שתף קטע נבחר

בית הדין: שרה נתניהו לא תוכל לערער על פסקי הדין של מני נפתלי וגיא אליהו

אשת ראש הממשלה ביקשה לערער באופן אישי על פסקי הדין לטובת עובדי מעון ראש הממשלה לשעבר: "המערערת לא הייתה צד להליך", קבע בית הדין הארצי לעבודה

 

שרה נתניהו בבית הדין לעבודה. ארכיון  (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
שרה נתניהו בבית הדין לעבודה. ארכיון (צילום: אלכס קולומויסקי)

 

בית הדין הארצי לעבודה קבע היום (ה') כי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לא תוכל לערער באופן אישי על פסק הדין בפרשיות מני נפתלי וגיא אליהו, עובדי מעון ראש הממשלה לשעבר. בית הדין קבע כי נתניהו תשלם הוצאות משפט בגובה 6,000 שקלים לנפתלי ואליהו תוך 30 ימים.

 

נפתלי ואליהו עבדו במעון והגישו תביעה נגד משרד ראש הממשלה לגבי תנאי העסקתם וכן טענו להעסקה פוגענית במהלך עבודתם במעון. בית הדין האזורי לעבודה קבע כי אכן השניים היו חשופים לתנאי העסקה פוגענית, נוכח התנהלות שרה נתניהו כלפיהם. המדינה חויבה בפיצויים לשניים בגין תנאי העסקתם.

 

בשני התיקים הוגשו ערעורים לבית הדין הארצי לעבודה. נתניהו, שלא הייתה צד להליך בבית הדין לעבודה, ביקשה להגיש ערעור ועיקר טענותיה הופנו כלפי אמינותם של נפתלי ואליהו והעדים מטעמם שסיפרו על התנהלותה כלפיהם. רשם בית הדין הארצי לעבודה קבע כי לנתניהו אין עילת ערעור והורה על מחיקת הערעור שהגישה.

 

נתניהו הגישה ערעור על החלטת הרשם ובשבוע שעבר התקיים דיון בנושא בפני בית הדין הארצי לעבודה בראשות הנשיא, השופט יגאל פליטמן. היום החליט בית הדין הארצי לדחות את הערעור של נתניהו על החלטת הרשם שלא מאפשרת לה להגיש ערעור.

 

"המערערת לא הייתה צד להליך בבית הדין האזורי - לא צד פורמלי ולא בעלת דין בפועל", נקבע בהחלטת בית הדין הארצי. "ערעורי המערערת על פסקי הדין, שהם למעשה בקשות לצירופה כצד להליך הרשאי לערער על פסק דין, הוגשו לאחר שהיה בידה לבקש להצטרף כצד להליך בבית הדין קמא. ודומה שאין מחלוקת כי מבחירה הוחלט על ידה שלא לעשות כן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים