שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כל החבר'ה: אשדות, סובול ושבן בקליפ חדש

  בימי מבצע 'צוק איתן', חמוש בעטים וגיטרה אקוסטית, התיישב יזהר אשדות לכתוב את אלבומו החדש. לתהליך הצטרף יהלי סובול, ובמהרה חברו גם שלומי שבן, רע מוכיח ומוזיקאים נוספים שתרמו להם צלילים. התוצאה: "כפר צרפתי", שיר חדש מהפרויקט, המלווה גם בקליפ שביים אשדות. צפו

   

  יזהר אשדות הוא בין המוזיקאים הישראליים שמצליחים ליצור עניין, גם בקוטנסט קבוצתי וגם במסגרת קריירת סולו. את פעילותו רבת השנים כחלק מתיסלם אין צורך להזכיר, ולצדה, בשנתיים האחרונות, הוא עובד על אלבום הסולו החדש שלו - שעתיד לצאת באביב הקרוב. ואולי, המילה "סולו" לא לגמרי מתאימה הפעם.
   
  את "כפר צרפתי" שיוצא היום (ג'), מלווה בקליפ יפהפה בבימויו של אשדות, כתב המוזיקאי בקיץ 2014 - או כפי שאנחנו זוכרים אותו, "הקיץ של המלחמה". בתקופת מבצע "צוק איתן" חבר הזמר לאיש להקת מוניקה סקס, יהלי סובול, ויחד הם כתבו מספר שירים, כשחלוקת העבודה ביניהם ברורה: אשדות אחראי על הלחנים וסובול על מילות השירים. נוסחה זו כבר התבררה כמוצלחת במיוחד בשירים כמו "במרחק נקודה מכאן" ו"ריקוד קטן", וזו תעמוד במרכזו של האלבום החדש של אשדות. על הדרך הצטרפו גם חברים - מוזיקאים מוערכים, כמו רע מוכיח ושלומי שבן.
   
  שילוב שהוכח כמנצח. אשדות ויהלי סובול (מתוך הקליפ) (מתוך הקליפ)
  שילוב שהוכח כמנצח. אשדות ויהלי סובול(מתוך הקליפ)

  "בקיץ 2014, במהלך מבצע 'צוק איתן', התיישבנו יהלי סובול ואני לכתוב אלבום. כן, כמו פעם, תמלילן ומלחין", מספר אשדות. "החלטנו לקיים סדנה של שלושה שבועות וכך התיישבנו בשני חדרים באולפן שלי - יהלי חמוש בעטים ודפים ואני בגיטרה אקוסטית.

   

  "באחד הערבים פגשתי את שלומי שבן", ממשיך אשדות בהשתלשלות האירועים. "סיפרתי לו על הסדנה והוא ביקש להצטרף לאחת הפגישות. כששלומי הגיע, הבתים של 'כפר צרפתי' כבר היו כתובים ומולחנים, ויחד איתו הלחנתי את הפזמון היפה של יהלי: 'והזמן, שהופך אוהבים לזרים, ינסה לפתות אותנו. לא נכנע לו אנחנו קרובים'. שלומי שבן ניגן בפסנתר ושר קולות רקע, רע מוכיח תרם את התיפוף הייחודי שלו, שלומי אלון מהדג נחש ניגן בסקסופונים ומאיה בלזיצמן וגלעד הילדסהיים ביצעו בוירטואוזיות את עיבוד המיתרים שלנו. הרבה נדיבות ונשמה יתרה קיימת בנגינה של החברים שניגנו בשיר הזה. אני שומע את זה בכל תו.

   

   

  גם הוא הצטרף לחגיגה. שלומי שבן (מתוך הקליפ) (מתוך הקליפ)
  גם הוא הצטרף לחגיגה. שלומי שבן(מתוך הקליפ)
   

  "מאז חלפו שני קיצים ושלושה חורפים ובשנה שעברה השלמתי את 'את והגשם' (השיר הראשון שיצא מתוך הפרויקט. ע.פ) ולאט לאט החל תהליך של חזרה לשירים שכתבתי עם יהלי, ובחירה של אלה שאני אוהב במיוחד. לאחרונה הצטרף אלי משה לוי כשותף להפקה המוזיקלית, ויחד התקדמנו לקראת השלמת אלבום חדש".

   

  עם קצת עזרה מחברים. יזהר ורע מוכיח (מתוך הקליפ) (מתוך הקליפ)
  עם קצת עזרה מחברים. יזהר ורע מוכיח(מתוך הקליפ)

  "כפר צרפתי"

  מילים: יהלי סובול

  לחן: יזהר אשדות ושלומי שבן

   

  זה כפר צרפתי

  הארץ רחוקה

  מותר להיות

  מרוצים במידה

  סיכומי ביניים

  בשבילי היער

  מה קרה בחלום

  שחלמתי עלייך?

   

  זה עמק אכזרי

  היום עושים בו יין

  שמות על אבנים

  חרותים ליד המים

  יכולנו להיות

  ואנחנו עדיין

  מה קרה בחלום

  שחלמתי עלייך?

   

  והזמן

  שהופך אוהבים לזרים

  ינסה לפתות אותנו, לא

  ניכנע לו אנחנו קרובים.

   

  ליד הבית

  הגדר שבורה

  האור אפור

  והעונה קצרה

  זה משהו באוויר

  או משהו בעינייך

  מה קרה בחלום

  שחלמתי עלייך

  מה קרה לחלום

  שחלמתי עלייך?

   

    

   

   

  יזהר אשדות  יופיעב-8 באפריל במועדון זאפה הרצליה, וב-19 במאי בגריי ביהוד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך הקליפ
  משת"פים. יזהר אשדות ושלומי שבן
  מתוך הקליפ
  לאתר ההטבות
  מומלצים