שתף קטע נבחר

המשטרה מבקשת: בדיקות סמים לנהגי אוטובוס והסעות

בעקבות מעצרם של שבעת נהגי חברת "סופרבוס", בין השאר בחשד שעבדו תחת השפעת סם, פנתה המשטרה למשרד הבריאות בבקשה שנהגים מקצועיים ייבדקו תדיר. משרד הבריאות: "לא מגיבים לנושא שבחקירה"

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
בעקבות מעצר נהגי האוטובוס מחברת "סופרבוס", שעל פי החשד היו תחת השפעת סמים בזמן עבודתם, פנתה המשטרה למשרד הבריאות בבקשה לבצע בדיקות סמים באופן תדיר לכלל הנהגים המקצועיים המועסקים על ידי חברות אוטובוסים והסעות.

 

הפנייה נעשתה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים שנמצא תחת סמכות המשרד. המכון אחראי על בדיקת הכשירות הרפואית של נהגים מקצועיים, ויש לו סמכות לשלול רישיונות של מי שנפסל בבדיקות רפואיות. למשטרה עצמה אין סמכות לבצע בדיקות סמים בקרב נהגים מקצועיים, אלא במקרה של חשד סביר.

 

עם זאת, לבדיקות של המכון ולהשלכות שלהן יש היבטים מורכבים מבחינה משפטית, בין היתר בשל העובדה שהן מתייחסות לשרידי סמים שיכולים להימצא בגוף גם שבועות לאחר השימוש. אולם בהקשר זה יש לציין כי במסגרת המדיניות החדשה לאכיפה נגד משתמשי קנאביס צפויה להיכנס טכנולוגיה חדשה שבמסגרתה ניתן יהיה לזהות שימוש בטווח קצר יותר באמצעות רוק.

 

במשרד הבריאות ציינו בתגובה שלא יתייחסו לנושא משום שהוא נמצא תחת חקירת משטרה.

ארכיון ()
ארכיון
 

ביום חמישי התיר בית המשפט השלום בירושלים לפרסם את הפרשה שבמרכזה חשד כי נהגי אוטובוס באזור ירושלים סחרו בסמים והסיעו נוסעים תחת השפעתם. בין עשרת החשודים נחקרו שבעה נהגי אוטובוס שמעצרם הוארך בימים האחרונים.

היום שחרר בית המשפט למעצר בית בתנאים מגבילים ארבעה מהחשודים.

 

החקירה החלה בעקבות מידע שלפיו תושב הדרום, מתדלק במתחם "סופרבוס" באזור בית שמש, סוחר בחשיש ובין השאר מוכר לנהגים תושבי מזרח ירושלים. במשטרה ציינו כי "נהגי אוטובוס שהסיעו עשרות נוסעים מדי יום כשהם נוהגים תחת השפעת סמים, מהווים איום ממשי לחייהם של אותם. אזרחים תמימים ששמים מבטחם בנהגים".

 

מסופרבוס נמסר: "הנחשדים בעבירות הסחר בסמים נמנים עם עובדי חברת הדלק דור אלון, והסחר התבצע בתחנת הדלק עצמה. אנו מגנים כל עבירה על החוק ושימוש בסמים בשעות העבודה. החברה תפעל מיידית וביד קשה נגד כל נהג שפעל בניגוד לחוק ותפסיק את עבודתם של כל החשודים עד לסיום חקירת המשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים