שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האם התרימה למאגר מח העצם - הבן הקצין תרם והציל חיים
  מה הסיכוי שבנה של מתפעלת עמדת "עזר מציון" בבקו"ם יימצא מתאים לתרום מח עצם ולהציל חייה של חולה? זה בדיוק קרה לנטלי גנץ, שמפעילה בהתנדבות את העמדה בתל-השומר מזה עשור כשבנה הקצין נמצא מתאים להציל חייה של חולת לוקמיה. נעם: "זו סגירת מעגל בשבילי"

  למעלה מעשור מפעילה נטלי גנץ בהתנדבות את עמדת "עזר מציון" בבקו"ם. במהלך השנים היא צירפה אלפי חיילים למאגר הלאומי לתורמי מח עצם, ביניהם את בנה, סגן נעם גנץ. בשבוע שעבר תרם נעם מח עצם להצלת אישה חולה.

   

  בכל אותן שנים היא פקדה אלפי מתגייסים למאגר הלאומי לתורמי מח עצם. בשבוע שעבר היא סגרה מעגל אישי, לאחר שבנה, סגן נעם גנץ (22) שגם אותו היא צירפה למאגר, תרם מח עצם להצלת חייה של חולת לוקמיה בשנות ה-50 לחייה.

   

  מימין: בת ציון, נטלי ונעם גנץ. משפחה מרגשת ( ) ( )
  מימין: בת ציון, נטלי ונעם גנץ. משפחה מרגשת

   

  קראו עוד:

  בזכות דגימת רוק שנתן בטירונות: אייל הציל חייה של שיר

  תרומת מח עצם מרגשת: חוקר הסרטן תרם לאשת השדרן

  הקצין שטבע את השם "צוק איתן" תרם מח עצם והציל חיים

   

  "להציל חיים זה חלום"

  נטלי היא אחת המתנדבות המפעילות את עמדת "עזר מציון" בבקו"ם. אחת לשבוע היא מגיעה לבסיס הקליטה והמיון בתל השומר, ולוקחת מהחיילים דגימות המיועדות לבדיקת סיווג רקמות. לפני ארבע שנים, כאשר נעם התגייס, באופן טבעי היא צירפה גם אותו למאגר.

   

  לפני מספר שבועות נעם הגיע הטלפון שבישר שנעם מתאים לתרום מח עצם, לאחר שנמצאה התאמה מלאה בינו לבין הנתרמת. נטלי, המתנדבת בבקו"ם מאז תחילת שיתוף הפעולה בין העמותה לצה"ל שבמסגרתו כל חייל מקבל את ההזדמנות להצטרף למאגר מח העצם במסגרת שרשרת החיול, מתגאה בבנה. "זאת הייתה סגירת מעגל בשבילי", אומרת נטלי. "זאת הייתה גאווה".

   

  סגן נעם עצמו סיפר על ההחלטה לתרום: "זה היה מובן מאליו שאכנס למאגר ברגע שאתגייס. כשאמרו לי שנמצאתי מתאים לתרום התרגשתי. ספרתי כל רגע עד שאוכל לתרום, כי אין דבר נעלה יותר מהצלת חיים. בצבא אתה עסוק בשמירה על חיי האזרחים, וכאן אתה ממש מציל חיים. זה חלום להציל אדם אחר".

   

  בנוסף לנטלי ונעם, גם בת ציון, האחות הצעירה במשפחה קשורה לעמותת "עזר מציון": בת ציון עושה שירות לאומי במחלקה האונקולוגית בבית החולים לילדים שניידר ומתנדבת ב"בית אורנית", מרכז התמיכה והסיוע של "עזר מציון" לחולי סרטן. "אנחנו קשורים כולנו ל'עזר מציון', לכן התרגשתי כשנעם התקשר אליי לספר שנמצא מתאים לתרום", סיפר נטלי.

   

  מנהלת המאגר הלאומי לתורמי מח עצם של "עזר מציון", ד"ר ברכה זיסר: "נטלי ונעם מסמלים ברוח ההתנדבות שלהם את כל מה שטוב בעם ישראל ואני גאה בהם. הם מבטאים את רוח הערבות ההדדית, שהיא המהות העיקרית והמסר המרכזי של עזר מציון'".

   

  המאגר הלאומי לתורמי מח עצם של "עזר מציון" הוקם לפני כעשרים שנה, ויש בו 841,356 תורמים פוטנציאליים, שבזכותם בוצעו 2,350 השתלות מצילות חיים.

   

  לפני כעשור הצטרף צה"ל למאגר, וכל מתגייס יכול להצטרף למאגר התורמים הפוטנציאליים של "עזר מציון" כחלק אינטגרלי משרשרת החיול בבקו"ם. מאז הצטרפו למאגר 418,794 חיילים שבזכותם בוצעו 1,207 השתלות מצילות חיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים