שתף קטע נבחר

רשות השיפוט בהסתדרות: יחימוביץ' יכולה להתמודד

פחות מחודשיים לבחירות לראשות ההסתדרות נקבע סופית כי חברת הכנסת מהמחנה הציוני תוכל להתמודד מטעם סיעתו של ח"כ איתן כבל בארגון מול אבי ניסנקורן

 

יחימוביץ' וכבל. ההסכם עם ניסנקורן בוטל (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
יחימוביץ' וכבל. ההסכם עם ניסנקורן בוטל(צילום: עמית שאבי)

הוסרה המשוכה האחרונה: רשות השיפוט של ההסתדרות קבעה היום (ד') כי ההסכם בין היו"ר המכהן אבי ניסנקורן ובין ראשי סיעת "בית חברתי" בהסתדרות שאותה הקים ח"כ איתן כבל בטל. לפיכך, ההחלטה מאשרת סופית לח"כ שלי יחימוביץ' להתמודד על ראשות ההסתדרות.

 

ניסנקורן חתם על ההסכם עם ראשי סיעת "הבית החברתי" לאון בן לולו ואיציק יואל, ולפיו הם יתמכו בו במרוץ לראשות ההסתדרות. רשות השיפוט קבעה כי הסיעה שייכת לכבל וליחימוביץ' וכי מועמדותה של יחימוביץ' חוקית.

 

רשות השיפוט, בראשותו של עו"ד שמואל אוסלנדר, דחתה בפסק דין ארוך ומנומק את כלל הטענות שהועלו בעתירה נגד התמודדותה של יחימוביץ', וקיבלה את טענותיהם של פרקליטי יחימוביץ' וכבל, עורכי הדין איתן לירז ואיתן ברוש.

 

"אני חש הקלה גדולה ואבן נגולה מעל לבי", אמר ח"כ כבל. "החלטת השופט מבהירה מעל לכל ספק כי נפלתי קורבן לצמד נוכלים, וכי כל אשר עשיתי היה בניקיון כפיים. זהו עוד שלב בדרך לניצחון של שלי יחימוביץ' בבחירות לראשות ההסתדרות, ולתום עידן שלטון הפחד של עושה דברם של משפחת עיני".

 

בסיכומו של פסק הדין, דחה כאמור הבורר את הטענות שהועלו נגד יחימוביץ' וכבל, וחייב את העותרים בהוצאות בסך 25 אלף שקל.

 

"עוגנים", סיעתו של ניסנקורן, מסרה בתגובה: כידוע, לא היינו צד הליך לצד המשפטי וכמו שאמרנו מתחילת הדרך - אנחנו מברכים על ההתמודדות שבו יחימוביץ'-כבל יפסידו. הנושא מראש אינו משפטי אלא ציבורי ולא ניתן לשכוח או להשכיח מציבור העובדים והגימלאים את אמירותיו של כבל: 'ההסתדרות לא מעניינת אותי'".

 

עוד נמסר כי "עכשיו, אחרי שהוכח שהבכיינות כאילו מישהו מנסה למנוע מהם התמודדות, היא ספין אחד גדול, אולי הם יעברו לעסוק במהות ויפסיקו את הקמפיין שכולו נבזיות והכפשות מופרכות אשר מאד מתאים לדיבורים ועיתונות אבל לא מקדם את ציבור העובדים בכלום. הרשימה הרחבה שאבי ניסנקורן עומד בראשה מייצגת את העובדים מכל קצות הקשת, ואנו נמשיך במעשים לטובת ציבור העובדים והגמלאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן, גיל יוחנן
יחימוביץ' וניסנקורן
צילום: יובל חן, גיל יוחנן
מומלצים