שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סלובניה אלופת פריצת הכספות, ישראל רביעית
  במכון דוידסון נערכה תחרות פריצת כספות שנבנו על-ידי תלמידים. הסלובנים לקחו את הזהב, הבריטים את הכסף והארד. גם הקבוצות מישראל זכו להישגים

  השבוע נערך בגן המדע שבמכון דוידסון במכון ויצמן גמר טורניר הפיזיקה בינלאומי על-שם שלהבת פריאר, שבו התחרו 26 קבוצות של תלמידים מישראל, קנדה, ארצות-הברית, בריטניה, סלובניה, רומניה, פנמה, אנגולה ומולדובה. למקום הראשון הגיעה קבוצת תלמידים מסלובניה, שבו כספת המדמה אתר סקי.

   

  הכספת המנצחת של הסלובנים (צילום: יח"צ)
  הכספת המנצחת של הסלובנים(צילום: יח"צ)

   

  לפני שבועיים נערכה במכון דוידסון תחרות בין בתי ספר מישראל. עשר קבוצות עלו לגמר - שנערך השבוע במסגרת שבוע החינוך המדעי. למקום השני והשלישי בתחרת הבינלאומית הגיעו קבוצות בריטניה ואילו למקום הרביעי והמכובד הגיעה הקבוצה הישראלית מכפר סילבר, שקטפה את המקום הראשון בתחרות הישראלית. בין 10 הקבוצות הראשונות בתחרות ניתן למצוא קבוצות ישראליות נוספות ישיבת שעלי תורה רמת בית שמש, רוטברג רמת השרון והדרים הוד השרון.

   

  במכון דוידסון אמרו כי מרגש היה לראות את הקשרים והאינטראקציה הבינלאומית המתקיימת באנגלית והפירגון האחווה שהפגינו המתמודדים. הטורניר הסתיים בתערוכת כספות פתוחה לקהל, אליה הגיעו גם תלמידים ישראלים מבתי ספר ברחבי הארץ. במהלך התערוכה הסבירו המשתתפים את עקרונות הכספות והדגימו את פעולתן ואף אפשרו למשתתפים להתנסות בפריצה.

  אלופי ישראל. הקבוצה מכפר סילבר שבחוף אשקלון (צילום: יח"צ)
  אלופי ישראל. הקבוצה מכפר סילבר שבחוף אשקלון(צילום: יח"צ)

   

  בטקס הסיום הרצתה פרופ' נירית דודוביץ מהמחלקה לפיזיקה של מערכות מורכבות על מחקרה החדשני על אחת התופעות המהירות ביותר בטבע - מינהור המתרחש בפרק זמן של כמיליארדית-מיליארדית השנייה. למרות לוח הזמנים הצפוף והמעייף של שלושת הימים האחרונים, גילו התלמידים עניין רב והשתתפו באופן פעיל בהרצאה בשאלות ובתשובות.

   

  שבוע החינוך המדעי לשנת 2017 נערך זו הפעם השלישית, על מנת לחבר את הציבור למדע מעבר לגבולות האקדמיה, לעודד את החשיפה של המדע שבחיי היום יום לילדים, נוער ומבוגרים ולהעלות למודעות את החשיבות בחינוך מדעי לכלל האוכלוסייה. השבוע מאגד גופים רבים שהחינוך המדעי מצוי בליבת עשייתם המקיימים פעילויות שפונות לכלל האוכלוסייה ובכל הארץ. לפרטים על מוקדי הפעילויות באתר שבוע החינוך המדעי: http://science-now.weizmann.ac.il/index.php/new-events/

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סלובניה אלופת פריצת הכספות, ישראל רביעית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים