שתף קטע נבחר

תוכנית מתאר להרצליה: 52 אלף יח"ד עד 2030

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ת"א אישרה להפקדה תוכנית מתאר לעיר אשר נותנת מענה לגידול העתידי של אוכלוסיית העיר, בשיעור של כ-200 אלף נפש

הרצליה צפויה לגדול באופן משמעותי: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה את הפקדה בפועל של תוכנית המתאר הכוללנית לעיר הרצליה. אוכלוסיית העיר מונה כיום כ- 90,000 נפש, ותוכנית המתאר מאפשרת תוספת של כ-52,000 יחידות דיור שיתנו מענה לגידול הצפוי של כ-200,000 תושבים עד לשנת 2030.

 

התוכנית מציעה להגדיל את שטחי התעסוקה בכ-1,800,000 מ"ר, על מנת לשמור על תמהיל שיאפשר המשך מתן שירותים ראויים לתושבים, ובנוסף קובעת תוספת של כ-1,200 דונם עבור מבני ציבור ותוספת של כ-360,000 מ"ר עבור מלונאות. התוכנית שמה דגש על עיבוי המרקם הבנוי בעיר, תוך ניצול יעיל של עתודות הקרקע הפנויות בשכונות חדשות כמו "צפון הרצליה" ו"דרום מערב - חוף התכלת", וכן ע"י עיבוי המרקם הקיים בתוכניות של התחדשות עירונית במרכז העיר.

תוכנית חוף התכלת בהרצליה (הדמיה: קייזר אדריכלים) (הדמיה: קייזר אדריכלים)
תוכנית חוף התכלת בהרצליה(הדמיה: קייזר אדריכלים)
  

לפי הוועדה המחוזית, תוכנית המתאר כוללת בתוכה את עקרונות המדיניות העירונית בהתאם לתוכנית האסטרטגית לדיור:

• התווית מסגרת תכנונית כוללת להבטחת איכות חיים עירונית לכלל תושבי העיר, תוך ניצול יתרונות מיקומה במרחב המטרופוליני של תל אביב.

• העצמת מעמדה הכלכלי של העיר בתחום התעסוקה על ידי הגדלת היקף התעסוקה, תוך ריכוז מאמץ למשיכת תעסוקה מתקדמת לעיר.

• חיבור בין מזרח למערב העיר תוך יצירת חיבור המרקם העירוני לים ע"י מערכת צירים ירוקים ודרכים.

• יצירת איזון ראוי בין השטחים הבנויים והשטחים הפתוחים תוך שמירה על ערכי טבע, פיתוח עירוני, נוף וטופוגרפיה המיוחדים לעיר.

• שימור המורשת הבנויה תוך קביעת מדיניות המאפשרת שימור אתרים ומבנים בעלי ערך היסטורי תרבותי מחד ואפשרות התחדשות ופיתוח מאידך.

• פיתוח מערך הדרכים והתחבורה באופן התומך בפיתוח האורבני, תוך מתן דגש על התחבורה הציבורית.

• הכנת העיר לקראת צפי האוכלוסייה לשנת היעד של התוכנית 2030.

 

מתכננת מחוז תל אביב, נעמי אנג'ל, אמרה: "התוכנית שואפת לסייע בתהליכי גידול תוך יצירת עירוניות המתבטאת בשימושים מעורבים וצירים המשכיים. כל זאת תוך שימת דגש על הולכי הרגל וחיבור הצירים למוקדים העירוניים, שטחי ציבור מטרופליניים, פארקים עירוניים וחוף הים".

 

ראש העיר משה פדלון אמר: "מינהל ההנדסה הכין, קידם והביא להפקדה תכנית מתאר לשנת 2030 המביאה את העיר הרצליה בשורה אחת עם הערים המובילות בעולם בנושא פיתוח תשתיות, הקמת מוסדות ציבור ובניית יחידות למגורים לטובת תושבי העיר. זהו יום היסטורי לעיר הרצליה לאחר יותר מ-40 שנה".

 

התוכנית תוכננה ע"י קשת ניהול פרויקטים בע"מ והוגשה ביוזמת הוועדה המקומית בשיתוף הוועדה המחוזית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים