שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  גדעון תדמור מודה לאמא
  קנסי מגייסת מיליון דולרים, לרנר מוכר ב-100 מיליון דולרים, קובי גטניו רץ עבור ילדים חולים, דורון ספיר בתפקיד הברון, 12,000 שקלים למשלוחי מנות לכלבים. רכילות עסקית

  היזם ואיש העסקים, גדעון תדמור, קיבל בחיוך את ריצ'ארד גיר ועוד מאות מוזמנים שהגיעו להקרנה חגיגית של הסרט "נורמן", אותו פיתחה חברת ההפקות תדמור שבבעלותו. תדמור הפיק את הסרט בפועל ביחד עם מפיקים נוספים. תדמור, ששימש במשך 16 שנה מנכ"ל אבנר ויו"ר דלק קידוחים, וכיום הבעלים ויו"ר של שותפות הגז-נפט 'נאוויטס פטרוליום' שפעילה בחיפושי נפט בארה"ב ובקנדה - שיתף במהלך האירוע את הקהל בעובדה, שאינו מגיע מתחום הקולנוע, אלא מתחום הנפט והגז, "אבל החלטתי להגשים את חלום ילדותי", ואז הודיע קבל אולם ומוזמנים, שבחר להקדיש את האירוע לאמו, חנה, בת ה-88, על שעודדה אותו להגשים את חלום ילדותו ולהקים חברת הפקות בינלאומית.

   

  ההכרזה הובילה לתשואות הקהל ולחיבוק חם של האם מגיר. תדמור סיפר ל-ynet, שבנעוריו הספיק "לביים" כמה סרטים במסגרת מה שנקרא אז "קולנוע לנוער": "זו הייתה האהבה הראשונה שלי, לפני שנכנסתי לעסקים ולתחום הגז והנפט", הסביר.

   

  לאירוע ההקרנה, שנפתח בקולינאריה מגוונת ונחתם בשלל מתוקים, הגיעו בכירי שוק ההון והאנרגיה בישראל ואנשי עסקים רבים, בהם הממונה על שוק ההון דורית סלינגר, יו"ר הבורסה אמנון נויבך, יו"ר קבוצת דלק גבי לסט, המנכ"ל אסי ברטפלד, מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר יוסי אבו, מנכ"לית חברת הדירוג מעלות רונית הראל, יו"ר איגוד חברות הביטוח גיא רוטקופף, יו"ר כיל לשעבר ניר גלעד, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה לשעבר יוג'ין קנדל, יו"ר הבנק הבינלאומי אירית איזקסון, עו"ד צבי אגמון, חזי בצלאל, יועץ התקשורת של תדמור אלעד כהן, ואחד מבעלי יונייטד קינג משה אדרי , שרכש את זכויות הפצת הסרט בישראל.

   

  בתום ההקרנה לקח על עצמו תדמור את תפקיד המנחה, והנחה רב שיח בין היוצרים, בו שיתפו גיר, השחקן ליאור אשכנזי, והבמאי יוסף סידר, את הקהל ביצירת הסרט ובמשמעויות הנגזרות ממנו.

  חזי בצלאל, גדעון תדמור ומשה אדרי (צילום: רפי דלויה)
  חזי בצלאל, גדעון תדמור ומשה אדרי(צילום: רפי דלויה)
   

  חנה תדמור וריצ'ארד גיר (צילום: אבשלום ששוני)
  חנה תדמור וריצ'ארד גיר(צילום: אבשלום ששוני)

  ריצ'ארד גיר ויוסף סידר (צילום: רפי דלויה)
  ריצ'ארד גיר ויוסף סידר(צילום: רפי דלויה)
   

  90 להולדת הפילנתרופ

  כ-300 בני משפחה וחברים הגיעו למלון מונטאג’ בבברלי הילס לחגוג יום הולדת 90 לאיש העסקים והפילנתרופ ליאו דיוויד, מוותיקי הישראלים בלוס אנג’לס, שהקים את הסניף הראשון של אגודת ידידי צה”ל בארה”ב, ותרם לו במהלך השנים מיליוני דולרים, כמו גם לארגונים יהודיים נוספים הקשורים לישראל. בין המאחלים לו המשך עשייה נראו אנשי העסקים חיים סבן ובני משפחת נזריאן.

  חיים סבן וליאו דיוויד (צילום: השבוע הישראלי בל.א.)
  חיים סבן וליאו דיוויד(צילום: השבוע הישראלי בל.א.)
   

  100 מיליון דולרים למילניום של לרנר

  חברת מילניום מלוס אנג'לס, שבבעלות המפיק הישראלי – הוליוודי אבי לרנר, מוכרת לחברת RECON, קונצרן סיני, שמחזיק גם במועדון הכדורגל אסטון וילה מהליגה האנגלית, בעלות רוב ב-Millennium ובספריית הסרטים שלה הכוללת למעלה מ-300 סרטים עלילתיים. בין לרנר ליו"ר רקון, טוני שי, הוסכם, כי אולפני מילניום, מפיקי סדרת סרטי הפעולה “בלתי נשכחים” וסרט ה”רמבו” האחרון, יקבלו בתמורה להעברת 51% מהחברה סכום של 100 מיליון דולרים. בעקבות מכירת השליטה במילניום, אותה ייסד לרנר ב-1996 עם טרבור שורט, יהפוך לרנר למנכ"ל החברה.

  אבי לרנר וטוני שי (צילום: השבוע הישראלי בל.א)
  אבי לרנר וטוני שי(צילום: השבוע הישראלי בל.א)
   

  מיליון דולרים לקנסי

  חברת ההזנק הישראלי Kensee (קנסי), מתחום ה-Proptech, המספק מידע על מגמות בשוקי הנדל״ן העולמיים ועל הגורמים המשפיעים עליהם, גייסה כמיליון דולר מקרן ההשקעות הבינלאומית ELEVETOR fund בשיתוף משקיעים פרטיים. חברת קנסי, שנוסדה לפני כשנה על ידי רחל קיסלר וד״ר ולרי גולנדור, יושבת ברעננה ונמצאת בימים אלו בשלב יישום ראשוני של המערכת באנגליה, ארה״ב וישראל. הטכנולוגיה שלה מתבססת על בינה מלאכותית וניתוח טקסט.

  רחל קיסלר (צילום:)
  רחל קיסלר(צילום:)
   

  אומן משחק ומשת"פ

  כ- 60 חוקרים מ-28 מדינות הגיעו למרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן, שאירח את ועידת הכלכלה הבינלאומית מטעם האוניברסיטה הכלכלית של צ'כיה. במסגרת האירוע, שנערך לראשונה בישראל, הרצה פרופ' ישראל אומן, זוכה פרס נובל, על תורת המשחקים וחשיבות שיתוף הפעולה בין מוסדות אקדמיים בעולם. בנוכחים: פרופ' יורם מיתקי, דיקן הפקולטה למינהל עסקים, פרופ' רוברט הולמן, נשיא המכון הכלכלי באוניברסיטה בצ'כיה, פרופ' משה כהן אליה, נשיא המרכז האקדמי בר"ג.

  פרופ' יורם מיתקי, פרופ' רוברט הולמן, פרופ' ישראל אומן ופרופ' משה כהן אליה (צילום: שלומי מזרחי)
  פרופ' יורם מיתקי, פרופ' רוברט הולמן, פרופ' ישראל אומן ופרופ' משה כהן אליה(צילום: שלומי מזרחי)
   

  מרתון סיוע לילדים חולים

  עמותת Make-A-Wish Israel , חברת ניו-באלאנס ומרתון ישראל ערכו אירוע התרמה, שכל הכנסותיו הועברו לסיוע לילדים החולים במחלות מסכנות חיים. את האירוע יזם קובי גטניו, מרתוניסט, איש ברזל וחבר הנהלה בעמותה, שהחליט לרוץ את שלושת המרתונים הגדולים בישראל כדי לגייס תרומות להגשמת משאלות לבם של הילדים החולים. במהלך האירוע שיתפו מספר ספורטאי סיבולת את הנוכחים בסיפורם האישי. בנוכחים: מירב חדרי, מנהלת השיווק של ניו-באלאנס, דניס ואבי בר-אהרון, מייסדי עמותת Make-A-Wish Israel ועופר פדן, מבעלי מרתון ישראל.

  עופר פדן, אבי ודניס בר אהרון, מירב חדרי וקובי גטניו (צילום: יניב פריאל)
  עופר פדן, אבי ודניס בר אהרון, מירב חדרי וקובי גטניו(צילום: יניב פריאל)
   

  קזחסטן על המרכב"ה

  שר האוצר של קזחסטן, באקיט סולטנוב, ובכירים נוספים, נחתו בישראל ומיהרו למשרד האוצר בירושלים, במטרה ללמוד ולהפנים כיצד פועלת מערכת המחשוב מרכב"ה, מערכת של SAP לניהול ארגוני, המותקנת בכ- 100 מוסדות ממשלתיים בישראל. עוזי שר, סגן בכיר לחשב הכללי, אורנית יחזקאלי, מנהלת מרכב"ה ונציגים של SAP ישראל, מונו על ההסברים. 

  המשלחת מקזחסטן בחזית משרד האוצר (צילום: אורן אגמי)
  המשלחת מקזחסטן בחזית משרד האוצר(צילום: אורן אגמי)
   

  אימוג'י מישראל לעולם

  בועז דקל הבעלים של חברת PMI, חתם עם סטייסי קר, סמנכ"לית בכירה בחברת סוני, על הסכם, לפיו PMI תשווק בלעדית בישראל את מוצרי המרצ'נדייס של דמויות האימוג'י, שיופיעו בסרט אימוג'י הקרוב של אולפני סוני. דקל, שחתום על ההפצה בישראל של טרנדים כגון סופרגול, אנגרי בירדס, ופוקימון, אמר, שהחברה השקיעה מיליוני שקלים בייצור בובות בדמויות האימוג'י שבסרט, והיא צפויה להפיץ אותם בכ-100 מדינות החל ממאי הקרוב.

  בועז דקל וסטייסי קר (צילום:)
  בועז דקל וסטייסי קר(צילום:)
   

  משלוח מנות לכלבים

  קופת החולים לבעלי החיים "מרפאט" הוציאה את בעלי הקופה ועוד עשרות ילדים לכלביות ברחבי הארץ, כדי העניק לכלבים משלוחי מנות בשווי כולל של 12,000 שקלים. המטרה: לעורר את השיח סביב אימוץ כלבים מכלביות. מה במשלוח? מזון, חטיפים וצעצועים מותאמים לכלבים.

  משלוחי המנות בכלביית לוד
  משלוחי המנות בכלביית לוד

  ספיר הברון

  חברי הנהלת כאל ועובדי החברה מתייחסים ברצינות לעבודתם בעולם כרטיסי האשראי, אבל זה לא מנע מהם להגיע לעבודה מחופשים. דורון ספיר, המנכ"ל, בחר להיות ברון איטלקי בן המאה ה-16.

  הנהלת כאל מחופשת. שני מימין: דורון ספיר (צילום: אור ויטה)
  הנהלת כאל מחופשת. שני מימין: דורון ספיר(צילום: אור ויטה)
   

  פאר היצירה

  קבוצת סמל"ת, יבואנית פיאט, ערכה בסטואה שבגעש ערב נשי במיוחד, אליו הוזמנו כ-500 נשים, לקוחות פיאט, ובמהלכו קיבלה הטניסאית הפורשת, שחר פאר, ציור של האמנית הסלובקית מריה סרבובה. הנשים טעמו מקוקטיילים וקולינאריה מגוונת, והקשיבו לריטה, בהופעה אינטימית בליווי פסנתר בלבד. הפגין נוכחות: ניר בן שלמה, סמנכ"ל הרכבים הפרטיים בסמל"ת, שהגיע מגובס.

  ריטה, ניר בן שלמה ושחר פאר (צילום: בני דויטש)
  ריטה, ניר בן שלמה ושחר פאר(צילום: בני דויטש)

   

  בקצר...

  1. חברת "המשקם", חברה לקידום והעסקת עובדים עם מוגבלויות, ערכה יום כיף לכ-1,500 עובדים עם מוגבלויות שונות. העובדים ובני משפחותיהם העבירו את יום הכיף באזור ים המלח, שכלל עלייה למצדה. את הלילה העבירו במלון פתאל ים המלח.

   

  2. הבעלים והמנכ"ל של פוג'יקום, אלי קמחי, חתם על הסכם לשיווק בלעדי בישראל של מוצרי חטיבת האחסון הדיגיטלי של תאגיד האלקטרוניקה היפני טושיבה. לחתימת ההסכם הגיעו לישראל המנכ"ל העולמי של החטיבה, לארי מרטינז פלומו, ומנהלת הסחר בחברה, מרג'ה קולצח.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "גדעון תדמור מודה לאמא"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים