שתף קטע נבחר

מסתמן: שנתיים מאסר לאשמים בפרשת הירי בטביב

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את הסדר הטיעון של הפרקליטות עם שניים מהנאשמים, לפיו סעיף ניסיון הרצח יימחק. על ישראל חיים (קדושים) ושירן דהרי ייגזרו שנתיים מאסר בפועל בגין קשירת קשר לרצח ועבירות נוספות

בבית המשפט המחוזי בתל אביב אושר היום (ה') הסדר טיעון עם ישראל חיים (קדושים) ושירן דהרי בפרשת הירי של אלי טביב. השניים הודו והורשעו בקשירת קשר לרצח, וסעיף ניסיון הרצח יימחק. לפי ההסכמות בין הפרקליטות והסנגורים, ייגזרו על הנאשמים שנתיים מאסר בפועל.

 

במשך תקופה ארוכה התנהלו מגעים להסדר טיעון בין פרקליטות מחוז תל אביב לנאשמים. ההסדר, כאמור, הוא לגבי שניים מתוך שלושת הנאשמים וסעיף ניסיון הרצח הוסר והוחלף בסעיף מקל, זאת עקב קשיים ראייתיים בתיק. ישראל חיים הורשע גם בעבירות נוספות בלבד קשירת קשר לרצח.

 

אלי טביב (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אלי טביב(צילום: אורן אהרוני)
 

 

ביולי 2015 הגישה פרקליטות מחוז ת"א כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד ישראל חיים (קדושים) (24), שירן דהרי (קסטרו) (28) ודמיטרי רובינסקי (24). באישום המקורי יוחס להם כי ניסו לרצוח את אלי טביב ב-1 במארס 2015.

 

כתבי האישום המקוריים, שהוגשו על ידי הפרקליט, עו"ד צחי הבדלי, תיארו במקור כיצד השלושה החליטו לחסלו. הם אירגנו קטנוע שהיה שייך לישראל חיים, קסדות, כפפות ואקדח טעון בכדורים. אז נטען כי רובינסקי ודהרי ארבו לטביב סמוך לחצות עד שהגיע לביתו. הוא החנה את רכבו וברגע זה, התקרבו השניים רכובים על הקטנוע. טביב הבחין בהם וחשד כי השניים עלולים לפגוע בו.

 

הודו בקשירת קשר. ישראל חיים (משמאל) ושירן דהרי  (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
הודו בקשירת קשר. ישראל חיים (משמאל) ושירן דהרי (צילום: יאיר שגיא)
 

 

בעקבות זאת, הוא היטה את כל גופו לכיוון מושב הנוסע שליד הנהג. מיד אחר כך, הקטנוע נעצר סמוך לרכב ונטען כי דהרי הוא זה שירד מכלי התחבורה, התקרב לחלון הנהג וירה חמישה כדורים לתוך הרכב דרך החלון. הוא עלה חזרה על הקטנוע והשניים נסעו משם במהירות. בסופו של דבר, טביב רק נפגע פגיעה קלה בזרועו.

  

בעקבות הקושי הראייתי וההסדר, הוגש כתב אישום מתוקן המתאר אמנם את הקשר שלהם לאירוע עם השתלשלות אירועים דומה - אך ללא שמות המעורבים בביצוע הירי עצמו. כלומר, הנאשמים הודו בביצוע עבירות קשירת קשר לרצח, אך ללא הזהות של היורה והרוכב שהוציאו לפועל את הירי.

 

עו"ד שי נודל (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
עו"ד שי נודל(צילום: עופר עמרם)

עו"ד ירום הלוי (מימין) ועו"ד משה שרמן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד ירום הלוי (מימין) ועו"ד משה שרמן(צילום: מוטי קמחי)

  

עורך הדין שי נודל, ייצג בתיק יחד עם משה שרמן את ישראל חיים, וירום הלוי את שירן דהרי. עורך דין נודל מסר בתגובה: "טענו מלכתחילה שהראיות בתיק אינן חזקות מספיק. חבל שהיינו צריכים לנהל הליכים למשך תקופה כל כך ארוכה והתוצאה שהגענו אליה מספקת את שני הצדדים".

 

ההליכים בעניינו של הנאשםע השלישי, דמיטרי רובינסקי, יימשכו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ישראל חיים
צילום: ירון ברנר
מומלצים