שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "הבוקר של קשת": מיכל אנסקי צוהלת ושמחה. מדי

  אנסקי, שהחליפה את גלית גוטמן בתוכנית הבוקר, מרבה לצחקק ועדיין לא מפגינה מספיק דומיננטיות. עם זאת, מדובר בתוכנית ראשונה, והפורמט שונה מ"מאסטר שף", אז ניתן לה עוד כמה ימים להתרגל

  איזה מן יצור היא בעצם תוכנית בוקר? מה היא אמורה לעשות? מאז שנכנסו לחיים שלנו האינטרנט מצד אחד וממירים מקליטים מצד שני, תפקיד נפוץ של הטלוויזיה - מלמולי רקע - הפך מיותר. הרי תוכנית בוקר היא לא תוכנית שיושבים לצפות בה, התפקיד שלה הוא לשמש פסקול לעיסוקי הבוקר, סקירה אקטואליה רכה או חצי רכה שתשלח אתכם מוכנים אל החיים בחוץ. ככה תדעו במי פייסבוק הולכת להיכנס הבוקר, ותוכלו לגבש את דעתכם הנחוצה בענייני דיומא.

   

  אחרי חמש שנים שהגישה את התוכנית עם יואב לימור, עזבה גלית גוטמן את "הבוקר של קשת" בערוץ 2. בתוכנית האחרונה שלה אורלי וילנאי נכנסה פתאום לאולפן, בסוג של "שושנת קהיר הסגולה". וילנאי מגישה עם גיא מרוז את תוכנית הבוקר המקבילה בערוץ 10, שמצולמת באולפן ליד. היא נתנה לגוטמן פרחים ואיחלה לה בהצלחה בהמשך דרכה, בכל זאת, גוטמן נכנסה לאולפן הזה לפני חמש שנים כדוגמנית ויצאה ממנו כבחורה דעתנית שנראית ממש טוב מוקדם בבוקר. הבוקר (א') התיישבה על הכסא שלה מיכל אנסקי. הפוסטים בעמוד הפייסבוק של "הבוקר של קשת" פינקו את אנסקי בטיפ - השאירי את הדעות השמאלניות שלך בבית, ככה הצופים יאהבו אותך יותר.

  דרושה יותר דעתנות. אנסקי ()
  דרושה יותר דעתנות. אנסקי
  תוכנית ראשונה היא שלב טרום-עוברי ממש כשזה נוגע לביקורת, ועוד מוקדם לקבוע איך אנסקי תשתקע בנישת הבוקר החדשה שלה. מצד שני, ועל סמך ההיכרות הטלוויזיונית עם אנסקי בתוכניות אחרות, בכלל לא בטוח שהיא תתקשה להשאיר את הדעות השמאלניות שלה בבית או את הדעות שלה בכלל. הבחירה באנסקי, בעיקר כשמולה התמודדו עיתונאיות כמו מירב בטיטו או נסלי ברדה, מעידה בעיקר על כך שב"קשת" העדיפו לא לעצבן את העם עם דברים כמו דעות, אלא ללטף לו את העיניים עם מיכל אנסקי.

   

  אם הבנתי נכון את הקונספט, תכנית בוקר מוקדמת אמורה להיות מורכבת בעיקר מהתייחסות לאקטואליה, והיא מייעדת את עצמה למי שעסוק בסידורי הבוקר של לפני העבודה. אחריה משודרות התוכניות הקצפתיות שעל פי המסורת פונות לנשים וזקנים שנשארים בבית וזקוקים להרדמה קבועה של תאי המוח האפורים שלהם באמצעות אופיום זול להפקה. או כמו שאמרה לי מישהי, אחרי תשע בבוקר מגיע השיט האמיתי.

   

  מתוך תוכנית הבוקר ()
  מתוך תוכנית הבוקר

  אין לי מושג אם הליין אפ של התוכנית הראשונה של אנסקי הוקלל כדי לעזור לה לצלוח את הבוקר הזה, או שאייטם נצחי (נצחי כי הוא ארך נצח, כן?) כמו אורי גלר מתקן שעונים בכוח המחשבה הוא חומר גלם לגיטימי, אפילו לתוכנית מהסוג הזה. אולי אני תמימה, אבל אני משערת שלאורלי וילנאי ולגיא מרוז זה לא היה קורה. אורי גלר לא היה מתיישב באולפן כמו פארודיה על עצמו ומתעקש לתקן מכשיר שהוא מקולקל מהסיבה הפשוטה שאף אחד כבר לא משתמש בו, מבלי שאיש יתהה אם לא עדיף היה שלפחות פעם אחת גלר יתקן דברים דחופים באמת כמו אייפונים, ממירים או הרב לוינשטיין.

   

  אז נכון שגלית גוטמן לא הייתה עיתונאית, אבל היא הגיעה מצוידת במוטיבציה ובאסרטיביות מאותה המשפחה. כרגע מיכל אנסקי מתפקדת על תקן הקישוט היפה, והיא פשוט מצחקקת את דרכה אל הרולר. כבר יש לה מחשבות חמודות לגבי המשך דרכה - פינה עם רעיונות לסנדוויצ'ים של הילדים בבוקר. שזה רעיון מקסים, באמת. לפינה שיגיש מישהו אחר. איכשהו נדמה לי שכמגישה, אנסקי אמורה להביא לשולחן מטען ונוכחות קצת יותר ברורים ודומיננטיים. זאת בהנחה שאכן יש הבדל בין מאסטר שף לתוכנית בוקר, ושהאחרונה כוללת מוטיבים נוספים שאינם בהכרח טילט דאון על הרגליים הארוכות (והיפהפיות!) של אנסקי בתחפושת של אינדיאנית סקסית. תעירו אותי בעוד חמש שנים, כשאנסקי תהפוך למגישה הזאת, אני מתחייבת ללעוס ברצון את כתר הנוצות שלי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זה לא מאסטר שף. מיכל אנסקי
  לאתר ההטבות
  מומלצים