שתף קטע נבחר

הדחת המנהלים וקליטה מסיבית מרשות השידור: האפשרויות לפתרון משבר התאגיד

נמשכות השיחות כדי לפתור את המשבר בקואליציה סביב סוגיית התאגיד. על הפרק: הדחת ראשי התאגיד, שינוי שמו וקליטה גדולה של עובדי רשות השידור. ההכרעה - לאחר שובו של ראש הממשלה מסין. מקורבי רה"מ על מינוי גאולה אבן-סער למגישת המהדורה בתאגיד: "אנשי התאגיד כנראה רוצים בחירות"

 

נתניהו וכחלון (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
נתניהו וכחלון(צילום: אלכס קולומויסקי)

המשבר הפוליטי שפרץ בעקבות תאגיד השידור הציבורי אמנם רחוק מסיום אולם כחלק מהפשרה כבר עלו כמה אפשרויות שיועברו לאישורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על מנת להתקדם ולשים סוף למשבר הקואליציוני שפרץ ובשיאו הוביל לעימות ישיר בינו לבין שר האוצר משה כחלון.

 

בשיחות שהתקיימו בין נציגי כחלון ונתניהו עלו כמה אפשרויות בהן הדחת ראשי התאגיד באמצעות הצעת חוק שתעבור בכנסת ושתזכה לתמיכתו של שר האוצר, משה כחלון. אפשרות נוספת שעלתה היא לשנות את שמו של התאגיד כך שיקבל אופי שונה. אפשרות משמעותית אחרת היא לכפות על כחלון קליטה מסיבית של עובדי רשות השידור שמיועדים כיום לפיטורים.

 

בתוך כך, בסביבת ראש הממשלה אמרו אמש, לאחר ההודעה של התאגיד על מינויה של גאולה אבן-סער, רעייתו של השר לשעבר גדעון סער מהליכוד למגישת המהדורה המרכזית בתאגיד כי "התאגיד עושה בכוונה. הם כנראה רוצים בחירות. למנות באמצע המשבר את רעייתו של מי שראש הממשלה רואה בו יריב עתידי פוטנציאלי על ראשות הליכוד למגישת מהדורת החדשות - זו התנהלות של תאגיד שעושה בכוונה".

 

במשרד ראש הממשלה, תדרכו אחר הצהריים כי נתניהו לא הסכים לכל פשרה בנושא, אולם הפשרה שלכאורה הועברה לנתניהו איננה כוללת את הסיכומים כולם.

 

בשלב זה לא ברור מה ייחשב בעיני נתניהו לסגירת התאגיד ואם שינוי מבני והחלפת אנשי המקצוע המובילים בו יספק אותו. שלשום התקיימה פגישה לילית בין מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד מטעמו של כחלון לבין השר יריב לוין מטעמו של נתניהו, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet על מנת להגיע לסיכום.

 

בסיום הפגישה הוחלט כי המגעים ימשכו בהובלת באב"ד מצדו של כחלון ומנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר מצדו של נתניהו. במהלך הפגישה שנמשכה כשעתיים עלו אפשרויות שונות הנוגעות לחוק הפיקוח על התקשורת, שאמור להגיע בנוסח מחמיר יותר ויאפשר בקרה ופיקוח על התאגיד ובנוסף יימצא כאמור פתרון לעובדי רשות השידור.

 

שיחת היום במערכת הפוליטית המשיכה להיות גם היום המשבר סביב התאגיד. אני יכול להגיד שאף אחד לא רוצה בחירות", אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו. "חשוב שנתנהל לפי השכל הישר כי כשמתנהלים מחוץ לשכל הישר, אז גם בלי לרצות אפשר להידרדר לבחירות שהן לא נחוצות כרגע לישראל. אני יכול להגיד בוודאות שאין שום אופציה לשום ממשלה חלופית. ראיתי שמישהו משתעשע בחיבורים אם אפשר להרכיב קואליציה אלטרנטיבית, אבל אופציה כזו לא קיימת".

 

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, השמיע דברים דומים בנושא. "אני יכול להעריך בזהירות שאם כולם ינהגו באחריות ומנהיגות, המשבר על סף פתרון. אמרו לי שאנחנו המפלגה שהכי כדאי לה בחירות, אבל החלטנו לעשות הכול כדי לפשר במשבר המיותר הזה כי בחירות לא טובות לאזרחים. כמנהיג הימין הלאומי, כל עוד ממשלת הימין תמשיך ליישם את מדיניות הימין היא תמשיך בכהונתה", הבהיר יו"ר הבית היהודי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו וכחלון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים