שתף קטע נבחר

הוחזרו שתי הנקודות לבית"ר ירושלים

בית הדין החליט לקבל את ערעור המועדון והחזיר לקבוצה את הנקודות שהורדו לה. הקנס עלה ל-75,000 שקלים, הפער מפ"ת השלישית צומק לחמש נקודות

בית"ר ירושלים קיבלה היום (ראשון) את שתי הנקודות שהופחתו ממאזנה בעקבות קריאות גזעניות שהשמיעו אוהדיה במהלך רבע גמר גביע המדינה מול קריית שמונה. לבית"ר יש כעת 43 נקודות והיא רחוקה חמש נקודות ממכבי פ"ת שבמקום השלישי.

 

לטבלת ליגת העל המעודכנת

 

אב בית הדין, השופט אמנון סטרשנוב, כתב בהחלטתו כי ברוב דעות הוחלט לקבל את ערעור הקבוצה באופן חלקי, והפעלת העונש על תנאי בוטלה. העונש ימשיך להיות על תנאי למשך שנה נוספת, בית הדין הגדיל את הקנס שהוטל על בית"ר ל-75,000 שקלים. ביה"ד אף ציין לטובה את מאמצי המועדון לצמצם את התופעה: "בית"ר ירושלים נוקטת מאמצים רבים הכוללים השקעה כספית רבה כנגד תופעת הגזענות של אוהדיה, הכרעות ספורטיביות יש לקבל על המגרש ולא במסגרת הכרעות בבית הדין".

 

העונש בוטל (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
העונש בוטל(צילום: עוז מועלם)

 

מבית"ר נמסר בתגובה: "המועדון קיבל בסיפוק את החלטת בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל. המועדון בראשות אלי טביב מתחייב להמשיך להילחם במלוא הכוח והעוצמה באלימות ובגזענות".

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אמרה: "טוב עשה בית הדין העליון שהורה על השבת הנקודות לבית"ר ירושלים. כמו שאמרתי, חשוב שמשחקי ספורט יוכרעו על המגרש באופן ספורטיבי ולא בהחלטות בתי דין. אין ספק כי צריך להמשיך ולנהוג באפס סובלנות כלפי פורעי חוק במגרשים ולא לאפשר התנהגות אלימה וגזענית ביציעים. יחד עם זאת, לא יכול להיות שקבוצות ספורט ייענשו וישלמו מחיר כבד של הפחתת נקודות וספיגת קנסות בגלל אוהדים פורעי חוק".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אלי טביב
צילום: אורן אהרוני
מומלצים