שתף קטע נבחר

המשנה ליועמ"ש מתנגד לפגיעה בתאגיד השידור הציבורי

עו"ד אבי ליכט, שקודם על-ידי היועץ אביחי מנדלבליט לשמש כמשנה הבכיר ביותר שלו, לא הגיע לישיבות המכריעות שהתנהלו בין ראש הממשלה נתניהו לשר האוצר כחלון ובהן סוכמה פשרת התאגיד

 

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט מתנגד להסכם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר משה כחלון לגבי הפשרה שהושגה בין השניים בסוגיית תאגיד השידור הציבורי. ליכט לא הגיע לישיבות המכריעות שהתנהלו בין ראש הממשלה לשר האוצר, שאליהן צורף גם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

 

ליכט קודם אישית על ידי מנדלבליט לפני כמה חודשים לשמש כמשנה הבכיר בין כל המשנים. אלא שהיועמ"ש הגיע עם שני המשנים האחרים שלו - המשנה לענינים חוקתיים רז נזרי והמשנה החדש לעניינים פיסקליים מאיר לוין. ליכט לא הגיע והיעדרו הוסבר בין השאר בשל דלקת הריאות שבה לקה.

נתניהו ומנדלבליט (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נתניהו ומנדלבליט(צילום: רויטרס)

עם זאת, כעת מתברר כי היעדרו של ליכט, שהוא המנוסה ביותר במשרד המשפטים בכל ענייני התאגיד וכל נושאי התקשורת אינה רק בשל מחלתו. ליכט, לפי הארץ, שהיה גורם מרכזי בניסוח חוק תאגיד השידור הציבורי ביקר בחריפות את מתווה הפשרה בין הצדדים והוא כלל לא הוזמן להתייעצויות עם נתניהו בנושא, שבסופן הכשיר מנדלבליט את ההסכם.

 

ביום חמישי סיכמו נתניהו וכחלון על סגירת חטיבת החדשות של התאגיד. לפי ההסכם, חטיבת החדשות של רשות השידור, שנמצאת כיום בפירוק, היא שתמשיך לפעול ולשדר חדשות עד להקמת חטיבת חדשות חדשה. 

 

מנדלבליט עצמו סבור כי אף שההסכם אינו חף מבעיות, הוא יעמוד במבחן בג"ץ אם יעתרו נגדו. היועץ אף טען בהודעה שפורסמה היום מטעמו כי "עצם העיסוק של ראש הממשלה במתכונת הנוכחית בחוק השידור הציבורי הישראלי אינו מעורר חשש לניגוד עניינים".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים