שתף קטע נבחר

מאסר עולם לנגן להקת "הברירה הטבעית" שרצח את פרודתו

בנוכחות בתה של דפנה בר ציון ז"ל גזר בית המשפט את עונשו של רוצחה, אילן בן עמי. הוא יפצה את הבת ב-258 אלף שקלים. אחותה של דפנה הודתה לכל מי שעזר למשפחה: "אנחנו נמשיך מכאן עם הכאב"

 

 

בית משפט המחוזי בתל אביב גזר בצהריים (א') מאסר עולם על אילן בן עמי, לשעבר נגן להקת "הברירה הטבעית", שרצח את פרודתו הזמרת והמסעדנית דפנה בר ציון ז"ל בשנת 2014. 258 אלף שקל ישלם בן עמי כפיצוי לבתה של בר ציון, נטע, שהגיעה לבית המשפט.

דפנה בר ציון ז"ל, אילן בן עמי - הרוצח (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דפנה בר ציון ז"ל, אילן בן עמי - הרוצח(צילום: מוטי קמחי)
 

רונית ביטון, אחותה של דפנה בר ציון, אמרה לאחר מתן גזר הדין: "אנחנו מודים על הרגישות, ליעל הפרקליטה ולכל מי שעזר לנו בתקופה הקשה הזאת. נמשיך מכאן עם הכאב".

 

בסוף ינואר הורשע בן עמי ברצח וכן באיומים ובשיבוש מהלכי משפט. בן עמי ובר ציון נישאו ב-2012 וגרו יחדיו בתל אביב. אחרי חצי שנת נישואים החל בן עמי להתנהג כלפיה באופן אובססיבי. הוא סבל מהתפרצויות קנאה, התבטא באלימות מילולית חריפה, סבל מהתקפי זעם, שבר חפצים ואיים לפגוע בה ובשמה הטוב. בין היתר שלח לה כמות גדולה מאוד של מסרונים מאיימים שבהם קילל אותה, השפיל אותה ואיים עליה.

אחותה של דפנה רונית ביטון: "נמשיך מכאן עם הכאב" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אחותה של דפנה רונית ביטון: "נמשיך מכאן עם הכאב"(צילום: מוטי קמחי)

 

בר ציון חששה מפניו והוציאה צו הרחקה נגדו, שהוארך מעת לעת. היא נותרה בדירתם והוא עבר להתגורר ברחוב בן עטר בתל אביב. ב-14 באוגוסט 2014 הגיעה בר ציון לדירתו לבקשתו. בין השניים פרץ ויכוח על רקע רצונה לסיים את הקשר ביניהם. היא סירבה להצטרף אליו לבילוי משותף בצפת ואז הוא החליט לרצוח אותה. הוא לקח פטיש ברזל במשקל קילו וכשהיא פנתה לדלת הכניסה - הלם בראשה בחוזקה פעמיים, עד שנפלה. כשהיא על הרצפה הוא כיסה את ראשה בבגד והלם בה שוב עד שמתה. אז החביא את הפטיש ונמלט, ולאחר שהסתתר כמה ימים - נעצר.

 

עו"ד יעל הראל מפרקליטות מחוז תל אביב פלילי אמרה לאחר מתן גזר הדין: "בית המשפט פסק מאסר עולם ופיצוי מקסימלי לבתה של המנוחה. זה סופו של מקרה רצח אלים, נתעב וברוטלי. שום דבר לא יחזיר את דפנה לחיים. אבל הנאשם יישב שנים רבות מאחורי סורג ובריח".

 

בהכרעת הדין קבע הרכב השופטים בראשות השופט גלעד נויטל פה אחד כי הוא אשם. "הנאשם התנהג באופן אובססיבי שכלל פרצי קנאה, איומים, שבירת חפצים, גידופים והשפלות", קבע השופט נויטל. "במהלך השהייה בדירתו פרץ ויכוח ביניהם, הוא חש קיפוח, תסכול וזעם רב וגמלה בלבו החלטה לגרום בכוונה תחילה למותה".

 

עוד אמר השופט: "אין אינדיקציה שהיה תחת השפעת חומר משכר בעת שרצח את המנוחה. הנאשם נראה בלתי אמין ומניפולטיבי, עדותו בחלקים מהותיים בלתי מהימנה. לא התמלאו התנאים גם לא לעונש מופחת, וגם לו התמלאו - לא צודק להפחית מעונש מאסר עולם. אסור לנו לסטות מכך".

 

בשלב הטיעונים לעונש הביע בן עמי חרטה. "למילים שאגיד אין הרבה משקל וערך, אבל זו הפעם הראשונה שאוכל להשמיע את דבריי", אמר. "אני מבקש להביע התנצלות עמוקה". רונית, אחותה של דפנה, אמרה לאחר הדיון: "אנחנו לא מאמינים לאף מילה שלו, מבחינתנו אלו מילים נבובות חסרות משמעות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אילן בן עמי, דפנה בר ציון ז"ל
צילום: מוטי קמחי
מומלצים