שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הסלפי עם מרקל: נדחתה תביעת הפליט הסורי נגד פייסבוק
  אנאס מודמני, שהצטלם עם קנצלרית גרמניה, הופיע בפרסומים של "חדשות מזויפות" בפייסבוק. הוא תבע את הרשת החברתית, אך השופט קבע: "פייסבוק אינה מחויבת לאתר ולמחוק פוסטים הקושרים, באופן שגוי, את הפליט לטרור"
  לפני כחודשיים תבע פליט סורי בגרמניה, שתמונת סלפי שצילם עם הקנצלרית אנגלה מרקל הפכה ויראלית, את פייסבוק מפני שלטענתו היא לא מנעה מלעשות שימוש בתמונת הסלפי של השניים בחדשות מזויפות שפורסמו ברשת החברתית. אתמול (יום ג') קבע בית משפט מחוזי בעיר ויצבורג שבדרום המדינה כי פייסבוק אינה מחויבת לאתר ולמחוק פוסטים הקושרים, באופן שגוי, את הפליט - אנאס מודמני - לפשעים שביצעו פליטים ומהגרים אחרים.

   

  "הטענה נדחית, פייסבוק ניצחה בבית המשפט בווירצבורג", מסר עורך דינו של מודמני, צ'אן ז'ו ג'ון, בדף הפייסבוק שלו.

   

  התמונה של אנאס מודמני עם מרקל (צילום: רויטרס)
  התמונה של אנאס מודמני עם מרקל(צילום: רויטרס)

   

  מודמני, בן 19, היה אחד מבין כמה מבקשי מקלט שהצליחו להגניב סלפי עם הקנצלרית כאשר ביקרה בבית מחסה לפליטים בארצה בשיא משבר ההגירה לפני כשנתיים. התמונות של מודמני הפכו ויראליות כמעט מיד ואף סייעו לו למצוא את משפחת האומנה הגרמנית שמסייעת לו גם בימים אלה.

   

  עם זאת, בתוך כמה חודשים, תמונותיו החלו להופיע לצד מידע על אודות פשעים שמבצעים מהגרים ופליטים במדינה, לרבות פיגוע הדריסה הקשה בשוק חג המולד בברלין בדצמבר האחרון. במסגרת כתבות "פייק ניוז" נוספות הופיעה תמונתו גם בהקשר של הפיגוע בנמל התעופה בבריסל לפני כשנה, אז נטען כי הוא היה אחד מבין המחבלים ורק התחזה לפליט. ברשת החברתית חגגו על "העובדה" שמרקל הצטלמה עם "טרוריסט".

   

  "בכל פעם שיש אירוע שקשור לפליטים או מהגרים, ישר שולפים אותו בתור ה'פליט לדוגמה' של מרקל, ופשוט מאשימים אותו בכל פשע אפשרי", אמר עורך דינו של מודמני ל"דויטשה ולה" לפני פסיקת בית המשפט. הוא הוסיף כי אף אחד לא צריך להתמודד עם מציאות כזו, "ולכן מודמני נלחם חזרה".

   

  פייסבוק ואתרי ענק אחרים התחייבו בדצמבר 2015 לבחון פוסטים בעלי מסרי שנאה ברשת הגרמנית ולהסירם בתוך 24 שעות. ההתחייבות הגיעה בין היתר על רקע הגעתם של כמעט מיליון פליטים ומהגרים למדינה רק בשנה הזו. שר הפנים הגרמני הייקו מאס, שמנהל דיונים בנושא עם בכירי הרשתות החברתיות, הזהיר גם כן כי על פייסבוק ורשתות אחרות להיענש אם לא יצייתו לחוק הגרמני.

   

  פייסבוק ספגה בתקופה האחרונה לא מעט אש בעקבות תפקידה, לכאורה, בהפצת ידיעות מומצאות ופייק ניוז, במיוחד בתקופה שלפני הבחירות לנשיאות בארה"ב. כתוצאה מכך, הודיעה החברה כי תנקוט צעדים חדשים כדי להסיר "דיווחים מוטעים באופן חד-משמעי" שיפורסמו ברשת החברתית. בין היתר מסרה החברה כי תאפשר לגולשים תהליך פשוט יותר כדי לדווח על חשדות לפייק ניוז, תציב אזהרות לצד הצהרות שהוגדרו כשגויות על ידי בדיקות ותחקירים של ארגונים עצמאיים, וכן תפסיק מימון פרסומות של אתרי פייק ניוז.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הסלפי עם מרקל: נדחתה תביעת הפליט הסורי נגד פייסבוק"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים