שתף קטע נבחר

גטאס הודה והורשע. הפרקליטות: "שנתיים מאסר זה ראוי"

בבית המשפט בב"ש הוצג הסדר הטיעון עם חבר הכנסת שהתפטר, אחרי שצולם מעביר טלפונים סלולריים למחבלים

 

 

גטאס בבית המשפט. "כל מה שעשיתי היה מסיבות הומניטריות" (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
גטאס בבית המשפט. "כל מה שעשיתי היה מסיבות הומניטריות"(צילום: הרצל יוסף)

 

בית המשפט קבע רשמית - חבר הכנסת שנתפס במצלמות סייע למחבלים: בית משפט השלום בבאר שבע הרשיע היום (ד') את חבר הכנסת לשעבר באסל גטאס לפי הודאתו בעבירות של מרמה והפרת אמונים, מתן אמצעים לביצוע מעשה טרור והכנסה של ציוד אלקטרוני לבית סוהר והעברתו והעברת מכתב האסור על פי פקודת בתי הסוהר.

 

חברי הכנסת חנין זועבי וג'ומעה אזברגה, אנשי בל"ד במסגרת הרשימה הערבית המשותפת, התייצבו בבית המשפט לצדו של גטאס. בשלב הטיעונים לעונש אמר עו"ד קישון כי "הסדר הטיעון נכון, ראוי וסביר - הן מבחינת העבירות והן מבחינת הענישה".

 

גטאס התפטר השבוע מהכנסת בעקבות עסקת טיעון שנחתמה עמו אחרי שנתפס מעביר טלפונים סלולריים לאסיר ביטחוני בכלא קציעות. בתום משא ומתן ממושך הצדדים הסכימו כי יבקשו מבית המשפט לגזור על גטאס שנתיים מאסר בפועל וכן מאסר על תנאי, והפרקליטות תבקש לקבוע כי יש קלון בעבירות. בנוסף, תעתור הפרקליטות להטיל קנס כספי וגטאס לא יהיה מוגבל בטיעוניו בעניין זה. בית המשפט טרם החליט אם לקבל את ההסדר על העונש.

 

במסגרת הליך שימוע שנערך לגטאס הוצגה לו טיוטת כתב האישום המקורי, שכללה עבירות חמורות יותר. כתב האישום המתוקן הוגש לבית משפט השלום במסגרת ההסדר. הפרקליטות, באמצעות פרקליט המחוז עו"ד אלון אלטמן ועו"ד יואב קישון, הציגה היום את ההסדר, וגטאס ביקש להודות בכתב האישום בפני בית המשפט. גטאס אמר כי ידע שהועברו לו טלפונים ניידים אך לא את הכמות, וכי נכנס לכלא ובגלל החסינות שלו הוא לא נבדק.

 

סנגורו של גטאס, עו"ד אביגדור פלדמן: "עונש המאסר הוא לא קל ולא פשוט. עצם כניסתו לבית הסוהר קשה וטראומתית, בעיקר בגלל שהוא היה חבר כנסת וויתר על חברותו בכנסת". פלדמן התנגד להטלת קנס. "אנחנו לא סבורים שיש להטיל עונש קנס במקרה הזה, אין רכיב של רווח כלכלי בפעולותיו". לגבי הקלון אמר פלדמן כי לא היה מודע להשלכות הכלכליות של הקלון. "חברי הפתיע אותי במשמעות של הקלון, בדבר ההטבות, לא הייתי מודע למשמעות זו", אמר עו"ד פלדמן, שביקש שהות למסור את תגובתו לבית המשפט בכתב.

 

גטאס אמר בבית המשפט: "אני רוצה להגיד שקיבלנו את ההסדר בלב כבד. מהרגע הראשון אמרתי שלא עשיתי את זה מכוונה או מחשבה לפגיעה באדם או כסיוע לארגון טרור, מה שנקרא פגיעה בביטחון המדינה. כל מה שעשיתי היה מסיבות הומניטריות, גם אם זה נראה טעות".

 

גטאס הוסיף כי "ההרגשה שלי מהרגע הראשון הייתה שאני לא עומד מול מערכת שמחפשת צדק אלא מול טחנות רוח שמנסות לחסל אותי". גטאס טען כי הרגיש מאוים פיזית ברגעים מסוימים, לאחר שפעולותיו פורסמו. גזר הדין נקבע ל-9 באפריל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
ח"כ לשעבר גטאס
צילום: יריב כץ
מומלצים