שתף קטע נבחר

ליברמן: "מקריבים את המכינה בעלי על מזבח הפריימריז בבית היהודי"

שר הביטחון, שדורש מראש המכינה הקדם צבאית להתפטר, כתב בפייסבוק: "הצטערתי לראות שבמקום להצטרף אלי בדרישה הזו בחר נפתלי בנט להתייצב לצד הרב לוינשטיין בשל שיקולים פוליטיים צרים". מוקדם יותר דרש בנט מראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב במשבר

השרים אביגדור ליברמן ונפתלי בנט (צילום: לע"מ, יאיר שגיא) (צילום: לע
השרים אביגדור ליברמן ונפתלי בנט(צילום: לע"מ, יאיר שגיא)

נמשך העימות בין שר הביטחון אביגדור ליברמן לשר החינוך נפתלי בנט סביב סערת הרב יגאל לוינשטיין. ליברמן כתב בצהריים (יום ה') בפייסבוק: "מי שרוצה באמת בהמשך הצלחתן ותפקודן התקין של הישיבה והמכינה מבין שזה לא עולה בקנה אחד עם המשך כהונתו של הרב לוינשטיין. מה שנעשה כרגע הוא שמקריבים את הישיבה והמכינה בעלי על מזבח הפריימריז בבית היהודי, וכל זאת בגלל אדם שכבר פעמיים התנצל לאחר שפגע בציבורים שלמים ועכשיו פגע שוב בצורה בוטה ומבזה בחיילות צה״ל ובנשות ישראל".

 

שר הביטחון הוסיף וכתב: "הצטערתי לראות שבמקום להצטרף אלי בדרישה הזו בחר נפתלי בנט להתייצב לצד הרב לוינשטיין בשל שיקולים פוליטיים צרים". כמו כן, בלשכת ליברמן הבהירו כי אם היה ספק, אז הוא לא חוזר בו מדרישתו מלוינשטיין להתפטר, אחרת תבוטל ההכרה במוסדותיו.

 

מוקדם יותר היום שר החינוך בנט תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע איומיו של ליברמן לסגור את המכינה הקדם-צבאית בעלי. במהלך ישיבת הממשלה פנה בנט לנתניהו ודרש את התערבותו המיידית בשמירה על המכינה.

 

בנט אמר לראש הממשלה: "ברגע האמת זנחת את הציונות הדתית ושכחת לדאוג לאחר ממוסדותיה שתורם לכל המדינה". עם זאת, בנט הבהיר כי הוא מתנגד לדבריו האחרונים של ראש המכינה הרב יגאל לוינשטיין ואמר כי הוא דוחה אותם מכל וכל.

 

אתמול התעמתו בנט וליברמן ברשתות החברתיות סביב אותו נושא. בנט תקף את ליברמן בפוסט נרחב בפייסבוק: "ליברמן, אל תעשה פוליטיקה על הגב של לוחמי צה"ל; מכינת עלי לא תיסגר". יו"ר הבית היהודי הוסיף וכתב: "הדיון כרגע הוא המכינה הקדם צבאית בעלי. ליברמן איים לסגור אותה מסיבות פוליטיות. הדבר האחרון שמעניין אותו זה חיילות צה"ל. נו, באמת. הוא פשוט רוצה לעשות סיבוב פוליטי ציני על הגב של הציונות הדתית.

 

  

 

"זאת עוד ברברת איווטית פוליטית טיפוסית כמו הפצצת סכר אסואן, תמיכה בסיפוח יו"ש, התנגדות לסיפוח יו"ש, בעד אלאור אזריה, נגד אלאור אזריה, ביטול אזרחות לערביי ישראל, עונש מוות למחבלים וחיסול הנייה תוך 48 שעות מכניסתו לתפקיד שר הביטחון".

 

ליברמן השיב בציוץ משלו: "בנט מגן על מי שמנסה להפוך את ישראל לאיראן. אנחנו לא נאפשר את זה. בישראל נשים שוות כמו גברים ושירות צבאי הוא לכולם".

 

המכתב של ליברמן לרב, שבו קרא לו להתפטר, נשלח בתגובה להרצאתו השנויה במחלוקת של לוינשטיין, שבה הוא התבטא בפני תלמידיו בגנות שירות לוחמות בצה"ל. ליברמן ציין במכתבו כי אם הרב לא יתפטר - הוא יפעיל את סמכותו להפסיק את ההכרה של משרד הביטחון בישיבת עלי כישיבת הסדר, ואף יפעל לבטל את הכרתה של עלי כמכינה קדם-צבאית. בלשכת השר ציינו כי לא נקבע ללוינשטיין זמן מסוים להתפטר, אך הציפייה מבחינת ליברמן היא שהרב יתפטר "תוך פרק זמן סביר".

 

 

"כמי שרוחש כבוד והערכה לרבנים", כתב ליברמן במכתבו לרב לוינשטיין, "התאכזבתי מאוד הן מהסגנון הבוטה והמזלזל של מי שנחשב לרב מכובד ומוערך והן בשל העובדה שדברים דומים נאמרו על ידך בעבר מספר פעמים גם לגבי קבוצות אחרות מקרב המשרתים בצה"ל ואפילו חזרת בך בטענה שדבריך הוצאו מהקשרם. לעניות דעתי, הדבר מעיד מחד על רצון מכוון להתגרות ולהתסיס ומאידך על אובדן שיקול דעת - אינני יודע מה הגרוע יותר מבין השניים".

 

ליברמן ציין עוד במכתבו כי "בנימה אישית אני חייב לאמר שדבריך פגעו בי לא רק כשר הביטחון המעריך ומוקיר את הנשים המשרתות בצבא ואת אלו שהקריבו את חייהן במלחמות ישראל, אלא גם כאב גאה שבתו הדתייה שירתה בצה"ל והדבר לא פגע לא באמונתה הדתית או ביהדותה ולא בנשיותה.

 

"לגופו של עניין, הדברים שנאמרו על ידך נוגדים באופן מוחלט את ערכי צה"ל ואת ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. מאז ומתמיד שירתו נשים בצה"ל, תרמו למערכות ישראל וחלקן אף שילמו על-כך בחייהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP ,EPA
השרים ליברמן ובנט
צילום: AP ,EPA
מומלצים