שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קרן הפנסיה ביצעה חישוב מוטעה וחויבה להגדיל את הקצבה

  למרות פסיקת בג"ץ לעריכת חישוב מחדש של קצבת הפנסיה, בקרן הוותיקה סרבו לעדכן את התשלומים. גמלאית תבעה את הקרן ותקבל 60 אלף שקל וכן תוספת של כ-850 שקל לקצבה החודשית

  בית הדין האזורי לעבודה בת"א חייב לאחרונה את קרן הפנסיה הוותיקה של ההסתדרות (קג"מ) לשלם לגמלאית סך של כ-60 אלף שקל וכן לעדכן את קצבת הפנסיה שלה בתוספת חודשית של כ-850 שקל.

   

  תביעתה של הגמלאית מבוססת על פסק דין שניתן בבית המשפט העליון לפני כשנה, הקובע כי גימלאי המדינה זכאים להפרשי פנסיה מכוח הסכמי הרציפות בין המדינה, כמעסיק, לבין קרנות הפנסיה הוותיקות בהן היו מבוטחים קודם לכן.

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  לפי פסק הדין, המדינה מחשבת באופן שגוי את קצבאות הפנסיה של עובדים שפרשו מעבודתם בשרות המדינה וחל עליהם ההסכם רציפות פנסיה בין תקופת עבודתם במדינה לבין תקופת עבודה קודמת. נקבע, כי על המדינה לחשב את הפנסיה לפי השכר הקובע בסיום עבודתם במדינה, לגבי כל תקופת העבודה, כולל התקופה בה היו העובדים מבוטחים בקרן פנסיה ותיקה. זאת, בניגוד לחישוב שערכה המדינה לכל תקופה בנפרד - חישוב שהפחית באופן משמעותי את סכום הקצבאות.

   

  התובעת הייתה מבוטחת בקרן הפנסיה קג"מ החל מתחילת עבודתה בשנת 1978 בעיריית גבעתיים ולאחר מכן בויצ"ו, ועד לתחילת העסקתה במשרד החינוך. החל מתחילת עבודתה במשרד החינוך הייתה מבוטחת בפנסיה תקציבית, לפי חוק הגמלאות.

   

  למרות שבג”צ קבע כאמור שגימלאי מדינה זכאים לתוספת הפרשי פנסיה בהתאם להסכמי רציפות, המדינה וקרן הפנסיה הוותיקה לא מיהרו לשלם את ההפרשים.

   

  בעקבות התביעה שהוגשה באמצעות עו"ד גל גורודיסקי, הקרן הודיעה לגמלאית, כי היא תעדכן את שיעור הקצבה הפנסיונית שלה החל מחודש פברואר 2017 בתוספת של 873 שקל בחודש.

   

  בית הדין קבע עוד כי הקרן גם תעביר לזכותה של המבוטחת הפרשים בגין עדכון הקצבה החל מחודש אוגוסט 2011 עד לינואר 2017 בסכום כולל של כ-58,000 שקל, עליו יתווספו הפרשי ריבית והצמדה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים