שתף קטע נבחר

ארנון מילצ'ן העיד שוב בפרשת נתניהו

חוקרי המשטרה גבו בסוף השבוע עדות שנייה מאיש העסקים בארצות הברית. בעדות זו חיזק את הראיות לכאורה בנוגע לאספקת סיגרים, שמפניות וכן תכשיטים. החוקרים עימתו את ראש הממשלה עם המידע בחקירתו הרביעית אמש. עורכי דינו: "הוא ענה לכל השאלות ויצא רגוע"

איש העסקים ארנון מילצ'ן מסר בסוף השבוע עדות שנייה בפרשת המתנות לראש הממשלה בנימין נתניהו המכונה פרשת 1000.

 

כשהיה בישראל בהלויית שמעון פרס מסר מילצ'ן את עדותו הראשונה שבה סיפר על המתנות שהעביר לבני הזוג נתניהו במשך שנים שכללו סיגרים ושמפניות. בשבועות האחרונים ביקשו במשטרה לבצע חיקור דין שיכלול עדות נוספת ממילצ'ן בארצות הברית ומג'יימס פאקר באוסטרליה.

 

בסוף השבוע שעבר נגבתה עדותו בארצות הברית ובה הזים מילצ'ן חלק מדבריו של נתניהו. הוא חיזק את עדותו בנוגע לאספקה השוטפת של סיגרים ושל מתנות נוספות כולל את השרשרת לאשת ראש הממשלה שרה נתניהו. החוקרים ניגשו לחקירה הרביעית של נתניהו אתמול עם עדותו של מילצ'ן.

 

יחד עם זאת אמרו במשטרה שלא מן הנמנע כי בעקבות דבריו של נתניהו יצטרכו לבצע השלמת חקירה נוספת.

 

חוקרי המשטרה הגיעו אמש למעון ראש הממשלה בירושלים כדי לחקור את בנימין נתניהו בפעם הרביעית במסגרת פרשות 1000 (פרשת טובות ההנאה) ו-2000 (פרשת השיחות עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס). החקירה הסתיימה אחרי יותר מארבע שעות. באמצע החקירה התקשר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לנתניהו. ראש הממשלה עצר את החקירה ויצא להפסקה.

 

עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד מסרו: "החקירה הייתה חקירה עניינית, ראש הממשלה ענה לכל השאלות שנשאל ויצא מהחקירה רגוע לחלוטין. אנו חוזרים ואומרים כי לא יהיה כלום כי לא היה כלום".

 

אתמול התייחס מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, לחקירות ראש הממשלה. "נסיים בהקדם, אנחנו בשלבים אחרונים, יש קצת אילוצים", אמר אלשיך. "תנו לנו לעבוד, נעשה את חובתנו ונעדכן את הציבור כשאנחנו מגבשים את ההחלטות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
בנימין נתניהו וארנון מילצ'ן
צילום: gettyimages
מומלצים