שתף קטע נבחר

3 טונות עופות הושמדו במפעל "העוף המובחר" של דבאח

משרד הבריאות הודיע כי בביקורת שנערכה במפעל שבאזור התעשייה שער בנימין, נמצאו מוצרים שיוצרו ללא רישיון יצרן, מרביתם פגי תוקף. הם הושמדו בהוראת הווטרינר המחוזי והמפעל נסגר עד שהמשרד ייאשר פתיחתו מחדש

משרד הבריאות הודיע היום (ג') על השמדת כ-3 טונות עופות במפעל "העוף המובחר" א.ס דבאח בע"מ, אזור תעשייה שער בנימין. זאת, מחשש לבריאות הציבור עקב טיפול בעופות שלא בהתאם לתנאים הנדרשים בחוק. ביוני 2016 הושמדו במפעל כ-5.4 טונות עופות.

 

המשרד מסר כי ביום ראשון ערך הווטרינר המחוזי של משרד הבריאות במחוז מרכז, ביקורת במפעל, בהשתתפות הווטרינר הרשותי של המועצה האזורית מטה בנימין. במהלך הביקורת נמצאו מוצרים שיוצרו ללא רישיון יצרן, מרביתם פגי תוקף.

 

עוד נמסר כי: "בהוראת הווטרינר המחוזי הושמדו כ-3 טונות של עופות אלו. במהלך השימוע החליט בעל העסק לסגור את המפעל עד לאישור משרד הבריאות לפתיחתו. משרד הבריאות והמועצה האזורית ימשיכו לנקוט צעדי אכיפה לרבות צעדים משפטיים כנגד עסק המזון".

 

גם בבדיקה שנערכה במפעל ביוני 2016 נתגלה כי תוקפו של חלק מבשר העוף שהוחזק במפעל - פג. בנוסף נמצא כי מוצרי עוף הוחזקו במפעל בתנאי תברואה יירודים ולא סומנו כנדרש.עקב כך, בשל כך, בהנחיית המשרד הושמדו 5.4 טונות עופות.

 

צפו בהשמדת קורנפלקס מזוהם בסלמונלה במפעל תלמה-יוניליוור בערד: 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים