שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התגלה בשיקוף: אקדח בתיק נוסע בנתב"ג
  בדרך ללונדון: ישראלי בן 61 עוכב בנמל התעופה בן גוריון לאחר שבתיק היד שלו נמצא אקדח

   

  האקדח התגלה במכונת השיקוף (צילום: רשות שדות התעופה)
  האקדח התגלה במכונת השיקוף(צילום: רשות שדות התעופה)

  ישראלי בן 61 עוכב הלילה (יום ב') לחקירה בנמל התעופה בן גוריון לאחר שבכבודת היד שלו נמצא אקדח. צוות הביטחון באולם הבידוק הפעיל נוהל חירום על מנת לשלול אירוע ביטחוני. אחרי התחקור החרימה המשטרה את האקדח, והאיש הורשה לטוס ללונדון.

   

  ברשות שדות התעופה ציינו כי מדי יום מתגלים על ידי הבודקים מאות פריטים אסורים לטיסה, בהם מחסניות, כדורים, סכינים וכלי עבודה. "הכנסת כלי נשק למתחם שדה התעופה (גם אם הוא ברישיון) מהווה עבירה פלילית, ובמקרים רבים הנוסעים אינם מורשים להמשיך את טיסתם". נמסר.

   

  הרשות ציינה עוד כי היא מתריעה בפני ישראלים שנוסעים לחו"ל כי עליהם לבדוק היטב תכולת חפציהם לפני נסיעה לחו"ל, מחשש להימצאות קליעים וחפצים אסורים אחרים, העשוי להביא למעצרם, תביעה משפטית, תשלום קנסות כבדים ושיבוש מוחלט של תוכניות הנסיעה שלהם.

  האקדח הוחרם, הנוסע המשיך לדרכו (צילום: רשות שדות התעופה)
  האקדח הוחרם, הנוסע המשיך לדרכו(צילום: רשות שדות התעופה)

  במקביל, שלטונות אוזבקיסטן שחררו צעיר ישראלי שעוכב בנמל התעופה בטשקנט לפני 12 ימים לאחר שבתיקו נמצאו 13 קליעי נשק. משרד החוץ בירך על שחרורו וציין כי הוא יגיע בצהריים לישראל.

   

  הנוסע, חייל משוחרר, היה בדרכו לתאילנד דרך טשקנט. בנמל התעופה האוזבקי התגלה המטען החשוד. דרכונו נלקח ממנו והוא לא הורשה להמשיך ליעדו, אך לא הוחזק במעצר בשדה התעופה.

   

  מרגע קבלת ההודעה על עיכובו של האזרח בשדה התעופה, דאגו שגרירות ישראל בטשקנט והמחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ, לבקרו, לספק לו אוכל כשר באמצעות הקהילה היהודית, ולעדכן באופן שוטף של משפחתו בארץ. במקביל היו בקשר עם הגורמים הרשמיים באוזבקיסטן, כמו גם עם גורמים רלוונטיים בישראל, על מנת לקדם שחרורו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "התגלה בשיקוף: אקדח בתיק נוסע בנתב"ג"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רשות שדות התעופה
  האקדח כפי שהתגלה במכונת השיקוף
  צילום: רשות שדות התעופה
  מוצר השנה
  מומלצים