שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  לגדל את הילדים בצורה הנכונה: פסיכואסטרולוגיה משפחתית
  כל כך הרבה שיטות לגדל ילדים - לשים גבולות, לשחרר, להתקרב, להקשיב ללב, להיות סמכותי, להיות החלטי - אז איזו מהן הכי טובה, אם בכלל, ומדוע ההבטחות שלנו לעצמנו כהורים צעירים לא תמיד מצליחות לצאת לפועל כשמדובר בחינוך ילדינו? הפסיכואסטרולוגית גניה גבירץ מסבירה

  רובנו גדלו עם הורים עליהם יש לנו ביקורת, כעס והאשמה. אנחנו מנסים לתקן זאת כשמגיעים הילדים שלנו לעולם. בהנחלה שהיה לנו הורה שלא נתן לנו מקום וזה פגע בנו, אז אנחנו מנסים לתת את המקום שהיה חסר לנו לילד שלנו, ואם היה לנו הורה ביקורתי שהכאיב לנו, אנחנו נשבעים שלילד שלנו ניתן מרחב אוהב ומקבל לגדול בו.

   

  אבל מה שקורה בפועל הוא שזה לא תמיד מצליח לנו, אנחנו עושים את כל המאמץ על מנת לתקן את כאבי הילדות שלנו, עד שלפעמים אנחנו שוכחים שהילדים שלנו מגיעים עם צרכים שונים מאתנו, ובסופו של דבר אנחנו מוצאים עצמנו מדברים אל ילדינו בקולם של הורינו ואיננו מצליחים לשבור את המעגל הנצחי, מעגל ההורות האוטומטית.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  על פי גישת הפסיכואסטרולוגיה, כל אחד מאיתנו נולד עם שיעורים שעליו לעבור בחיים ולכל אחד מאיתנו צרכים שונים מבחינה רגשית, מנטלית, פיזית, אנרגטית ותקשורתית.

   

  כאשר אנחנו כהורים למדים להפריד בין הצרכים שלנו לבין הצרכים של הילדים שלנו, אנחנו זוכים בכל הקופה. ראשית, יש לנו

  הזדמנות להעניק לעצמנו את מה שמעולם לא העניקו לנו. שנית, אנחנו רואים את הצרכים של הילדים שלנו בבהירות, ללא ההשלכה שלנו. ברגע שאנחנו רואים את הילדים שלנו כמו שהם, אנחנו יכולים להעניק להם את מה שהם באמת צריכים.

   

  מהי פסיכואסטרולוגיה?

  פסיכואסטרולוגיה משפחתית היא בעצם המיפוי של הצרכים והדרך להתפתחות של כל אחד מבני הבית בנפרד והחיבור של כולם יחד. לכל אחד מבני הבית יש תפקיד משמעותי בחיינו, דרך כל אחד אנחנו גדלים וצומחים רוחנית ואם רק נהיה במודעת ובהירות בנושא, חיי המשפחה שלנו יהפכו למלאים, מעצימים ומרגשים.

   

  על מנת להבין את הצרכים הבסיסיים של כל אחד מבני הבית, יש להבין ראשית בסיס האישיות של כל אחד. מזל השמש שלנו מספר לנו רבות על האישיות שלנו, על מה שאנחנו רוצים להשיג מהחיים, על המקומות בהם נמצא את האנרגיה והשמחה שלנו. ברגע שכל אחד מבני הבית נותן מקום למזל השמש שלו, לאנרגיית השמש שמניעה אותו, אז הבית מתמלא שמחה, אור ואהבה גדולה.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  כאן מחולקים המזלות על-פי ארבעת האלמנטים: אש, אדמה, אויר ומים משום שלכל קבוצת אלמנטים יש אנרגיה דומה וקצב דומה.

   

  קראו על הצורך והרצון שלכם ושל בני ביתכם וראו האם השמש שלכם מקבלת מקום, האם אתם מאפשרים לעצמכם, לילדיכם ולבני ולבנות הזוג להאיר במלוא אורכם? אם כן, נהדר, המשיכו כך. אם לא, כנראה שזה הזמן להתחיל.

   

  אש

  טלה - מלאי אנרגיה, שמחת חיים וחשק. נדלקים ונכבים מהר. חשיבות גדולה לרצון וחשוב שיהיה לו ביטוי. אם אין לו ביטוי- מוציאים זאת בכעס ואגרסיביות. אנשים שבקשר עם טליים חשוב שיבינו שמספיק שיכירו ברצון שלהם והם כבר נרגעים.

   

  אריה - חייבים שיהיה כיף. יצירה, הנאה, ביטוי. להתחבר לילד הפנימי, העולם הוא כמו במה. צריכים להרגיש את המלכותיות. מומלץ להתחבר לדברים שאהבתם בילדות בילדות.

   

  קשת - זקוקים לחופש, טבע, בעלי חיים, בעיקר כלבים וסוסים. אוהבים לחקור, את הגוף ואת השכל. מאד רגישים לאמת. מחפשים פשטות, קלילות ושמחה.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  אדמה

  שור - בטחון, נוחות, טריטוריה אישית. חשוב להם מאד שיהיה מה ששייך רק להם. ברגע שזה קורה הופכים מאד נדיבים. חשוב שיהיה נוח שיחוו ביטחון במה שיש אז הלב פתוח וחווים שפע גדול.

   

  בתולה - חיבור חזק לגוף. הגוף הוא ראי לנפש. חשוב להקשיב למסרים שמעביר. יש ביקורת פנימית מפותחת. חשוב להפחית ביקורתיות מולם ולעזור להם להבין את מה שטוב, את מה שהצליחו, את מה שיש.

   

  גדי - אחריות אישית מאד מפותחת, לוקחים על עצמם. יש אמונה שצריך לעבוד קשה על מנת להצליח. לילדים ולהורים, חשוב לתת מקום לרגש שלהם, לא רק לרצינות, לאחריות ולבגרות, לאפשר להם להיות ילדים, לא משנה באיזה גיל.

   

  אוויר

  תאומים - סקרנים, צריכים עניין. אוהבים להיות בחברת אנשים. חשוב לדבר, לכתוב, להוציא את המילים מהראש. מאד חכמים, לומדים מהר, מסתגלים בקלות כי לומדים את השטח במהרה.

   

  מאזניים - חשובה הרמוניה, אסתטיקה, יופי, איזון. צריכים שיהיה נעים ולא צורם או רועש. נושא הבחירה לא קל להם כי הוא מוציא אותם מאיזון. תמיד חושבים אם עשו בחירה נכונה וכשעושים אותה נשארים עיקשים. לילדים מומלץ לצמצם את אפשרויות הבחירה.

   

  דלי - מיוחדים, חדים, שונים ביחס לסביבתם. חשוב מאד לעזור להם לקחת את השוני שלהם ולהפוך אותו לעוצמה שלהם, לייחודיות שלהם. יש להם רצון עז לצדק חברתי ואידיאלים גבוהים. רוצים לעזור לחלשים ולשונים.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  מים

  סרטן - רגישים, עדינים, פגיעים. חשוב לתת מקום לרגש, לא להקניט על בכיינות. חשובה להם השייכות, חשוב להם החיבוק. צריכים הגנה, בטחון ותמיכה. חשוב לעזור להם ולהיות איתם כאשר מתמודדים עם הרגשות השונים.

   

  עקרב - מלאי עומק. רגישים ועם זאת מלאי עוצמה. יש קושי לבטא את הרגש כלפיי חוץ. חשוב להבין שלא משנה כמה קשוחים הם מבחוץ, מבפנים הם עדיני נפש. חשוב להם חיבור משמעותי עם הקרובים אליהם. יש להם לא מעט פחדים שחשוב לטפל בהם, אך ההתמודדות מביאה לעוצמה וחוזק פנימי.

   

  דגים - יש להם את הקצב הייחודי שלהם, צריכים זמן לעכל. מוצפים רגשית. מלאי קסם ויצירתיות. חשוב לתת לכך מקום. חולמים לא מעט, בלילה וביום. מחפשים אהבה וחיבור. כדאי לעזור להם להגשים ע"י עזרה בתכנון, אך לא בצורה מגבילה ונוקשה. זקוקים לרכות.

   

  חשוב מאד להבין שעל מנת להבין את הצרכים האישיים לעומק, את המבנה האישיות ואת שיעורי הנשמה, יש לאבחן את המפות הפסיכואסטרולוגיות במלואן.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  גניה גבירץ - פסיכואסטרולוגית משפחתית B.Ed. גננת מוסמכת בחינוך המיוחד, מאמנת רגשית

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לגדל את הילדים בצורה הנכונה: פסיכואסטרולוגיה משפחתית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים