שתף קטע נבחר

גפני: "זה חוסר אחריות ללכת לבחירות, אבל אנחנו לא מפחדים"

ברקע המבוי הסתום בשיחות בין נתניהו לכחלון, אמר חבר הכנסת מיהדות התורה כי מפלגתו לא תתנגד לבחירות, אלא רק תצטער אם יהיו. "אין לנו בעיה ללכת לבחירות", הדגיש גפני, "להיפך, אולי זה אפילו גם ייטיב איתנו על פי הסקרים". סמוטריץ' מהבית היהודי: "בסקרים אנחנו מרוויחים מאוד"

 

  

המשבר בממשלה. ח"כ משה גפני מיהדות התורה אמר הבוקר (יום ב') כי מפלגתו מתנגדת לבחירות, אך לא תעמוד כאבן נגף אם זו ההחלטה. "אנחנו לא מאמינים שבחירות זה הדבר הנכון", אמר גפני במהלך דיון פגרה בוועדת הכספים, "אבל אנו לא חוששים מכך ואם צריך - נלך שוב לבוחר". הוא הוסיף והדגיש: "אין לנו בעיה ללכת לבחירות, להיפך, אולי זה אפילו גם ייטיב איתנו על פי הסקרים".

 

גפני אמר את הדברים לאחר ששמע בימים האחרונים קולות בליכוד שטענו כי החרדים הם אלה שמונעים בחירות מחשש כי בכנסת הבאה יישארו מחוץ לקואליציה. אתמול הבהירו החרדים לנתניהו בפורום ראשי המפלגות כי הם מתנגדים נחרצות לבחירות בעיתוי הזה וכי אין באמת סיבה לכך.

ח"כ גפני וראש הממשלה נתניהו (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ גפני וראש הממשלה נתניהו(צילום: מוטי קמחי)
 

גפני אמר בפתח דבריו: "אני מבקש להודיע, היות והצטייר ביומיים האחרונים כאילו המפלגות החרדיות נגד הליכה לבחירות, אז אני רוצה להודיע שאנחנו לא נגד הליכה לבחירות. אנחנו לא נגד, אנחנו לא הולכים להיות השעיר לעזאזל, אמרנו את דעתנו, אנחנו סבורים שמדינה כמו שלנו שנמצאת באתגרים כל כך גדולים ובעיות כל כך קשות שתלך לבחירות בגלל נושא של רשות השידור והתאגיד הציבורי, אנחנו חושבים שזה מעשה חסר אחריות".

 

עם זאת, הוא הדגיש כי המפלגות החרדיות לא יתנגדו לבחירות. "אנחנו האחרונים שמפחדים מבחירות", הדגיש. 

 

ח"כ רועי פולקמן (כולנו), שנכח בדיון, אמר בתגובה לדברים: "אני תמה על דברי גפני. המדינה היא לא עסק פרטי של אף אחד וצריך לנהוג באחריות. אתם לא פיונים, שאם יגידו בחירות אתם קופצים. אין סיבה לבחירות כל שנתיים. התאגיד הוא לא סיבה והאחריות מחייבת אתכם לדבוק באמירתכם שלא תתמכו בהליכה מיותרת לבחירות, כפי שאמרתם אתמול".

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, שנכח בישיבה, אמר במהלך דבריו של גפני: "למרות שאנחנו מרוויחים מבחירות אנחנו לא רוצים בחירות וזה יהיה חסר אחריות".

 

שר האוצר כחלון (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
שר האוצר כחלון(צילום: גיל נחושתן)
 

אתמול אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו למקורביו כי לא ניתן לסגור "חצי תאגיד", אלא רק את כל תאגיד השידור הציבורי. הסיבה היא החשש שהיועץ המשפטי לממשלה או בית המשפט יתערב בהליך הדחת המנהלים או בחוק הפיקוח שמבקש נתניהו לחוקק וכן בהחלטות נוספות שעשויות להתקבל במסגרת פשרה בינו לבין שר האוצר משה כחלון שעמו נפגש פעמיים - עד כה ללא תוצאות.

 

אחד המעורבים בנושא סיפר כי נתניהו ביקש לבחון אפשרות לסגירה כוללת של התאגיד על מנת לעקוף את הסבך המשפטי, ולהקים במקומו גוף אחר שישתלט בצורה מלאה על השידור הציבורי. "הבעיה העיקרית כרגע היא משפטית. יש הרבה מתווי פשרה, אבל לגבי אף אחד מהם לא יהיה קל לקבל יעוץ מהיועץ המשפטי לממשלה", אמר גורם המעורה בפרטים.

  

 

נתניהו וכחלון נפגשו אתמול פעמיים, לראשונה זה שבוע וחצי מאז פגישתם הקודמת לפני נסיעתו של נתניהו לסין. בתום הפגישות לא נרשמה התקדמות. לפני ישיבת הממשלה התייחס נתניהו בישיבת שרי הליכוד לנושא המשבר מול כחלון ואמר: "כרגע אין חדש. כשיהיה אני אעדכן אתכם".

 

על המשבר בין נתניהו לכחלון התייחס אתמול בבוקר יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, בשיחה עם אולפן ynet וביקר את דבריו של יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, נגד כחלון לאחר שאמר אתמול כי שר האוצר דואג "לקומץ צפונבונים".

 

"אלה ספינים שאני בטוח שאף אחד בציבור לא קונה", אמר פולקמן. "שר אוצר מגבעת אולגה פועל מהבוקר עד הלילה למען החברה והציבור. אפשר פעם להגיד שמאלנים ופעם לקרוא צפונובונים. אני חושב שהציבור עייף מהספינים האלה והוא רוצה ממשלה ושר אוצר וגם ראש ממשלה שמתעסקים בחיים עצמם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ח"כ משה גפני
צילום: עמית שאבי
מומלצים