאתי הכפר ובתוכו נמצאו לפחות שני לוחמי מג''ב כשלפתע מגיעים עשרות פלסטינים ומתחילים ליידות אבנים מטווח קרוב על הג'יפ. 

   

  אחד הלוחמים היה בתוך הרכב במושב הנהג והשני ירד מהרכב בשלב מסוים ועמד לידו. באחד הסרטונים ניתן לראות כי כמה צעירים פלסטינים החלו להתקרב אל הג'יפ וליידות עליו אבנים. לאחר מכן המתפרעים מתועדים כשהם נמצאים במרחק אפס מהרכב כשהם מתחילים לפגוע בו ובציוד הקשר שנמצא עליו וכן לפתוח את הדלת שליד הנהג.

  מתוך התיעוד הפלסטיני
  מתוך התיעוד הפלסטיני

  כמה צעירים נראים מיידים אבנים וכלים שונים על הג'יפ באותו זמן כשהם צמודים אל הג'יפ. כל האירוע תועד וצולם במקביל על-ידי צלמים שהקיפו את המתפרעים. זמן קצר מאוד אחרי שהצעירים החלו לפגוע בג'יפ הם נראים כשהם בורחים מהמקום ואחד מהם נפצע, ככל הנראה בעקבות ירי של אמצעים לפיזור הפגנות. לאחר מכן מתועד הג'יפ כשהוא עוזב את המקום. לא ברור איזה נזק נגרם לו וכיצד התאפשר לפלסטינים להתקרב אליו ולסכן את חייהם של לפחות שני לוחמי המג''ב שהיו בתוכו ולידו.

   

  במג"ב הבהירו כי מדובר בסרטון ערוך ומגמתי המציג שניות בודדות בהליך איטי ובהילוכים חוזרים מתוך פעילות מבצעית שנערכה במקום. "במהלך הפעילות שכללה כמה צוותים, התמקמו הלוחמים בתחנת הדלק. בעקבות הפרות הסדר שהיו במקום בוצע ירי של אמצעים לפיזור הפגנות לעבר עשרות המתפרעים שהתעמתו עם הכוחות. המתפרעים ניצלו כמה שניות שבמהלכן הג'יפ כבה, התקרבו אליו תוך יידוי אבנים מסיבי שנמשך שניות בודדות כאמור. בתגובה, אחד הלוחמים ביצע ירי של אמצעים לפיזור הפגנות, ובעקבותיו המפגינים נמלטו והצוות נסע מהמקום והמשיך במשימתו".

   

  במג"ב ציינו כי במהלך הפעילות נעצר אחד המתפרעים ובהמשך צפויים מעצרים נוספים. בסרטון של מצלמות האבטחה, שאינו ערוך, ידוי האבנים לעבר הג'יפ ממוגן הירי של מג"ב נמשך 30 שניות עד שהלוחמים מבריחים את קבוצת המתפרעים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תיעוד: פלסטינים רוגמים ג'יפ מג"ב באבנים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים