שתף קטע נבחר

היועמ"ש: אין מניעה שנתניהו יעסוק בתאגיד

ממשרדו של אביחי מנדלבליט נמסר כי "עצם העיסוק בחוק השידור הציבורי הישראלי אינו מעורר חשש לניגוד עניינים"

 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע בצהריים (יום א') כי העובדה שראש הממשלה בנימין נתניהו אינו מכהן כשר התקשורת "אינה שוללת את מעורבותו בתחום התקשורת בכובעו כראש הממשלה". במכתב ששלח דני חורין, ממונה בכיר (ייעוץ וחקיקה), הובהר כי "במתכונת הנוכחית, עצם העיסוק בחוק השידור הציבורי הישראלי אינו מעורר חשש לניגוד עניינים".

היועץ המשפטי וראש הממשלה (ארכיון) (צילום: מרק ישראל סלם) (צילום: מרק ישראל סלם)
היועץ המשפטי וראש הממשלה (ארכיון)(צילום: מרק ישראל סלם)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רתם כנעני) (צילום: רתם כנעני)
(צילום: רתם כנעני)

הפגנת עובדי התאגיד אמש (צילום: שחר חי) (צילום: שחר חי)
הפגנת עובדי התאגיד אמש(צילום: שחר חי)
  

במשרדו של היועץ המשפטי לממשלה הבהירו בתגובה לפנייה של התנועה למען איכות השלטון בישראל כי "מתוקף תפקידו, רשאי ראש הממשלה לעסוק בעניינים הנוגעים למשרדי הממשלה השונים, והעובדה שהוא אינו מכהן עוד כשר התקשורת אינה שוללת את מעורבותו בתחום התקשורת בכובעו כראש הממשלה".

 

עוד אמרו כי "בתחום התקשורת, ישנם מצבים ספציפיים שבהם ראש הממשלה מנוע מלטפל וחוות דעת על כך נמסרו לראש הממשלה בעבר. מכל מקום, מגבלות אלו אינן מקיפות את כל תחום התקשורת וישנם נושאים שבהם ראש הממשלה רשאי להיות מעורב ולא מתעורר לגביהם חשש לניגוד עניינים".

 

"נוכח רגישות העניין הובהר לראש הממשלה כי בהמשך לחוות הדעת שכבר נמסרו בנושא, עליו להימנע מלטפל בנושאים המשפיעים על מי שמקיימים עמו קשרי חברות אישית, וכי יהיה עליו להתייעץ עם היועץ המשפטי לממשלה במקרים שבהם הטיפול בתחום התקשורת יהיה כרוך עם נושאים מעין אלו. לצד זאת, הובהר כי במתכונת הנוכחית, עצם העיסוק בחוק השידור הציבורי הישראלי, התשע"ד-2014 אינו מעורר חשש לניגוד עניינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
בנימין נתניהו
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים