שתף קטע נבחר

הנשיא חילק משלוח מנות ללוחמי מג"ב: "לצד כל לוחם מצוין יש לוחמת נהדרת"

לכבוד פורים הגיע נשיא המדינה ראובן ריבלין למחסום עופר וחילק משלוח מנות ללוחמות וללוחמי מג"ב והמשטרה הצבאית. לנוכח המחלוקת על גיוס לוחמות, ניצל הנשיא את ההזדמנות להעביר מסר של שוויון

  

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיע היום (א') לחלק משלוח מנות ללוחמות וללוחמי מג"ב והמשטרה הצבאית במחסום עופר. הוא ניצל את ההזדמנות להעביר מסר של שוויון בגיוס לוחמות על רקע הסערה הציבורית שמתחוללת בנושא בעקבות דבריו של הרב יגאל לוינשטיין: "לצד כל לוחם מצוין יש לוחמת נהדרת", אמר להם.

 

הנשיא הודה ללוחמות על השירות: "שלום ללוחמים ושלום ללוחמות. באנו לתת לכם משלוח מנות יקירותיי, ולומר לכן כמה אנחנו מעריכים וכמה אנחנו שמחים וכמה אנחנו גאים בכן". ריבלין סיפר: "אני פה בכל דורות המדינה, ואפילו במחתרות הבנות היו אומרות 'מה זה, בנים במחתרות ואנחנו לא נהיה במחתרות?'. גאולה כהן, אתן שמעתן עליה? היא הייתה בלח"י. ואם היו אומרים לה, 'גאולה אולי לא כדאי שתתגייסי?', היא הייתה נעלבת. אז באתי קודם כל לתת לכן, בנות נהדרות, משלוח מנות. וגם לבחורים ניתן".

 

עם הלוחמות במחסום עופר (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
עם הלוחמות במחסום עופר(צילום: מארק ניימן, לע"מ)
 (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

משלוח מנות גם ללוחמים (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
משלוח מנות גם ללוחמים(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

 (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

 

דבריו וביקורו של הנשיא מגיעים על רקע דבריו של ראש המכינה בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, שבז ללוחמות בצה"ל. הוא התמקד בהרצאתו בגיוסן של בוגרות החינוך הדתי – תופעה מתחזקת שמדאיגה רבנים בחוגים השמרניים במגזר: "הנשים שלנו קדושות וצנועות. זה אומר שאישה לא יכולה לעבוד? שתעבוד מה שהיא רוצה. אבל מה המשימה שלה? אומרת הגמרא: לבנות את הדור הבא. זה מוטל עליהן. רק הנשים הקדושות שלנו יודעות לעשות את זה. מה היא תהיה, מפקדת פלוגה? זו שאלה של שיגעון, זה שייך לבית משוגעים".

 

בהמשך הוסיף: "עזבו את החילונים - זה ילדה דתית. שיגעו לנו את הילדות, מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות - הן לא יהודיות בקצה, לא במובן הגנטי. כל מערכת הערכים שלהן תשתבש, סדרי עדיפויות, בית-קריירה, ישגעו את כולם. אנחנו לא מוכנים, אסור להסכים לזה".

מנגד, הרב אלי סדן, מייסד וראש מכינת "בני דוד" בעלי ושותפו של הרב יגאל לוינשטיין, פנה לתלמידי ובוגרי המכינה, ואמר כי "כל מי שמשרת בצה"ל - חיילים וחיילות, דתי או חילוני או רפורמי או משיחי או בעל נטייה הפוכה. זה לא משנה, אם הוא שלוש שנים חייל ומוכן לפעול רק למען עם ישראל ולפעמים אפילו לחרף את נפשו, הוא צדיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן, לע"מ
ריבלין לצד לוחמות מג"ב
צילום: מארק ניימן, לע"מ
מומלצים