שתף קטע נבחר

תיעוד: ארה"ב ודרום קוריאה בתרגיל צבאי גדול

כוחות מצבא דרום קוריאה וארצות הברית תרגלו התמודדות עם תקיפה של צפון קוריאה במסגרת תרגיל שנתי רחב היקף. כלים אמפיביים עלו על החוף מדרום לבירה סיאול. בסוף השבוע קיימה צפון קוריאה תרגיל שריון: "מוכנים להילחם בעוצמה"

 

 

כוחות גדולים מצבאות ארצות הברית ודרום קוריאה מקיימים את התרגיל השנתי שבמסגרתו עלו כוחות אמפיביים מהים ליבשה באימון "החפה" על חוף פוהאנג, 360 ק"מ דרומית מזרחית לבירה סיאול. זו הפעם הראשונה שארצות הברית הציבה בדרום קוריאה את המערכת ליירוט טילים THAAD במסגרת התרגיל. כמו כן נשלחו לשייט באזור שלוש ספינות עם מערכות Aegis, אף הן מיועדות ליירוט טילים בליסטיים.

  

 

תרגיל החפה בדרום קוריאה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
תרגיל החפה בדרום קוריאה(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
 

במסגרת התרגיל המשותף נשלחה לדרום קוריאה נושאת המטוסים קארל וינסון. בשנה שעברה השתתפו בתרגיל השנתי 17 אלף חיילים אמריקנים ויותר מ-300 אלף חיילים מצבא דרום קוריאה. שר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס הגדיר ביום שישי את צעדיה של צפון קוריאה כ"לא זהירים": "האיום נובע מרטוריקה ומיכולת משופרת, ואנחנו פועלים עם הקהילה הבינלאומית ביחס אליה". הוא אמר שיש לעצור את צפון קוריאה ממעשיה.

 

צפון קוריאה איימה באחרונה במתקפה "חסרת רחמים" על נושאת המטוסים האמריקנית. גורם צפון קוריאני אמר כי "הכוח הגרעיני מהווה חרב של צדק והוא המרתיע האמין ביותר מפני מלחמה כדי להגן על המולדת הסוציאליסטית וחיי אזרחיה". היא אף פרסמה סרטון שבו נראתה הטבעה של נושאת מטוסים אמריקנית.

 

 

בסוף השבוע פרסמה פיונגיאנג סרטון תעמולה שבו נראות יחידות השריון בתצוגת תכלית - תחת פיקוחו של המנהיג קים ג'ונג און. סוכנות הידיעות KCNA הממשלתית פרסמה תיעוד מ"תחרות צוותי הטנקים של צבא העם לשנת 2017". בסרטון נראה קים משקיף ממרפסת על ביצועי הטנקים של צבאו, בעת שנעו על מסלול מכשולים באורך 3.6 ק"מ ופגעו במטרות שהוצבו על הקרקע. עוד דווח כי המנהיג הצפון-קוריאני העניק ליחידות השריון שלו את הכינוי "אגרופי הברזל".

קים ג'ונג און עם יחידת שריון בצפון קוריאה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קים ג'ונג און עם יחידת שריון בצפון קוריאה(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: AFP, KCNA VIA KNS) (צילום: AFP, KCNA VIA KNS)
(צילום: AFP, KCNA VIA KNS)

טנקים בצפון קוריאה הפגינו יכולות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
טנקים בצפון קוריאה הפגינו יכולות(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

בהודעה ששודרה בטלוויזיה הממלכתית של צפון קוריאה היללה המגישה רי צ'ון-הי את עוצמתם של הטנקים הצפון-קוריאנים: "קים מאמין שטנקים שלנו ימחקו כל דבר שיעמוד בדרכם ויהרסו את עמדות האויב ברגע שתפרוץ מלחמה". המגישה הוסיפה מסר לשכנה מדרום וציינה כי התחרות, לדברי המנהיג קים, "הראתה בבירור כי הטנקים של צבא העם מוכנים לחלוטין ללחום בעוצמה ולבצע במיומנות כל משימת לחימה באזורים המבצעיים כדי לשחרר את החלק הדרומי של המדינה".

 

באחרונה ערכה צפון קוריאה ניסוי במנוע רקטי. "קים ג'ון און מסר כי הצלחת הניסוי הנוכחי מהווה אירוע משמעותי בעל ערך היסטורי, שמציין לידה מחדש של תעשיית הטילים", דווח בסוכנות הידיעות הממשלתית שהפיצה תמונות שלו משדה הניסוי עם קציני צבא. "העולם כולו בקרוב יהיה עד למשמעות הרבה של הניצחון שאירע היום". קים מסר בנוסף כי מדינתו קרובה לביצוע ניסיון שיגור של טיל בליסטי בין-יבשתי. 

 

הניסוי במנוע הרקטי התקיים שעות ספורות בלבד לאחר שמזכיר המדינה האמריקני נפגש עם הנשיא הסיני, שי ג'ינפינג, בבייג'ינג. השניים שוחחו על תוכנית הגרעין של פיונגיאנג והתחייבו לפעול יחד להביא אותה "לשנות את דרכיה". לטענת טילרסון, המדיניות האמריקנית של "סבלנות אסטרטגית" כלפי המשטר הצפון קוריאני נכשלה, ויש לנטוש אותה. קודם ביקורו בסין הגיע טילרסון ליפן ולדרום קוריאה, ובמסיבת עיתונאים עם מקבילו הדרום-קוריאני אמר כי ארה"ב שוקלת להטיל סנקציות חדשות על פיונגיאנג, וכי האפשרות לפעולה צבאית "על השולחן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
התרגיל בדרום קוריאה
צילום: רויטרס
מומלצים