שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שופטי הכדורגל בדרך לשביתה
  ההסתדרות הלאומית הכריזה על סכסוך עבודה של שופטי הכדורגל המסונפים להתאחדות והם מאיימים בשביתה. לטענת שופטים בליגה הלאומית, בהתאחדות מנסים לסכל את החלטתם להתאגד וכל שהם מבקשים זה לשמור על זכויות עובד מול מעביד. ההתאחדות: "מצרים על ההחלטה להודיע על סכסוך עבודה חסר כל יסוד"

  הבוקר (ד') ההסתדרות הלאומית הכריזה על סכסוך עבודה בקרב שופטי הכדורגל. 500 מתוך 900 השופטים חברים בהסתדרות הלאומית. ההכרזה נמסרה במכתב שהגיע להתאחדות ולאיגוד על ידי עו"ד רן קונפינו היועץ המשפטי של המחלקה המשפטית בהסתדרות הלאומית.

   

  בתחילת פברואר הודיעה ההסתדרות הלאומית להנהלת ההתאחדות לכדורגל ויו"ר איגוד השופטים על היותה הארגון היציג, אלא שמאז מסרבת הנהלת ההתאחדות להכיר בהתארגנות השופטים. התנהלות זו עוררה כעס רב בקרב השופטים שיחד עם ההסתדרות הלאומית החליטו על מעבר למהלכים אופרטיביים כשהשלב הראשון הוא הכרזה על סכסוך עבודה. מהלך זה מאפשר נקיטת צעדים ארגוניים כולל השבתת הליגות אותן מייצגים השופטים בתוך שבועיים.

   

  ההתאחדות לכדורגל (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  ההתאחדות לכדורגל(צילום: עוז מועלם)
   

   

  איתמר שרוני, ראש מערך הגיוס: "במשך למעלה מחודשיים "מורח" איגוד השופטים ומושך זמן במטרה למסמס את התארגנות שופטי הכדורגל בישראל. וועד העובדים נחוש להפסיק את הפגיעה המתמשכת בציבור השופטים ונערך בימים אלו לצעדים ארגוניים רחבי היקף. מוזר שהדבר מתרחש דווקא בזמן שיו"ר ההתאחדות המכהן הוא גם יו"ר הסתדרות לשעבר, אשר זכויות עובדים והחופש להתאגד אמורות להיות נר לרגליו".

   

  חי גוזלן, יו"ר ועד העובדים: "אני לא מבין כיצד ניתן להפר את החוק ברגל גסה - לא לדבר איתנו ולא להכיר בהתארגנות הלגיטימית שלנו. 500 מתוך 900 שופטי כדורגל בישראל אמרו את דברם. אנו קוראים להנהלת האיגוד להכיר ביציגות ולפתוח איתנו לאלתר במשא ומתן להסכם קיבוצי".

   

  ההסתדרות הלאומית הכריזה על סכסוך עבודה של שופטי הכדורגל המסונפים להתאחדות והם מאיימים בשביתה. ההכרזה נמסרה במכתב שהגיעה להתאחדות ולאיגוד על ידי עו"ד רן קונפינו היועץ המשפטי של המחלקה המשפטית בהסתדרות הלאומית. כ-500 שופטים מתוך 900 הקשורים לאיגוד חברים בהסתדרות הלאומית. לטענת שופטים בליגה הלאומית בהתאחדות מנסים לסכל את החלטתם להתאגד וכל שהם מבקשים זה כדי לשמור על זכויות עובד מול מעביד.

   

  עופר עיני (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  עופר עיני (צילום: עוז מועלם)
   

    

  כבר לפי כחודשיים הודיעה ההסתדרות הלאומית להנהלת ההתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים על כך שהם מייצגים את השופטים. מתברר כי מאז מסרבת הנהלת ההתאחדות להכיר בהתארגנות השופטים. מאחר ולא היו שום צעדים להידברות משמעותית הוכרז על סכסוך עבודה ואיום עד כדי השבתת הליגות.

   

  יו"ר איגוד השופטים עוזי יצחקי אמר בנידון: "מתנהלים מגעים עם אותם שופטים, מדובר בכ-500 שופטים בליגות הנמוכות, שאינם כוללים את ליגת העל ואת הליגה הלאומית.

   

  ההתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים מסרו בתגובה: "נשלחה להסתדרות הלאומית תשובה לפיה ההתאחדות ככלל מברכת על התארגנות של עובדיה ועובדה שרק לאחרונה, בעקבות מהלך שהוביל יו"ר ההתאחדות, נחתם הסכם קיבוצי לעובדי המינהל של ההתאחדות. ההתאחדות בוחנת את הפנייה. ההתאחדות נקלעת שלא בטובתה למחלוקת בין שני ארגוני עובדים. כמו כן, וכמו בכל מקרה של פנייה להכרה בארגון עובדים, נדרשת בחינה עובדתית של טופסי ההצטרפות, מספר המצטרפים ומעמדם המשפטי".

   

  עוד נכתב: "ההתאחדות מצרה על כך שבשעה שהיא מנהלת מו"מ עם ההסתדרות הלאומית על עצם ההכרה, ועוד בטרם זו הוכרה כארגון יציג של השופטים, האחרונה

  מצאה לנכון להגיש הודעה על סכסוך עבודה חסר כל יסוד, מטעמים שאינם קשורים לשופטים. אין בין איגוד השופטים לשופטים כל סכסוך עבודה. חבל שההסתדרות הלאומית עושה מהלכים שעשויים לפגוע בפעילות השוטפת של הכדורגל ומנהלת מאבק מתוך האינטרסים שלה על גבם של שופטי הכדורגל וכלל ציבור אוהדי הכדורגל". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים