שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "אני אמא נעדרת" – כך נראים חייה של אחות בי"ח

  אמא שהיא אחות לא יכולה ללוות את הילדים לגן ולהשכיב אותם לישון, החיים שלה לא צפויים והיא לא יכולה לתכנן אירועים משפחתיים. לפעמים הילד שלה מתקשר בוכה כי מישהו פגע בו, והיא צריכה לנתק לו את הטלפון כי מטופל איבד הכרה. אז למה אמא שהיא אחות מרוויחה פחות מהעוזרת שלה?

  פעם הייתי אמא שמלווה את הילדים לגן, הולכת לעבודה, חוזרת אחר הצהריים ומשכיבה אותם לישון. בסופי שבוע היינו נוסעים לטיולים, מבקרים את המשפחה ועושים את מה שכל משפחה ממוצעת עושה. היינו קובעים היכן אוכלים בערב חג, ונוסעים בספונטניות יחסית לחופשות.

   

  היום אני אמא אחרת. אני אמא שהיא אחות. אחות שחיה משבוע לשבוע. שמקבלת סידור עבודה ביום שלישי ורק אז יודעת איך ייראו חייה בשבוע הקרוב. האופק הצטמצם מאוד.

   

  היום אני אמא נעדרת. כשאני עובדת בבוקר, אני יוצאת בשש, וכבר לא מלווה לבית הספר. כשאני עובדת בערב, אני לא רואה את ילדיי יממה שלמה. כשאני עובדת בלילה, אינני נמצאת לנחם כשחלמו חלום רע או כשקמו מוקדם ורצו להתכרבל איתי במיטה.

   

  עוזבת את הילדים שלה כדי לטפל בהורים שלכם. חייה של אחות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  עוזבת את הילדים שלה כדי לטפל בהורים שלכם. חייה של אחות(צילום: shutterstock)

   

  אמא שהיא אחות לא יכולה להתחייב ללוות טיולים בבית הספר או להתלוות להצגה, כי אינה יודעת איך תעבוד בעוד חודש. אמא שהיא אחות לא יכולה להזמין אליה לארוחת ערב חג, בשום חג, כיוון שאינה יודעת אם שמה יעלה בהגרלה והיא תיאלץ לעבוד.

   

  לאמא שהיא אחות אסור להפריע בצהריים כי היא מנסה לישון לפני משמרת הלילה, ואסור להפריע בבוקר כי היא ישנה אחרי משמרת לילה. לאמא שהיא אחות אי אפשר להתקשר לעבודה ולספר איך עבר היום ואם מישהו העליב אותי בכיתה, כי כרגע היא מנסה להתמודד עם אלף משימות שונות במקביל, ואתה, מה לעשות, לא ראשון ברשימה. נסו לדמיין את עצמכם בעבודה, כשהילד שלכם ממרר בבכי בטלפון ומספר שנפל, ונפצע, ויורד לו דם, ואתם נאלצים לנתק לו כי חולה כרגע איבד הכרה.  

   

  אבל  עם כל זה, אמא שהיא אחות הולכת לעבודה בשמחה. היא מקבלת חום ואהבה מהחולים, וסיפוק אדיר שלא ניתן למצוא כמותו בשום מקום עבודה אחר. היא מצילה חיים כל יום. כל יום. בזכותה חולים מקבלים תרופות בזמן, עוברים בדיקות בזמן, זוכים לאוזן קשבת ולליטוף.

   

  יש לה סבלנות בסיטואציות שהיו גורמות למדריכי מדיטציה לתלוש שערות מהראש. היא יודעת לנהל מחלקה ביד רמה יותר מכל מנכ"ל. היא זוכרת שהאדון מחדר 8 ביקש שמיכה, שהגברת ליד החלון צריכה לקבל אינהלציה, ולא שוכחת להזמין סניטר לאדון שהולך ל-CT.

   

  היא לוגמת בצהריים מכוס הקפה שהכינה בבוקר, וכבר רגילה לשתות אותו קר. היא זוכרת שיש לה סלט במקרר, אבל מי מגיעה לאכול אותו. אמא שהיא אחות מרוויחה משכורת נמוכה יותר מהעוזרת שלה ומהמטפלת של הילדים שלה. כשהיא בהריון מתקדם ולא יכולה לעבוד בלילות, המשכורת שלה יורדת ומתורגמת למענק לידה מצומצם.

   

  כשתצא לפנסיה היא תיאלץ להסתפק בסכום מגוחך, כיוון שהמשכורת שלה התבססה על משמרות וחגים, ואת זה הפנסיה לא מכסה. אמא שהיא אחות עוזבת את הילדים שלה כדי שתוכל לטפל בילדים שלכם, או בהורים שלכם, או בכם.

   

  מיכל ברס היא מיילדת ואחות ממרכז הארץ

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכל ברס
  מטפלת באחרים במקום בילדים שלי
  צילום: מיכל ברס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים